هشدار بحران زیر گوش تهران
۶۳۰۵۷۰
۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
۱۲۵۳۵ 
شهرداری شهر ری اعلام کرده یکی از مشکلات بزرگ مردم این منطقه، بافت مسکونی فرسوده است، پهنه‌ای به وسعت یک میلیون متر مربع که در شرایط بحرانی بسیار خطرساز است.
خبرآنلاین: شهرداری شهر ری اعلام کرده یکی از مشکلات بزرگ مردم این منطقه، بافت مسکونی فرسوده است، پهنه‌ای به وسعت یک میلیون متر مربع که در شرایط بحرانی بسیار خطرساز است.
 
 بافت فرسوده شهری و روستایی به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در مواقع بحران، باعث مرگ و صدمات شدید انسانها می شود، مطرح است. بافتی از ساختمانها و سازه های فرسوده که توان مقاومت در مقابل تکان های زلزله را ندارد و بر سر ساکنان خود آوار می شود.
 
زلزله دیشب در غرب کشور نشان داد بافت فرسوده تا چه میزان می توان تهدیدکننده سلامت انسانها در هنگام بحران باشد. بدتر اینکه آوار این بافت، باعث مشکلات بعدی در مسیر خدمت رسانی، اسکان و حتی جستجوی انسانهای زنده مانده زیر خروارها مصالح فرسوده است.
 
در تهران هم خطر بسیار عظیمی مردم را به خصوص در منطقه جنوب تهران یعنی شهر ری تهدید می کند. اینطور که امروز شهردار منطقه 20 تهران (شهرری) اعلام کرده، 100 هکتار از بافت مسکونی این شهر، فرسوده است.
 
شهردار منطقه 20 در این باره توضیح داد: از 137 هکتار بافت فرسوده این منطقه، 100 هکتار در محدوده مسکونی است و 17 محله را درگیر کرده که تاکنون 35 درصد آن نوسازی شده است.
 
احمد صفوی با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده از مهمترین اولویت های شهری و بهترین راهکار برای کاهش خسارات بلایای طبیعی است، گفت: 137 هکتار از منطقه 20، به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده که تاکنون 2 هزار و 936 پلاک بالغ بر 35 درصد آن تخریب و نوسازی شده است.
 
مشارکت مالکان، کلید طلایی نوسازی بافت فرسوده
صفوی با اشاره به اینکه 100 هکتار از محدوده بافت فرسوده منطقه 20 با 7 هزار و 764 پلاک بالغ بر 73 درصد، شامل بافت مسکونی است، گفت: این منطقه، 20 محله دارد که 17 محله آن در گیر محدوده بافت فرسوده است که نوسازی کامل آن نیازمند مشارکت مالکان است.
 
او فراهم سازی بستر همکاری مالکان بافت فرسوده و جلب مشارکت آنها را از وظایف مدیریت شهری برشمرد و گفت: ارائه بسته تشویقی جدید شامل تخفیف های 100 درصدی صدور پروانه و هزینه انشعابات، تسهیلات بانکی، پرداخت ودیعه مسکن، تراکم و پارکینگ تشویقی، طراحی رایگان و کمک هزینه نما و فعالیت کارگروه های تخصصی در خصوص آگاه سازی شهروندان از جمله اقدامات انجام شده برای تسریع نوسازی بافت فرسوده بوده است.
 
شهردار منطقه 20 با اشاره به اینکه بخشی از بافت فرسوده منطقه 20 نیز در شبکه معابر واقع شده است، یادآور شد: 180 پلاک بافت فرسوده واقع در شبکه معابر این منطقه شناسایی شده اند که طرح تملک و بازگشایی این معابر در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار دارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1396/08/22
حالا کو تا تهرون روزگاروتقدیر الهی هوای بزرگانو داره
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1396/08/22
تهران هم یک روزی زلزله میاد بعد آقایان یادشان میاد تهران هم زلزله خیز است !! شاید آن موقعه که چند هزار نفر گشته شدن آقایلن کاری کنند!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1396/08/22
مردم جرات نوسازی خانه های کلنکی را ندارنند! با آن بهره های کمر شکن وآن هزینه های رومیزی زیر میزی شهرداری نظام مهندسی!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1396/08/22
مردم عراق با آن همه مشکلا ت فراوان شان از چند میلیون پذیرایی کردن از خوراک تا جای خواب چرا در این هوای سرد زلزله زدکان را در استاتهای همجوار در هتلها وغیره اسکان نمیدن
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1396/08/22
در تهران اگر اتفاقی بیوفته اول باید یقه قالیباف را گرفت! هی شهرداری تراکم بیجا فروخت! هی ما گفتیم سردار تو از شهرداری چیزی نمیدونی ...
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1396/08/22
میگم چقدرزدلزله می‌سازیم پیشگیری کردین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج