چايي كه گريه كودك تان را قطع مي كند
۶۳۵۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۹:۲۲
۱۰۱۶۵ 
متاسفانه امروزه برخي از نوزادان به دلايل مختلف از نعمت تغذيه با شير مادر محروم هستند. اين مسئله به دلايل مختلفي از قبيل توانايي نداشتن مادر در شيردادن به نوزاد يا ‌قبول نكردن شير توسط نوزاد به‌عنوان غذا صورت مي‌گيرد.
برترین مجله اینترنتی ایران
متاسفانه امروزه برخي از نوزادان به دلايل مختلف از نعمت تغذيه با شير مادر محروم هستند. اين مسئله به دلايل مختلفي از قبيل توانايي نداشتن مادر در شيردادن به نوزاد يا ‌قبول نكردن شير توسط نوزاد به‌عنوان غذا صورت مي‌گيرد. در اين شرايط درصورتي كه نوزاد توان تغذيه شدن با شير مادر را ندارد، شيرخشك و شيشه جايگزين غذاي اصلي‌اش مي‌شود. در اين شرايط نوزاد قطعا با مشكل نفخ و درد شكم روبه‌رو مي‌شود. اين مشكل به‌دليل مكيدن‌هاي شيشه شير و ورود هوا به هنگام خوردن شير خشك در معده نوزاد ايجاد مي‌شود. خوشبختانه در طب سنتي ايران شيوه‌هاي درماني مختلفي براي پيشگيري و درمان اين عارضه وجود دارد. يكي از ساده‌ترين اين شيوه‌ها استفاده از عسل تهيه شده از گياه رازيانه است. اين عسل كه با گرده گل رازيانه توسط زنبور عسل تهيه مي‌شود و در فروشگاه‌ها به راحتي در دسترس است تاثير زيادي در بهبود نفخ نوزاد دارد. البته بايد دقت داشته باشيد كه بنا به توصيه متخصصان طب سنتي تجويز هر گونه عسل براي كودكان كمتر از يك سال ممنوع است.

چاي رازيانه و بهبود دل درد كودكان

همان‌طور كه گفتيم گياه رازيانه از جمله مفيدترين گياهان دارويي است كه براي درمان نفخ معده در نوزادان و كودكان توسط درمانگران طب سنتي توصيه شده و نوشيدن چاي آن، براي درمان نفخ كودكان و بزرگسالان بسيار مفيد است. با تهيه اين چاي كافي است يك قاشق چاي‌خوري از گياه رازيانه را كه به‌صورت پودر در آمده در يك استكان آب جوش دم كرده و روي استكان را با كمك نعلبكي بپوشانيد. اين چاي پس از 10 دقيقه آماده مي‌شود و مي‌توانيد اين چاي را به‌صورت مستقل يا با يك قاشق چاي خوري عسل رازيانه به كودك خود بخورانيد. اين مخلوط تاثير زيادي در درمان نفخ كودك و تسكين دردهاي شكمي ناشي از نفخ خواهد داشت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج