حریری در مقابل چالش جدید در جریان المستقبل
۶۳۶۲۹۶
۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
۳۹۷۹
حریری پس از استعفای خود و بازگشتش به لبنان با چالش‌هایی در رابطه با این کشور و جریان المستقبل مواجه است. همچنین مشاور امنیت ملی آمریکا در تماس تلفنی با حریری بر پایبندی کشورش نسبت به ثبات لبنان تاکید کرد.
خبرگزاری ایسنا: حریری پس از استعفای خود و بازگشتش به لبنان با چالش‌هایی در رابطه با این کشور و جریان المستقبل مواجه است. همچنین مشاور امنیت ملی آمریکا در تماس تلفنی با حریری بر پایبندی کشورش نسبت به ثبات لبنان تاکید کرد.
 
 به دنبال استعفای سعد حریری، نخست وزیر لبنان حامیان جریان المستقبل در این کشور اقدامات آتی وی که رهبر این جریان است را تحت نظر دارند.

این در حالی است که حریری، منتظر چالش‌های متعددی به ویژه در رابطه با سیاست "خویشتن‌داری" این کشور در قبال بحران‌های منطقه است.

همچنین او با چالش داخلی بزرگ‌تری در داخل جریان المستقبل روبروست؛ در این جریان در هفته‌های گذشته اختلافاتی به وجود آمده است.

جریان المستقبل یکی از بارزترین جریان‌های سیاسی سنی‌های لبنان است.

در این راستا، صلاح سلام، سردبیر روزنامه "اللواء" گفت: رهبران جریان المستقبل خواهان استفاده سریع از توجه مردم لبنان به بازگشت حریری هستند تا با استفاده از اشتباهات مرحله پیشین صفوف این جریان را تقویت و ساماندهی کنند.

از سوی دیگر، نخست وزیر لبنان تماسی تلفنی را از سوی ژنرال هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا دریافت کرد.

در این تماس مک‌مستر بر پایبندی دولت آمریکا به ثبات لبنان و حمایتش از دولت و نهادهای قانونی این کشور تاکید کرد.

حریری همچنین در منزل خود با خانواده‌ها و شخصیت‌هایی از مناطق مختلف لبنان دیدار کرد که به مناسبت بازگشت وی به بیروت برای عرض تبریک نزد او آمده بودند. آنها اعلام کردند از رویکرد و جهت‌گیری‌های سیاسی او حمایت می‌کنند.

حریری در این دیدار تصریح کرد: آنچه ما می‌خواهیم انجام دهیم در واقع تکمیل خط‌مشی رفیق حریری، نخست وزیر فقید لبنان مبنی بر رشد و توسعه، اقتصاد، امنیت و ثبات لبنان است.

وی گفت: این کشور با چالش‌های بزرگی مواجه است زیرا در منطقه ناآرامی قرار داشته و دخالت‌های بسیاری وجود دارد به همین دلیل لبنان باید خویشتن‌داری کند.

حریری در ادامه گفت: مشورت‌هایی صورت خواهد گرفت و نتایج آن را خواهیم دید. امیدوارم همه گروه‌های سیاسی موضع شفاف داشته باشند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج