محبوبیت حریری بعد از استعفا بیشتر شد
۶۳۷۰۱۳
۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
۸۱۴۷
پ پس از رخدادهایی که برای نخست وزیر لبنان ظرف هفته‌های اخیر اتفاق افتاد و وی به صورت غافلگیرانه‌ای از عربستان استعفای خود را اعلام کرد محافل لبنانی به صورت بی‌سابقه‌ای همبستگی خود را با وی نشان داده‌اند.
خبرگزاری ایسنا: پس از رخدادهایی که برای نخست وزیر لبنان ظرف هفته‌های اخیر اتفاق افتاد و وی به صورت غافلگیرانه‌ای از عربستان استعفای خود را اعلام کرد محافل لبنانی به صورت بی‌سابقه‌ای همبستگی خود را با وی نشان داده‌اند.

مراسم مردمی خودجوشی که در مرکز بیروت برای بازگشت سعد حریری، نخست وزیر لبنان برگزار شد، نشان داد که وی ظرف چندین روز آنچه که طی ۱۱ ماه توافق بین او و میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان و طی سالها غیبت در لبنان از دست داده بود، به دست آورده است.

حریری به نحوی به مرحله پس از ترور رفیق حریری پدرش در سال ۲۰۰۵ بازگشته است که در آن هنگام وارد انتخابات پارلمانی شد و پیروزی را برای گروه خود رقم زد و بحرانی که در عربستان برای وی به وجود آمد به هر نحوی به نفع او تمام شد و باعث شد که وی نسبت به جایگاه خود در نگاه مردم پیش از چندین ماه از زمان انتخابات آسوده خاطر شود.

این در حالی است که در گذشته پیش از این تحولات، نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که محبوبیت او در میان مردم لبنان بالاخص در میان اهل تسنن کاهش یافته است. در نتیجه آنچه حریری طی دوره حکومتش محقق نساخته بود در یک مدت زمان خارق‌العاده بدون نیاز به ارائه خدمات یا صرف پول‌ به دست آورد. اگر حریری این محبوبیت را حفظ کند در صورت ورودش به انتخابات می‌تواند آرای بسیاری کسب کند.

حریری همچنین می‌تواند جلب نظر مردم در طرابلس را به دست آورد که آن را در انتخابات شهرداری از دست داده بود.

وی همچنین نسبت به وضعیت خود در انتخابات در صیدا و اقلیم الخروب و بقاع غربی در رویارویی با رقبایش آسوده خاطر خواهد شد.

اگر انتخابات براساس نظام حداکثری برگزار می‌شد حریری می‌توانست اکثر کرسی‌ها را به دست آورد اما قانون انتخابی جدید که بر مبنای نسبی است این امکان را به وی می‌دهد تا آرای بالایی را رقم بزند.

اینجا این سوال مطرح است که آیا همچنان پیشنهاد نزدیک کردن زمان برگزاری انتخابات مطرح است تا از محبوبیت مردمی که حریری به دست آورده، استفاده شود؟
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1396/09/05
در خلال اخبار امده بود که اعضای خانواده اش در عربستان است اگر وی باشند تا حدودی از مکر سعودیها جسته است..
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1396/09/05
پس اسعفای وایشان از روی حساب وکتاب بوده . ولی به مردم ادرس اشباهی می دادن .
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1396/09/05
کلکش کنده است،دیر یا زود دارد اما سوخت وسوز ندارد،حریری جان دلت را به عربستان،اسرائیل فرانسه خوش نکن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج