بازدید وزیر ارشاد از شهر کتاب مرکزی
۶۳۸۲۲
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰
۲۲۸۱ 
علی جنتی پس از کسب رأی اعتماد از مجلس به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کنکاش‌ها و بازدیدهای فرهنگی خود را شروع کرده و در یکی از اولین ملاقات‌هایش، به فروشگاه مرکزی شهر کتاب آمد و ساعتی را به بازدید از بخش‌های مختلف فروشگاه و دیدار و گفت‌وگو با مدیر عامل مؤسسه شهرکتاب پرداخت.
خبرگزاری فارس:  علی جنتی پس از کسب رأی اعتماد از مجلس به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کنکاش‌ها و بازدیدهای فرهنگی خود را شروع کرده و در یکی از اولین ملاقات‌هایش، به فروشگاه مرکزی شهر کتاب آمد و ساعتی را به بازدید از بخش‌های مختلف فروشگاه و دیدار و گفت‌وگو با مدیر عامل مؤسسه شهرکتاب پرداخت.

او را در این بازدید «مهدی فیروزان»، مدیرعامل مؤسسه شهر کتاب همراهی می‌کرد. جنتی در این دیدار، درباره مسائلی چون وضعیت نشر و فروش کتاب، حقوق مؤلفان و نیز نحوه تعامل‌های بین‌المللی در عرصه‌های نشر، تألیف و ترجمه، گفت‌وگو کرد و شرایط کنونی ناشران، نویسندگان و کتابفروشان و خواسته‌ها و موانع پیش روی آنها را بررسی کرد.

در زمانی که وزیر ارشاد در فروشگاه مرکزی به سر می‌برد، بعضی از مردم به لزوم تغییر در سیاست‌های فرهنگی اشاره می‌کردند و برخی نیز خواسته‌های خود را مبنی بر ایجاد تحولات بنیادین در سیاست‌های این وزارتخانه با وی در میان می‌گذاشتند.

حاضرانی هم که از اهالی کتاب و مطبوعات بودند، از فرصت استفاده کردند و با وی هم ‌صحبت شدند تا شاید نام مدیران و معاونان جدید وزارت ارشاد را از زبان وی بشنوند. علی جنتی هم با پاسخ‌هایی کوتاه و در حالی که نامی از کسی به میان نمی‌آورد، از انجام تغییرات در وزارتخانه طی روزهای آتی خبر داد.

اهل فرهنگ از وی درخواست داشتند تا تحولاتی ساختاری و اصولی در وزارت ارشاد ایجاد شود، نه تغییراتی صوری و مقطعی.

او در جواب خبرنگاری که همراه با خانواده‌اش به فروشگاه مرکزی آمده بود، گفت: حتماً در انتخاب مدیران به‌ خصوص در حوزه فرهنگ و کتاب از کسی استفاده می‌کنیم، که نسبت به این حوزه شناخت داشته باشد و بتواند به مسائلی از جمله ممیزی کتاب نگاه دیگری داشته باشد.

علی جنتی پنجشنبه هفته گذشته از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفت و از روز شنبه 26 مرداد با حضور در دفتر کار خود در ساختمان میدان بهارستان، سکان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در دست گرفت.

اهالی فرهنگ امیدوارند علی جنتی هرچه زودتر به دغدغه‌های چند ساله آنها جامه عمل بپوشاند و نقطه‌ نظرهای اعلام شده خود را به عمل در آورد.