نجات یک کوهنورد بعد از 16ساعت در دیزین
۶۳۹۶۹۶
۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
۵۰۴۷
با همکاری تیم امداد و نجات کندوان و تلاش اعضای پیست اسکی دیزین، پس از ۱۶ ساعت تلاش جان کوهنورد مصدوم در الله بند آهار که از ناحيه هر دو پا دچار شکستگی شده بود نجات یافت.
خبرگزاری فارس و به نقل از سایت مجموعه بین المللی دیزین، با حضور نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر و کمک پرسنل و دستگاه های پیست اسکی دیزین، جان کوهنورد مصدوم در کوه الله بند ‌آهار نجات یافت.

روز گذشته و پس از اطلاع رسانی تلفنی مردم به مرکز کنترل عملیات امداد و نجات مبنی بر مصدوم شدن یک نفر در کوه الله بند اهار ، یک تیم امداد و نجات کوهستان از پایگاه کندوان شهرستان کرج به منطقه اعزام شد.
 
نجات یک کوهنورد در پیست دیزین بعد از 16ساعت

صعب العبور بودن مسیر امکان استفاده از امداد و نجات هوایی را منتفی کرد. بر همین اساس با تشکیل تیم بحران در پیست، دستگاه های دیزین خارج از ساعت کاری( ساعت۱۷) روشن شد تا تیم امداد و نجات در قله دیزین مستقر شود و نسبت به امداد رسانی اقدام کند.

البته این پایان کار نبود، پرسنل مجموعه دیزین و در راس آنها رحمت الله مقدید که آشنایی و تسلط بسیاری بر منطقه داشت کمک شایانی به تیم امداد و نجات کردند تا پس از نزدیک به ۱۶ ساعت تلاش در ارتفاع ۳ هزار و ۷۲۰ متری و سرمای شدید، جان مصدوم گرفتار در الله بند آهار نجات یافت.

این مصدوم ساعت ۶:۳۰ صبح امروز به بیمارستان منتقل شد تا تحت نظارت پزشکان باشد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج