تولید موتوری که با باد کار می کند
۶۴۳۶۳۰
۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
۳۶۱۷
استفاده از انرژی های تجدیدپذیر برای به حرکت درآوردن وسایل نقلیه روز به روز در حال افزایش است، اما کاربرد باد برای تامین انرژی موتورسیکلت ها تا به حال بی سابقه بوده است.
خبرگزاری مهر: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر برای به حرکت درآوردن وسایل نقلیه روز به روز در حال افزایش است، اما کاربرد باد برای تامین انرژی موتورسیکلت ها تا به حال بی سابقه بوده است.
 
تولید موتوری که با باد کار می کند 

به گزارش دیجیتال ترندز، در موتور جدید هوندا موسوم به سی بی ۴ از فن های بزرگ و قدرتمندی استفاده شده که با چرخش خود، دریافت هوا از جلو و خروج شدید باد از عقب انرژی جنبشی لازم برای جابجایی را فراهم می آورند.

موتور یادشده مجهز به یک نمایشگر لمسی نیز هست که مشاهده نقشه های دیجیتال، استفاده از گوشی بدون حواس پرتی، اتصال به دیگر وسایل الکترونیک و غیره را ممکن می کند.

هوندا هنوز جزئیات فنی چندانی را در مورد نحوه عملکرد این موتور اعلام نکرده، اما تصریح کرده که نمایشگر این موتور هم با استفاده از انرژی باد کار می کند و در صورت توقف آن از کار می افتد.

استفاده از توربین در موتورهای جدید امر تازه ای نیست و حتی یک شرکت ویتنامی به نام باندیت ۹ هم نمونه ای از یک موتور را تولید کرده که قادر به حرکت با استفاده از انرژی باد است. اما این موتور هرگز به مرحله تولید انبوه نرسیده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج