نقطه ضعف موجود در حذف یارانه نقدی
۶۴۵۲۰۴
۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
۴۲۰۲
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تخصیص منابع حاصل از حذف یارانه‌بگیران به یارانه نان، نظام سلامت و ... را نقطه ضعف هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۷ خواند. او هدف اصلی یارانه‌ها را رونق تولید و اشتغال عنوان کرد که مغایر با اهداف بودجه است. محمدرضا پورابراهیمی به بیان برخی نقاط ضعف و قوت بودجه سال ۹۷ پرداخت.
روزنامه دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تخصیص منابع حاصل از حذف یارانه‌بگیران به یارانه نان، نظام سلامت و ... را نقطه ضعف هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۷ خواند. او هدف اصلی یارانه‌ها را رونق تولید و اشتغال عنوان کرد که مغایر با اهداف بودجه است. محمدرضا پورابراهیمی به بیان برخی نقاط ضعف و قوت بودجه سال ۹۷ پرداخت.
 
او افزایش منابع صندوق توسعه ملی و کاهش سهم نفت در بودجه عمومی کشور را یکی از نقاط قوت بودجه سال آینده کل کشور دانست و گفت: برای اولین بار در بودجه سال ۹۷ سهم صندوق توسعه ملی به ۳۲ درصد می‌رسد و کم‌کم یک‌سوم منابع را در صندوقی نگهداری می کنیم که براساس قانون باید عقبه جریان تامین مالی طرح های بزرگ اقتصادی از سوی بخش خصوصی باشد.رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزایش سهم صندوق توسعه ملی را به معنای کاهش سهم دولت از درآمدهای نفتی دانست و گفت: این امر یکی از نقاط قوت بودجه است که با اجرای آن شاهد توسعه و اجرای طرح های بزرگ ملی خواهیم  بود.
 
پورابراهیمی موضوع هدفمندی یارانه‌ها را یکی از نقاط ضعف لایحه بودجه سال ۹۷ ذکر کرد و با اشاره به اینکه دولت جسارت به خرج داده و به ساماندهی موضوع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه اقدام کرده است، تصریح کرد: پیشنهادی که دولت در لایحه مطرح کرده این است که بیش از ۳۰میلیون نفر از جمعیت کشور از یارانه محروم شوند.او افزود: اما منابعی که قرار است بعد از حذف این افراد هزینه شود، مغایر قانون هدفمندی یارانه‌هاست.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تمام هدفی که ما در جامعه داریم این است که بتوانیم این منابع را به همان هدفگذاری قانون که بحث ایجاد اشتغال و رونق و توسعه فعالیت های اقتصادی است، سوق دهیم.پورابراهیمی افزود: اما در بودجه ۹۷ می بینیم که این منابع از بحث هدفمندی یارانه‌ها جدا شده و در قالب پرداخت یارانه نان، طرح نظام سلامت و یا کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی ارائه شده است.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1396/09/22
تورا خدا قطع نکنید ما بیچاره ها چکار کنیم
United Arab Emirates
09:41 - 1396/09/22
این پولی که از حذف یارانه بدست میارن. مثل پول های دیگه به باد خواهد رفت.
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1396/09/22
خدا یا یارانه قطع نشه
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1396/09/22
آقای روحانی گفتی کاری کنم که مردم به یارانه ۴۵ تومانی نیازی نداشته باشن ولی الان کاری کردی که مردم شدید به ۴۵ تومان نیاز دارن گران شدن بنزین و قطع یارانه ها یعنی نابودی اصلاح طلبان در انتخابات اگه اینطوری دوس داری بسم الله
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1396/09/22
یارانه مردم بیچاره قطع نکنید خودتون بهترمیدونید که صرف اشتغال نمیشه میره به جیب اقازاده ها
Iran, Islamic Republic of
03:21 - 1396/09/23
اگه یارانه مردم را قطع کنند دیگه دولت هیچ انتظاری نباید از مردم داشته باشه .تمام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج