دستگاه قضایی نیازمند 6 هزار نیروی انسانی است
۶۴۶۱۲۶
۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹
۱۱۴۲۶ 
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه این قوه در سال 97 نیازمند 6 هزار نیروی انسانی است، کمبود نیرو را عامل ضعف در خدمات رسانی به مردم دانست و با اشاره به اینکه در مواردی یک کارمند یا قاضی، وظیفه 6 نیرو را انجام می دهد، این کمبود نیروی انسانی در دستگاه قضایی را عامل کندی خدمات رسانی به مردم عنوان کرد.
خبرگزاری ایسنا: معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه این قوه در سال 97 نیازمند 6 هزار نیروی انسانی است، کمبود نیرو را عامل ضعف در خدمات رسانی به مردم دانست و با اشاره به اینکه در مواردی یک کارمند یا قاضی، وظیفه 6 نیرو را انجام می دهد، این کمبود نیروی انسانی در دستگاه قضایی را عامل کندی خدمات رسانی به مردم عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی اظهار کرد: برای انجام خدمات قضایی در سال 97 نیاز به 23 هزار میلیارد تومان بودجه است، اما در لایحه تقدیمی دولت به مجلس نصف این اعتبار نیز پیش بینی نشده است.

وی ادامه داد: با اعتبار پیش بینی شده بیش از نیمی از تکالیفی که بر عهده قوه قضائیه است، انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه مجوز تامین نیروی انسانی قوه قضائیه و جذب چهار هزار قاضی صادر شده است، خاطرنشان کرد: دولت و مجلس در این امر اتفاق نظر دارند، اما پولی وجود ندارد.

محسنی‌اژه‌ای یادآور شد: هنوز 400 میلیارد تومان از بودجه سال جاری پرداخت نشده و با وجود صادر شدن دستور لازم، خزانه می‌گوید پولی نداریم.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه سخنان خود به رابطه انصاف، عدل و احسان اشاره کرد و افزود: بالاترین فریضه خداوند بر انسان انصاف بوده و باید این فرهنگ نهادینه شود که آنچه برای خود می پسندیم برای دیگران نیز همان را بپسندیم.

وی به ائمه جمعه شهرستان ها توصیه کرد که انصاف و فرهنگ نوع‌دوستی را در میان مردم ترویج دهند.

معاون اول قوه قضائیه خواستار ورود شوراهای حل اختلاف و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ها به موضوع قبل از تشکیل پرونده‌ها شد و اضافه کرد: باید سرچشمه تشکیل پرونده‌ها شناسایی و معضل های اجتماعی با توجه به نوع آسیب در هر استان شناسایی و ریشه کن شود.

محسنی‌اژه‌ای یکی از مهمترین دلایل افزایش جرایم اجتماعی را افزایش حاشیه نشینی عنوان کرد و با اشاره به اینکه این معضل به دغدغه مهم مقام معظم رهبری تبدیل شده است، از برنامه ریزان و مدیران خواست تا با مطالعه دقیق از مهاجرت روستائیان به شهرها و افزایش حاشیه‌نشینی جلوگیری شود.

وی در ادامه سخنان خود به مسائل منطقه ای پرداخت و با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی ایران 40 سال از هیچ جنایتی در حق نظام کوتاهی نکردند، یادآور شد: طالبان، القاعده و داعش را در اطراف مرزها ایجاد کردند و با راه اندازی تبلیغات ماهواره ای برای نابودی کشورمان هزاران ضد ارزش را ارزش جلوه دادند.

وی با طرح این سوال که با تمام جنایات آن ها در حق کشورمان، امروز امنیت و مردم سالاری دینی در ایران اسلامی چه جایگاهی دارد، ادامه داد: از ابتدای انقلاب تا کنون تعداد انتخابات برگزار شده در این کشور را بشمارند و از ادعای حقوق بشر که پشت آن جنایت می کنند، خجالت بکشند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه در دنیای امروز زشتی و زیبایی در تمام نقاط دنیا در ستیز با یکدیگر است، اظهار کرد: عده ای از انسان های زیاده طلب برای بقای عمر سیاسی خود، گوشه و کنار دنیا را به آتش کشیده اند و برای رونق کارخانه های اسلحه سازی خود جنگ افروزی می کنند.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: تصمیم بر نفوذ به اراده یک ملت کرده و در این راستا سعی در نفوذ به سیاست و امور فرهنگی کشور کردند و با خیال خام مدیریت بر جمهوری اسلامی ایران از هیچ نقشه ای کم نگذاشتند.

وی جنگ‌افروزی در عراق، سوریه، یمن، ترور و استفاده از نیروی نظامی و غیرنظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، بکارگیری بنگاه های تبلیغاتی، گسترش ایران هراسی، تشکیل داعش و سایر اقدامات خرابکارانه را هدف دشمن برای مقابله با این نظام ذکر کرد.

وی اضافه کرد: امروز عزت نفس، استقامت و امنیت ملت ایران با تمام کارشکنی های دشمنان مثال زدنی و خاری به چشم آن‌هاست.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به اینکه داعش را تا دندان مسلح کرده و با هدف مقابله با جمهوری اسلامی و با نام جعلی خلافت اسلامی این شجره ملعونه را به جان کشورهای مسلمان انداختند، خاطرنشان کرد: اراده ملت ایران بر این تعلق گرفت که اجازه تشکیل دولت، سرزمین، پرچم و هویت را به این شجره ملعون جنایتکار ندهند و سپاه پاسداران تمام نقشه های آن ها را نقش بر آب کرد.

وی با بیان اینکه به دنیا القاء کردند اسرائیل شسکت ناپذیر، تا دندان مسلح و نیروی هوایی این رژیم در دنیا بی رغیب است، افزود: شکست اسرائیل از حزب الله در جنگ 33 روزه کمر اسرائیل و ادعاهای واهی آن ها را شکست.

محسنی‌اژه ای با بیان اینکه شاید تجهیزات نظامی حزب الله و جمهوری اسلامی ایران سرجمع به اندازه تسلیحات جنگ طلبانه آن ها نشود، گفت: اما تنها رمز پیروزی نهضت مقاومت نیروی ایمان است که حتی بدون امکانات آن ها را زمین گیر می کند.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه سخنان خود اقدام رئیس جمهور نابخرد و تازه کار آمریکا در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را، اقدامی مخرب و منفی علیه کشورش خطاب کرد که به هزاران میلیارد دلار تبلیغات می ارزید.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه امروز ورق علیه اسرائیل و آمریکا برگشته و همه دنیا با ماهیت آن ها آشنا شده اند، اظهار کرد: این از الطاف الهی است و در این شرایط جایگاه جمهوری اسلامی ایران در گسترش جریان حق طلبی با سرعت در حال پیشرفت است.

در این آئین ضمن قدردنی از خدمات حجت الاسلام نورالله قدرتی، حجت الاسلام اسدالله جعفری با حکم آیت الله صادق آملی لاریجانی به سمت رئیس کل دادگستری خراسان شمالی منصوب شد.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1396/09/24
با سلام و احترام
اگر پارتی بازی نمی فرمایید یک نفر دیگر هم ته لیست اضافه کنید تا راستا بشود 6001 نفر ، اگر این یک نفر را هم میخواهید از اقوام اسخدام کنید اینکار را نکنید و در یک لیست 6001 نفری بگذارید یک غریبه هم باشد . اسم من هم علیمحمد تبریزی اصل است و اگر کد ملی هم نیاز بود اطلاع دهید تا با اتوبوس بفرستم
با تشکر، جبران میکنم
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1396/09/24
بهتره هزینه ای که بابت استخدام نیروی جدید در نظر میگیرید.به زندانیهای که به خاطر مبالغ نا چیز تو زندان هستندو توانشو ندارن پرداخت کنند اختصاص بدید،که نتیجش بهتره.
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1396/09/24
بهتراست خاطرنشان شودکه بیش ازاینها به اضافه نمودن نیرودرقوه قضاییه احتیاج می باشد ماشاالله بی نهایت جوان تحصیلکرده وجویای کار داریم
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1396/09/24
من رو تو هم تو لیست بذارید،فوق لیسانس حقوق خانواده هستم یک بیکار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج