سلطان املاک و مستغلات را بشناسید
۶۴۶۹
۲۳ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۱
۱۷۲۸۰
یکی از افراد مهم در شکل گیری «سیلیکون والی»
جان سوباراتو میلیاردری آمریکایی است که ثروت خود را از حوزه املاک و مستغلات به دست آورده است. وی با ثروت 9/2 میلیارد دلار در سال 2010 در رده سیصد و چهل و دوم فهرست میلیاردرهای مجله فوربز قرار گرفت.
جان سوباراتو میلیاردری آمریکایی است که ثروت خود را از حوزه املاک و مستغلات به دست آورده است. وی با ثروت 9/2 میلیارد دلار در سال 2010 در رده سیصد و چهل و دوم فهرست میلیاردرهای مجله فوربز قرار گرفت.
 
جان سوباراتو در سال 1930 در آمریکا به دنیا آمد. او در دانشگاه سانتا کلارا تحصیل کرد. جان سوباراتو کار خود در زمینه فروش املاک مسکونی را در دوران دانشجویی آغاز کرد. وی اواسط دهه 1950 و زمانی که هنوز دانشجو بود کار فروش خانه در پالو آلتو را آغاز کرد. جان سوباراتو با موفقیتی که از این کار به دست آورد، کسب‌وکار خود را گسترش داد و به بازار فروش املاک و مستغلات تجاری وارد شد.

جان سوباراتو با همکاری مادرش در حدود یک دهه قبل از اینکه نام سیلیکون والی بر سر زبان‌ها بیفتد در حوزه املاک صنعتی فعالیت می‌کرد. سوباراتو از دهه 1950 تاکنون با تاسیسات منحصر به فردش که مناسب شرکت‌های پیشرفته بودند، نقشی اساسی در شکل گیری ناحیه سیلیکون والی بازی کرده است.سیلیکون والی منطقه‌ای در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی سانفرانسیسکو در حومه سانتا کلارا، کالیفرنیا، است. شهرت این منطقه به دلیل قرار داشتن بسیاری از شرکت‌های مطرح انفورماتیک جهان در این منطقه است.

نام این منطقه در آغاز برگرفته از تعداد زیادی از شرکت‌های تولیدکننده چیپ‌‌های سیلیکونی در این منطقه بود که بعدها به نمادی از وجود شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌های پیشرفته در این منطقه تبدیل شد.

از جمله شرکت‌های بزرگ واقع در این منطقه می‌توان به شرکت‌های اینتل، ای ام دی، ادوبی سیستمز، اپل، ای بی، گوگل، اچ پی، اوراکل، یاهو، سیسکو سیستمز، انویدیا، سایمانتکف، سان دیسک اشاره کرد.

جان آلبرت سوباراتو در حال حاضر مالک مجموعه شرکت‌های توسعه سوباراتو است که در کوپرتینو واقع شده اند.

این شرکت یک بنگاه توسعه دارایی در سیلیکون والی با تخصص در حوزه املاک و مستغلات تجاری و مسکونی به شمار می‌رود.

در حال حاضر شرکت توسعه سوباراتو مالک و اداره کننده بیش از 7/7 میلیون فوت مربع از فضاهای تجاری، 7600 واحد مسکونی و 350 زمین خالی در سیلیکون والی است. بزرگ‌ترین مشتریان شرکت توسعه سوباراتو شرکت یاهو و نویدیا هستند.

جان سوباراتو طی سه سال گذشته بیش از 300 میلیون دلار از فضاهای اداری را به خیریه بخشیده است که 135 میلیون دلار آنها در سان خوزه به بنیاد جامعه سیلیکون والی بخشیده شده‌اند. وی در سال 1998 به عنوان فرد خیر سال NSFRE (یک انجمن خیریه در آمریکا با تمرکز بر ارتقای تحصیل و آموزش) انتخاب شد.

جان سوباراتو در حال حاضر یکی از اعضای هیات معتمده دانشگاه محل تحصیل خود، دانشگاه سانتا کلارا و همچنین دانشگاه ملی اسپانیايی‌زبان‌ها در سان خوزه در ایالت کالیفرنیا است. سوباراتو علاوه بر شرکت توسعه سوباراتو از اعضای هیات مدیره شرکت‌های متعددی در ناحیه سیلیکون والی است. جان سوباراتو ازدواج کرده و سه فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن آترتون در ایالت کالیفرنیای آمریکا است.

منبع: دنیای اقتصاد

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج