حذف 34 میلیون یارانه‌ بگیر تائید شد
۶۴۸۳۹۵
۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
۷۵۸۴
با وجود این‌که برخی مدیران ارشد دولت احتمال حذف ۳۰ میلیونی یارانه‌بگیران را با توجه به منابعی که در لایحه بودجه سال آینده تعیین شده تایید نکردند، اما اذعان پایگاه اطلاع‌رسانی دولت این موضوع را تایید می‌کند. بر این اساس حدود ۳۴ میلیون نفر از جمع یارانه‌بگیران حذف شده و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی خواهند ماند.
خبرگزاری ایسنا: با وجود این‌که برخی مدیران ارشد دولت احتمال حذف ۳۰ میلیونی یارانه‌بگیران را با توجه به منابعی که در لایحه بودجه سال آینده تعیین شده تایید نکردند، اما اذعان پایگاه اطلاع‌رسانی دولت این موضوع را تایید می‌کند. بر این اساس حدود ۳۴ میلیون نفر از جمع یارانه‌بگیران حذف شده و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی خواهند ماند.

 تبصره هدفمندی یارانه به طور حتم یکی از پر بحث‌ترین تبصره‌های لایحه بودجه سال آینده است. به هرحال تعیین منابع موجود در آن و تغییر رویه‌ای که در تدوین آن وجود داشت با سوالات و شبهاتی همراه شده است. منابع ناشی از اصلاح قیمت‌های حامل‌های انرژی که به سازمان هدفمندی می‌رود، ۳۷ هزار میلیارد تومان تعیین شده که نشان از کاهش ۱۰ هزار میلیاردی نسبت به سال جاری است. از این رقم ۲۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه‌های نقدی تعیین شده است که نسبت به سال جاری و دوره‌های قبل به طور قابل توجهی کاهش دارد چرا که در حال حاضر برای حدود ۷۷ میلیون نفر رقمی نزدیک به ۴۲ هزارمیلیارد تومان پرداخت نقدی در سال انجام می‌شود. اگر قرار باشد دولت به تبصره‌ای که در لایحه بودجه‌ سال آینده قرار داده عمل کند باید تا نیمی از یارانه‌بگیران فعلی و حدود ۳۰ میلیون نفر از آنها را به طور یکجا حذف کند در غیر این صورت باز هم در جریان قبلی قرار داشته و منابع آن پاسخگوی هزینه‌های موجود نیست.

در حالی تعداد حذف ۳۰ میلیون نفری و اعلام آن در رسانه‌ها بعد از ارائه لایحه بودجه حاشیه‌ساز شد و نوبخت-رئیس سازمان برنامه و بودجه- در مقابل تایید این تعداد مقاومت کرد و رویکرد خود را به سمت پرداخت یارانه به نیازمندان برد تا این‌که بخواهد اعلام کند با منابع موجود باید حدود ۳۰ میلیون نفر یارانه‌بگیر حذف شود، اما آنچه که امروز پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر کرده مهر تاییدی بر پیش‌بینی حذف شدگان از یارانه نقدی است.

بنابر توضیحاتی که از سوی دولت اعلام شده است بر اساس لایحه بودجه ۱۳۹۷ برآوردها نشان می‌دهد منبع حاصل از حذف غیرنیازمندان از یارانه در سال آینده ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و در این حالت حدود ۳۴ میلیون نفر از دریافت یارانه حذف و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی می‌مانند. با این توضیح که منابع حاصل از حذف یارانه نقدی ثروتمندان قرار است به فقرا و بهداشت عمومی  اختصاص پیدا کند. این در حالی است که در حال حاضر طرح تحول سلامت به عنوان مهمترین طرح اجتماعی و رفاهی دولت با مشکلات کمبود منابع رو به رو است و بر این اساس برنامه ریزی شده تا منابع حاصل، صرف بهداشت و سلامت مردم شود.

با این حال اخیرا نمایندگان نسبت به موج حذف ۳۰ میلیونی انتقاداتی داشته‌اند و رئیس سازمان برنامه و بودجه احتمال بازنگری را مطرح کرده است.
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/09/28
معلوم نیست میگید خرج ميشه بهداشت وغیره باورم نمی شه خیلی ها این پول به زخمی می بندند فقط کمیته وبهزیستی نیست
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1396/09/28
مگه الکیه فک میکنه که دولت شده هرکاری میتونه بکنه...
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1396/09/28
خسته نباشی دلاور
خدا قوت پهلوان

پ.ن: نماینده ها حذف نشن صلوات
پ.ن۲: روحانی مچکریم
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1396/09/28
میخوان مردم بدبخت تر بشن . میخوان از مردم بیشتر پول بگیرن . واقعا متاسفم واسه همچین آدم هایی در این کشور
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1396/09/28
من که حذف نمیشم چون بیکار هستم حتی توی کشور اروپایی بودم با مدرک معتبری که دارم یا بهترین کار را داشتم یا حق بیکاری به اندازه کافی دریافت میکردم ولی دوست ندارم حق بقیه هموطنان عزیزم ضایع بشه پس یارانه من بخوره توی سرتان وقتی هموطنان عزیزم یارانه نگیرند فقط آه مردم مظلوم سرزمینم دیر یا زود میگیرتتان
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1396/09/28
اگر یارانه ها را قطع کنید ما دیگر پول اب و برق وقبضهای دیگر را پرداخت نمیکنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
دمتون گرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
نبایدم بدیم
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1396/09/28
آقای روحانی ازرای دادنم بهت پشیمانم اندازه جنگل آمازون پشیمان پشیمان
پاسخ ها
.
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
منم پشیمونم
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1396/09/28
دروغ می گید اگر قطع کردید هرگز به نیازمندان نمی رسه مثل دروغ اوایل یارانه هاکه گفتید هزینه حامل های انرژی را چند برابر می کنید وبجاش یارانه می دهید هر طور می خواهید سر ما ازمایش کنید ما که پوست کلفت شدیم
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1396/09/28
خوبه ملت خیلی بانشاط است بااین حرفا شادی را از ملت بگیرید
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1396/09/28
پول آب وبرق چی میشه منه پاشکسته حتی نمیتونم برم دکتر بااین کمردردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
سرمونو بزاریم و بمیریم!
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1396/09/28
یارانه ها حق ما هست
چرا حذف می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1396/09/28
۳۰مل ۹۷یارانه قطع میشه بقیه هم ۹۸قطع کنید اون اب برق گاز بنزین هم بالا میره وفقرا ازگرسنگی میمیرن الفاتحه
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1396/09/28
خدایا ما چقدر بدبختیم، چقدر دروغ میگن اینها، و مردم چقدر ساده اند
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1396/09/28
با سلام این یارانهای که به ملت مدهی چند برابرش واز ما میگیری دیگه منت گذاشتن نداره این یارانه هم ارزانی سرتون قطعش کنی ...
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1396/09/28
عجب کلاهی سر این ملت گذاشته شده با این یارانه ملت بدبخت شدن
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1396/09/28
باروحانی تا۱۴۰۰. !!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1396/09/29
برای چه حذف کنید حقوقه نجومی خودتان را حذف کنید اختلاس را نا بود کنید انها را اعدام کنید تا درس عبرت بشود برای دیگران دست انها را زیر ساطور ببرید انها هم عینه دزد هستن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج