چالش جدید کاتالونیا برای اسپانیا
۶۴۹۶۸۴
۰۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
۴۰۳۵
شمارش ۹۸ درصد آرای انتخاباتی نشان می دهد که احزاب جدایی طلب باردیگر توانستند در انتخابات کاتالونیا اکثریت مطلق آراء را تصاحب نمایند.
خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی نوشت: احزاب حامی استقلال کاتالونیا از اسپانیا در انتخابات پارلمانی این منطقه پیروز شدند.
 
شمارش ۹۸ درصد آرای انتخاباتی نشان می دهد که احزاب جدایی طلب بار دیگر در انتخابات پارلمانی کاتالونیا اکثریت مطلق آراء را بدست آوردند و بدین ترتیب، «کارلس پیگدمون» رهبر پیشین این منطقه توانست قدرتی را که توسط مقامات مادرید از وی سلب شده بود، مجدداً کسب نماید.

با شمارش ۹۸ درصد آراء، سه حزب جدایی طلب: «همه با هم برای کاتالونیا» به رهبری پیگدمون، «جمهوریخواه چپ» و «نامزدی وحدت عمومی» در مجموع ۷۰ درصد از کرسیهای پارلمان را تصاحب کردند. گفتنی است که برای کسب اکثریت مطلق در پارلمان ۱۳۵ کرسی کاتالونیا، تصاحب ۶۸ کرسی کافی است.

حزب «شهروندان حامی اتحادیه» با تصاحب ۳۶ کرسی بزرگترین حزب واحد در پارلمان این کشور است. اما این تعداد کرسی برای تشکیل یک دولت اکثریت با احزاب دیگر به طرفداری از باقی ماندن کاتالونیا به عنوان بخشی از اسپانیا کافی نیست.

حدود ۸۰ درصد از رأی دهندگان در کاتالونیا آرای خود را به صندوقهای رأی انداختند. گفتنی است که این انتخابات زودهنگام به دستور «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا برگزار شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج