درخواست حذف نام سوچی از کتاب کودکان
۶۵۰۷۷۴
۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
۳۴۳۳ 
گروهی از منتقدان و والدین در انگلیس می‌گویند نام آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار باید از یکی از کتاب‌هایی که اخیرا برای کودکان و نوجوانان در این کشور منتشر شده و چهره‌های سرشناس زن در جهان را به عنوان الگو برای دختران معرفی کرده، حذف شود.
خبرگزاری ایسنا: گروهی از منتقدان و والدین در انگلیس می‌گویند نام آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار باید از یکی از کتاب‌هایی که اخیرا برای کودکان و نوجوانان در این کشور منتشر شده و چهره‌های سرشناس زن در جهان را به عنوان الگو برای دختران معرفی کرده، حذف شود.

 این کتاب با نام "داستان‌های قبل از خواب برای دختران شورشی" یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان در انگلیس در سال 2017 بوده و در آن یک مجموعه داستان درباره زنان الگو در جهان از ماری کوری و آملیا ارهارت تا هیلاری کلینتون و سرنا ویلیامز منتشر شده و هدفش الهام بخشیدن به دختران برای پیشرفت و بلندپروازی بوده است.

اخیرا اما مناقشه‌ای درباره حضور آنگ سان سوچی به عنوان یکی از 100 الگوی زن در این کتاب به وجود آمده است.

زمانی که این کتاب سال گذشته میلادی انتشار یافت، نام سوچی به عنوان یک برنده جایزه صلح نوبل و نماد شجاعت در برابر سرکوب‌گری در میانمار شایسته حضور در این کتاب شناخته شد اما نحوه واکنش او به خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینجا در میانمار سبب شده که انتقاداتی علیه بودن نام وی در این کتاب مطرح شود.

گزارش شده که با افزایش تقاضا برای حذف نام وی از چاپ‌های بعدی این کتاب، نویسندگان آن یعنی النا فاویلی و فرانچسکا کاوالو حذف نام او را از این کتاب بررسی می‌کنند.

این کتاب برای گروه سنی بالای شش سال منتشر شده و دو صفحه مطلب را برای هر یک از الگوهای زن مطرح شده در نظر گرفته است.

این کتاب ماجرای سوچی را از زمان اعتراضاتش علیه خونتای حاکم بر میانمار در 21 سال پیش تا زمان بازداشت خانگی و رسیدنش به رهبری در میانمار، تعریف می‌کند.

لنکا اوزاکوا، یکی از منتقدان ذکر نام آنگ سان سوچی در کتاب می‌گوید: 99 درصد این کتاب الهام بخش است اما این نفرت انگیز است که کسی که به نسل کشی متهم شده در این کتاب حضور داشته باشد. سوچی هیچ جایی در میان این زنان ندارد. او کسی است که اکنون در کشتارها، تجاوزها و زنده سوزاندن کودکان همدست است.

یک مادر دیگر به نام گری پیو نیز گفت: این کتاب مطالب الهام بخشی درباره الگوهای زن دارد اما من از اینکه صفحه‌ای به سوچی اختصاص یافته سرخورده شدم. امیدوار هستم که ناشر در چاپ بعدی به سقوط او از مقامی که قبلا داشت به دلیل کشتار روهینجاها اشاره کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج