گرم شدن زمین درخواست مهاجرت را ۳ برابر می‌کند
۶۵۱۴۱۴
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
۷۸۴۵
تحقیقی جدید نشان می دهد با گرم شدن آب وهوا ، درخواست مهاجرت به اروپا تا ۲۱۰۰ میلادی ۳ برابر می شود.
خبرگزاری مهر: تحقیقی جدید نشان می دهد با گرم شدن آب وهوا ، درخواست مهاجرت به اروپا تا ۲۱۰۰ میلادی ۳ برابر می شود.
 
گرم شدن زمین درخواست مهاجرت را ۳ برابر می کند

به گزارش تلگراف، دانشمندان حوزه آب وهواشناسی معتقدند با گرم شدن کره زمین تا ۲۱۰۰ میلادی تعداد افرادی که به اروپا مهاجرت می کنند، ۳ برابر خواهد شد.

درهمین راستا محققان دانشگاه کلمبیا در تحقیقی جدید متوجه شدند اگر سطح انتشار گازهای گلخانه ای همچنان ثابت بماند، روند مهاجرت سرعت گرفته و اروپا در پایان قرن احتمالا با حجم عظیمی از مهاجران روبرو می شود.

طبق این تحقیق تا ۲۱۰۰ میلادی درخواست مهاجرت از هند۳۲ درصد، عراق۳۹۹ درصد و سوریه ۲۳ درصد رشد می کند.

به اعتقاد آنان کاهش انتشار گازهای گلخانه ای احتمالا تاحدی از افزایش دمای زمین را کند کند اما حتی در خوشبینانه ترین سناریو نیز حداقل تعداد درخواست های مهاجرت یک چهارم میزان کنونی افزایش می یابد.

این تحقیق نشان داد علاوه بر درگیری ها، تغییرات آب و هوایی در کشاورزی مناطق نیز تاثیرگذار است. همچنین شوک های ناگهانی آب وهوا در سراسر دنیا سبب می شود درخواست مهاجرت به اتحادیه اروپا افزوده شود.

 با در نظر گرفتن سناریو کند شدن روند افزایش دما، میزان درخواست مهاجرت به اروپا ۲۸ درصد رشد می کند. اما در صورتی که روند افزایش دمای زمین سرعت بیشتری بگیرد، میزان درخواست مهاجرت تا پایان قرن  ۱۸۸ درصد رشد می کند.

 محققان دانشگاهی برای این تحقیق درخواست های مهاجرت از ۱۰۳ کشور را در بازه زمانی ۲۰۱۴-۲۰۰۰ بررسی کردند. آنها متوجه شدند سالانه به طور متوسط ۳۵۱ هزار درخواست برای مهاجرت به اروپا ارسال می شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج