واکنش پلیس به «طرح ترافیک جدید»
۶۵۱۵۵۸
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
۴۳۰۵
سردار رحیمی درباره وضعیت آماده باش پلیس در زمین لرزه تهران، اظهار کرد: پلیس در این زمینه دستورالعمل کاملی دارد و در صورتیکه حوادث غیر مترقبه‌ای نظیر زلزله در تهران رخ دهد بلافاصله در پی آن طرح احضار نیروها، اعلام آماده باش و شرح وظایف جدیدشان در شرایط بحران آغاز می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: سردار رحیمی درباره وضعیت آماده باش پلیس در زمین لرزه تهران، اظهار کرد: پلیس در این زمینه دستورالعمل کاملی دارد و در صورتیکه حوادث غیر مترقبه‌ای نظیر زلزله در تهران رخ دهد بلافاصله در پی آن طرح احضار نیروها، اعلام آماده باش و شرح وظایف جدیدشان در شرایط بحران آغاز می‌شود.
 
رئیس پلیس تهران: طرح ترافیکی جدید شهرداری در دست بررسی استرئیس پلیس پایتخت درباره طرح ترافیکی جدید شهرداری گفت: در حال بررسی کارشناسانه طرح هستیم.
 
سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح برخورد با اراذل و اوباش درباره طرح ترافیکی جدید شهرداری تهران اظهار کرد: ما نیز این موضوع را شنیده و جلساتی را نیز با حضور نمایندگان و معاونان شهردار، همچنین شهردار تهران در این زمینه داشته‌ایم. این پیشنهاد در حال بررسی است و باید اقدامات کارشناسی روی آن انجام شود. ما نیز اقدامات کارشناسی خود را انجام دادیم و پس از پیگیری آن را اعلام می‌کنیم.

وی درباره وضعیت آماده باش پلیس در زمین لرزه تهران، اظهار کرد: پلیس در این زمینه دستورالعمل کاملی دارد و در صورتیکه حوادث غیر مترقبه‌ای نظیر زلزله در تهران رخ دهد بلافاصله در پی آن طرح احضار نیروها، اعلام آماده باش و شرح وظایف جدیدشان در شرایط بحران آغاز می‌شود.

رحیمی با بیان اینکه پلیس در این زمینه چهار قرارگاه ویژه دارد، خاطرنشان کرد: در این قرارگاه‌ها کارهای عملیاتی، مراقبت و حراست از مردم و همچنین ماموریت ویژه پلیس راهور در کنترل ترافیک اجرا خواهد شد.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه برخی از افراد بدون داشتن کارت شناسایی و با لباس و خودروی شخصی اقدام به انسداد برخی از معابر در تهران و هدایت مردم به سمت معابر دیگر می‌کردند، گفت: قطعا پلیس در چنین شرایطی تنها مسئول نظم و امنیت است و هیچ کس دیگری مسئول نیست و نباید چنین اقداماتی انجام شود.

رحیمی نیز همچون دیگر مسئولان مدیریت بحران از تجمع مردم مقابل پمپ‌های بنزین انتقاد کرد و گفت: ایرادی که ما دیدیم و بسیار هم مهم بود تجمع مردم مقابل پمپ‌های بنزین بود. همین موضوع بسیار خطرناک بود و بعضا باعث شده بود تا خودروهای حامل سوخت با تاخیر و در شرایط نامناسبی به جایگاه برسند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه مردم باید در شرایط بحرانی با دستگاه‌های امدادی، انتظامی همکاری کنند اظهار کرد: مسئولیت تامین امنیت پایتخت در زلزله با پلیس است و ما در همان موقعی که زمین لرزه تهران رخ داد تا صبح روز بعد ماموران‌مان در آماده باش کامل بودند و حتما نیروهای ثابت و سیارمان را در نقاطی که مردم تجمع کرده بودند به منظور تامین امنیت اعزام کردیم.

رحیمی با بیان اینکه بعد از وقوع زلزله و عادی شدن شرایط در روزهای عادی ایرادها و نقص‌هایمان را بررسی کردیم، گفت: به دنبال این هستیم تا با انجام صحیح کار دچار مشکل نشویم.

رئیس پلیس پایتخت درباره اینکه آیا در شب زلزله گزارشی از وقوع سرقت به پلیس اعلام شد، گفت: خوشبختانه هیچ گزارشی از وقوع سرقت نداشتیم و حتی خود ما احتمال می‌دادیم که ممکن است گزارش سرقت در این مدت افزایش داشته باشد اما کاهش هم داشت.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره پیشنهاد فرماندار تهران برای تشکیل 18 مجتمع انتظامی اظهار کرد: این پیشنهاد مطرح شده بود و البته همه باید به پلیس کمک کنند. دولت استانداری و شهرداری قول‌هایی به ما دادند و جلساتی در این زمینه برگزار شده است که امیدواریم به نتیجه برسد.

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی دیگر درباره برخورد با شایعه سازان زلزله اظهار کرد: آنچه که برای ما مهم است تامین امنیت مردم است و خدشه دار کردن امنیت را به هیچ عنوان نمی‌پذیریم بنابراین با افرادی که اقدام به جوسازی و شایعه پراکنی چه در مورد زلزله تهران و چه در دیگر موارد بکنند حتما از طریق پلیس فتا برخورد خواهیم کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج