گمانه‌ زنی درباره تداوم اجرای یک طرح مالیاتی
۶۵۵۸۸۹
۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
۴۶۷۲ 
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مالیات بر ارزش افزوده حامی تولید است و تأمین منابع مالی دولت، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، حوزه سلامت و ورزش در گروی تعیین تکلیف لایحه مالیات بر ارزش افزوده است.
روزنامه ایران نوشت: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مالیات بر ارزش افزوده حامی تولید است و تأمین منابع مالی دولت، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، حوزه سلامت و ورزش در گروی تعیین تکلیف لایحه مالیات بر ارزش افزوده است.
 
 سید کامل تقوی‌نژاد در خصوص آخرین وضعیت بررسی لایحه دائمی مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده از سال ۱۳۸۷ و برای مدت ۵ سال به صورت آزمایشی اجرا شد و بعد از اتمام دوره آزمایشی تاکنون هر سال با درخواست دولت در قالب لایحه بودجه اجرای آن استمرار یافت.
 
وی با بیان اینکه به موازات استمرار اجرای آزمایشی این قانون، دولت با بررسی دقیق و بیش از هزار نفر/ ساعت کارشناسی لایحه دائمی مالیات بر ارزش افزوده را در اسفند ۱۳۹۵ تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد، افزود: با دستور رئیس مجلس شورای اسلامی و همراهی نمایندگان، لایحه مجدداً با دریافت نظر از فعالان اقتصادی، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف بررسی شد تا اشکالات موجود برطرف شود.
 
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با ذکر این مطلب که اشکالات قانون فعلی که به صورت آزمایشی اجرا می‌شود برطرف شده است، اظهارداشت: به‌موازات تنظیم لایحه در بودجه سال ۹۶ پیشنهادی به‌مجلس ارائه کردیم که طبق آن مصوبه بتوانیم مشکلات برخی گروه‌ها و اصناف خاص را که دارای مشکل بودند با توافق کامل با این بخش‌ها برطرف کنیم.
 
وی با تأکید بر اینکه درحال حاضر ۹۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده با توافق از پرداخت‌کنندگان دریافت می‌شود، تصریح کرد: برخلاف آن چیزی که در ذهن وجود دارد، این مالیات به زیان تولید نیست و سازمان امور مالیاتی کشور نیز تمامی تلاش خود را برای افزایش رضایت مؤدیان در قالب بخشنامه‌ها و اصلاح قانون مبذول داشته است.
 
تقوی‌نژاد با اشاره به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده قانون شفافیت و عدالت است، گفت: ما در انتظار تصویب قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده در مجلس یا تصویب پیشنهاد استمرار اجرای آزمایشی آن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل بابت ارزش افزوده محقق شده است، تصریح کرد: اگر در تصویب هر یک از این دو مورد یعنی اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده یا استمرار آن در قالب قانون بودجه تعلل شود، سال آینده ۶۶ هزار میلیارد تومان درآمد که ۱۸ هزار میلیارد تومان آن سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بخشی نیز سهم حوزه سلامت و ورزش همگانی است، محقق نخواهد شد.
 
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی قانون‌گذار است و سازمان امور مالیاتی کشور مجری قانون و ما فقط نظرات کارشناسی خود را مطرح می‌کنیم. در لایحه پیشنهادی، مالیات بر ارزش افزوده طلا سه درصد تعیین شده است.
 
رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی از صنوف با مالیات بر ارزش افزوده مخالفت می‌کنند گفت: بخشی از مخالفت با مالیات بر ارزش افزوده آگاهانه است و دلیل آن این است که در مالیات بر ارزش افزوده شفافیت وجود دارد.
 
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بر شفافیت در مسائل اقتصادی اشاره دارند و در سیاست اقتصاد مقاومتی هم به این موضوع به‌طور خاص اشاره کرده‌اند و برکات شفافیت اقتصادی در سایه اجرای مالیات بر ارزش افزوده است.
 
تقوی‌نژاد گفت: اگر قاچاقی در کشور انجام شود یا پنهان کاری وجود داشته باشد یا درصورتی که اقتصاد زیرزمینی به وجود بیاید با مالیات بر ارزش افزوده از بین خواهد رفت و تکلیف همه فعالیت‌ها روشن می‌شود.
 
وی افزود: بخشی از اصناف به‌دلیل اینکه میزان درآمدها و مالیات هایشان در عملکرد آنهادر مالیات مستقیم روشن نشود، جو را تیره و تاریک جلوه می‌دهند و بخش دیگری از مخالفت‌ها ناشی از این است که قانون مالیات بر ارزش افزوده در اجرا با مشکلاتی همراه بوده است.
 
وی افزود: ما در حال حاضر کمترین نرخ مالیات بر ارزش افزوده را دریافت می‌کنیم مثلاً در کشورهای همسایه حدود ۲۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شود و در برخی از کشورهای نفتی که تاکنون عمده درآمدشان از نفت بود از آغاز سال ۲۰۱۸ قصد دارند که بخشی از درآمد خود را از مالیات بر ارزش افزوده تأمین کنند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1396/10/13
این آقای تقوی فکر کرده که این صندلی برای او ابدی است اینقدر ظلم به مردم نکنید مردم در تنگنا هستند درست است شما میگویی مالیات ولی به چه قیمت . افزایش هرگونه مالیات و عوارض مستقیما دودش به چشم مردم عادی و مصرف کننده می رود چون کاسب که از خودش نمیدهد مگه یک کاسب چقدر سود می برد دراین دوران رکودی که شما برایش بوجود آوردید. بترسید از دست انتقام الهی یا آه یک مظلوم.
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1396/10/13
فقط تا می‌توانید بگیرید آقای کارشناس فقط فکرش به هم صنفی های خودش است اقا ارزش افزوده رایکبارازیک جنس بگیرید ازتولید لوازم یدکی میگیرید وقتی من میخرم دوباره میگیرید یکبار ویکجا تمام بااینکه راضی نیستیم ولی حداقل منصفانه بگیرید
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1396/10/23
اگر ناظر محترم سانسور نکنند باید بگویم کارشناس نا محترم دارایی شما فقط ارزش افزوده 20درصدی کشور های همسایخ را میبینید چرا صحبتی از تسهیلات ارزان قیمت آنها نمی زنید وکجای دنیا به مشاغل خدماتی ارزش افزوده تعلق میگیرد دوم اینکه تعیین در آمد مردم را هم که خودتان مشخص میکنید بترس از روزی که بابت این همه ظلم که در حق مردم وکسبه کشور کردهایدباید جواب پس بدهید
دیگ اینکه چه همکاری با مودیان کرده اید به غیراز آن که اگر اعتراضی شود پرونده مودی به کمیسیون میرود و بعد بابت هرماه دو و نیم درصد جریمه به آن تعلق میگیرد من خودم جز کسانی هستم که در جواب اعتراضم گفتند اگر کار نمیشود مغازه ات را تعطیل کن من هم مجبور شدم و کسب وکار خودم را تعطیل کردم و سه نفر بیکار شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج