پیغامی که روحانی از طرف رهبری برای هاشمی بُرد
۶۵۹۳۱۰
۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
۱۱۸۴۵
حسین مرعشی در گفتگویی با عصر ایران به ماجرای کاندیداتوری آیت الله هاشمی در سال 84 پرداخته است.
حسین مرعشی در گفتگویی با عصر ایران به ماجرای کاندیداتوری آیت الله هاشمی در سال 84 پرداخته است.

حسین مرعشی درباره انتخابات سال 84 گفت: در سال هشتاد و چهار موضوع کاملا متفاوت بود. در آن سال عده زیادی از دوستان اصلاح طلب ما آقای هاشمی را به حضور در انتخابات دعوت کردند. من با دوستان صحبت های زیادی در مجلس داشتم و به محض اینکه آقای هاشمی صحبتی می کردند که معنی آن عدم شرکت در انتخابات بود، این دوستان مانند آقای نبوی پیش من می آمدند و می گفتند کشور هیچ چاره ای جز آقای هاشمی ندارد. من به آنها گفتم که، " شما شیطنت می کنید و می خواهید با حضور آقای هاشمی کاندیدای خودتان تایید شود و به محض تایید کاندیدای خودتان او را رها می کنید" .

او ادامه داد: اگر خاطرات آقای هاشمی منتشر شود این موضوع نیز مشخص می شود که چه کسانی چه چیزهای در آن دوران گفتند. ما قبل از آن به آقای هاشمی گفته بودیم که شما باید در کاندیداتوری احتمالی یا با چپ یا با راست ائتلاف کنیم و رای فردی شما برای پیروزی در انتخابات کافی نیست.

مرعشی گفت: آقای هاشمی به فکر اصلاحاتی در کشور بود که این اصلاحات نمی توانست پیش شرطی داشته باشد. بنابراین آقای هاشمی این معذوریت ها را داشت و در لحظه آخر این مشورت را انجام داد و در آن زمان راست و چپ کاندیدایشان را مشخص کرده بودند و بعد از رد صلاحیت کاندیدای جناح چپ با حکم حکومتی آقای معین و آقای مهر علیزاده تایید شدند. در آن زمان وقایع بر طبق پیش بینی من اتفاق افتاد و رقبا به سراغ کاندیدای خودشان رفتند. در آن زمان تشخیص آقای لاریجانی، آقای معین و آقای مهر علیزاده این بود که رقیب اصلی آنها آقای هاشمی است و هر کدام جداگانه فکر می کردند خودشان با آقای هاشمی به دور دوم می روند. بنابراین در دور اول بسیاری از ستادهای انتخاباتی پنج کاندیدای دیگر منتقد آقای هاشمی بودند.

او درباره رقابت هاشمی و احمدی‌نژاد در سال 84 گفت: ما فکر می کردیم تنهاترین کاندیدا احمدی نژاد است و به همین دلیل در دور دوم آقای هاشمی راحت تر با او رقابت می کند. اما تمام حرف های منفی 5 کاندیدا که بر علیه آقای هاشمی در دور اول زده شد نتایجش را در دور دوم نشان داد و علاوه بر آن تخریب های بسیار سازماندهی شده ای انجام شد که وزارت اطلاعات آن را کشف کرد و البته پیگیری نشد که در آن نهادهای بزرگی دست داشتند. آقای هاشمی در آن زمان هم می خواستند که انصراف بدهند و رهبری در آن زمان آقای روحانی را نزد آقای هاشمی فرستادند که اینکار را نکنید.

او گفت: یکشنبه شب تصمیم آقای هاشمی انصراف بود که آقای روحانی از طرف رهبری آمدند و گفتند که رهبری با انصراف موافق نیست. اقای هاشمی شرط گذاشتند که برخی نهادها در مرحله دوم کنترل شوند و ایشان نیز تایید کردند که این کار انجام شود اما زمان خیلی فشرده بود و کار بجایی نرسید. یکی از نواقص انتخابات ما این است که بین مرحله اول و دوم زمان خیلی کوتاه است.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1396/10/20
البته نفرمودند این شخصیتی که می خواهند از ان اسطوره بسازند جرا با اقبال مردم مواجه نبود؟ از طرفی فکر نکنم حجم تخریب ایشان بیشتر از تخریب سید مظلوم دکتر رییسی در دوره اخیر بود؟
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1396/10/22
متاسفانه قدر آن مرد که بامردم باخدا باپیامبرقلبش نزدیک بود ندانستند بد از ان چه شده
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1396/10/22
مردم با ایشان بودن صد در صد ولی شیاطین نگذاشتن بدید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج