ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد بوگاتی شیرون ۲۰۱۷
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۶۴۶۹۳
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۹
۱۸۳۲۲
کمتر علاقه مندی به دنیای خودرو وجود دارد که نام بزرگ بوگاتی به گوشش نخورده باشد؛ نامی که در طی سال های اخیر برای دوستداران دنیای خودرو با بیشترین نهایت سرعت و قدرت همراه شده و از طرفی می توان گفت در زمره هایپر کارها حرف اول را در شتاب و سرعت می زند.
هفته نامه خودرو امروز: کمتر علاقه مندی به دنیای خودرو وجود دارد که نام بزرگ بوگاتی به گوشش نخورده باشد؛ نامی که در طی سال های اخیر برای دوستداران دنیای خودرو با بیشترین نهایت سرعت و قدرت همراه شده و از طرفی می توان گفت در زمره هایپر کارها حرف اول را در شتاب و سرعت می زند. در این مطلب سعی داریم تا برترین مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد بوگاتی شیرون را مرور کنیم و با مشخصه های این غول 1500 اسب بخاری که قابلیت راندن در شهر را نیز دارد، آشنا شویم.
 
 مشخصه‌های یک قهرمان

• بوگاتی شیرون در زیر رینگ های خود دارای ترمز خاص سرامیکی و روکشی از جنسی سیلیکون کاربید کربن (CSIC) است که این مواد باعث می شود دیسک ترمز سبک تر باشد که منجر به بهبود مقاومت در برابر خوردگی، عملکرد و دوام می شود.

• کالیپر ترمز جلو دارای 8 پیستون و کالیپرهای عقب هر کدام 6 پیستون دارند که به یک سنسور شبیه به کولیس مجهزند تا از سایش کامل سطح لنت ها بر روی دیسک ترمز اطمینان حاصل کنند. گفتنی است هر پیستون ترمز این خودرو از پلاتینیوم خالص ساخته شده است.

• تایرهای جلو و عقب شیرون نسبت به ویرون می توانند به ترتیب 1÷4 و 12 درصد سطح تماس بیشتری با جاده داشته باشند. آنها توانایی انتقال 5000 نیوتن متر گشتاور در زمان تماس با آسفالت را دارند و قادر هستند تا 3800 بار نیروی جاذبه را در سرعت 416 کیلومتر برساعت، بدون احتمال ترکیدگی تحمل کنند.

• برای خرید این خودرو 2.5 میلیون دلاری تیمی از کمپانی Maison Pur Sang 8 نوع فیبر کربن متفاوت، 31 مدل چرم و 8 رنگ جیر مختلف را پیش روی شما می گذارند تا از بین آنها تریم داخلی شیرون شخصی خود را انتخاب کنید. اگر در بین این همه گزینه متفاوت دچار تردید شدید مطمئنا مشاوران این تیم شما را راهنمایی می کنند.

• ساخت شیرون بیش از 9 ماه به طول می انجامد و برای رنگ آمیزی آن از 8 مرحله مختلف نقاشی خودرو استفاده می شود و پس از پایان هر مرحله کل بدنه پولیش می خورد و سپس مرحله بعدی رنگ آمیزی آغاز می شود. ضمنا شیرون های تماما فیبرکربن نیز فرآیند ساخت کاملا متفاوتی دارند.
 
مشخصه‌های یک قهرمان 
بوگاتی شیرون دارای یک سوییچ مکانیکی است

• طراحی داخلی خودرو توسط مهندسان کمپانی پورشه آلمان صورت گرفته است اما سالن مونتاژ این خودرو در شهر مولشیم فرانسه قرار دارد. ضمن آنکه پیشرانه غول پیکرW شکل این خودرو نیز توسط فولکس واگن مونتاژ می شود. جعبه دنده دو کلاچه این خودرو نیز، 7 سرعته و ساخت شرکت ریکاردو در انگلستان است.

• برای اتصال قسمت عقب خودرو به شاسی که پیشرانه روی آن قرار دارد تنها به 14 پیچ تیتانیومی نیاز است تا آن را به پشت کابین سرنشینان متصل کرد. درز بین تمامی پنل های بدنه و فلاپ ها به صورت اختصاصی توسط یک کارشناس با تلورانس بسیار دقیقی اندازه گیری می شود.
 
مشخصه‌های یک قهرمان 

• پیشرانه شیرون و متعلقات آن فقط 630 کیلوگرم وزن دارند. نکته حائز اهمیت آن است که پوسته موتور نهایتا 440 کیلوگرم وزن دارد. سرسیلندر و لوله های اصلی متصل به ورودی پیشرانه همگی از فیبر کربن ساخته شده اند تا وزن نهایی قوای محرکه کاهش یابد.

• پیشرانه W شکل این خودرو مجهز به 4 توربو شارژر است که در دورهای بالا بیش از 60 متر مکعب هوار ا تنها در یک دقیقه مصرف می کنند!

• واسکازین و روغن موتور این خودرو بسیار اختصاصی تولید می شود و مورد استفاده هیچ خودروی دیگری در دنیا نیست. از طرفی صفحه کلاچ شیرون بزرگ ترین و قوی ترین کلاچی است که برای یک خودروی شهری در ادوار تاریخ خودروسازی ساخته شدهاست.

• مصرف سوخت این ابرقهرمان با پیشرانه 16 سیلندری بسیار زیاد است به طوریکه برای مصرف تمامی سوخت درون باک شیرون در حداکثر سرعت تنها به 9 دقیقه زمان احتیاج دارید.

• 2 رادیاتور و 37 لیتر آب برای خنک کردن پیشرانه در نظر گرفته شده است که می توانند در عرض تنها 3 ثانیه آب را یک دور کامل در مسیر بچرخانند و 1 رادیاتور و 12 لیتر آب برای توربورشارژرها در نظر گرفته شده است تا در مجموعه 800 لیتر آب در دقیقه در گردش باشد.
 
 • LED های چراغ جلوی شیرون که به شکل 8 مربع ساخته شده اند تنها جاذبه زیبایی ندارند و در کنار آنها دریچه هوای فعال نیز وجود دارد.
 
 
مشخصه‌های یک قهرمان 

• برای پایین آوردن دمای روغن پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و اکسل عقب نیز سیستم خنک کننده در نظر گرفته شده است. در سوی دیگر برای روغن هیدرولیک نیز رادیاتور ساده در نظر گرفته شده تا متخصصان بوگاتی تعداد رادیاتورهای این ابرقهرمان را به عدد 10 برسانند.

• ترمزهای شیرون در سرعت 420 کیلومتر بر ساعت با کمترین دمای ایجاد شده قادرند تا خودرو را متوقف کنند ضمن آن که گفته می شود برای توقف کامل از سرعت 300 کیلومتر برساعت تنها 275 متر برای این خودرو نیاز است.

• کمپانی میشلن فرانسه سازنده تایرهای این خودرو که تایرهای ایرباس A380  را هم می سازد، برای این ساخت لاستیک های نهایی شیرون بیش از 200 جفت تایر را ساخته و بررسی کرده است.

• فناوری PAX میشلن به راننده این اجازه را می دهد تا در شرایطی که لاستیک پنچر شده و بدون باد هست، باز هم با این خودرو رانندگی کند و خود را برای رفع این نقیصه به متخصصان بوگاتی برساند.

• سیستم تعلیق شیرون از نوع دوجناقی است که به صورت تماما اتوماتیک می تواند ارتفاع شیرون را در سرعت های مختلف در 5 حالت تنظیم کنند که در پایین ترین سرعت ارتفاع شیرون در بالاترین حالت از سقف تا زمین به 1.2 متر می رسد.
 
• حتما با دینامومترهای غلتکی آشنا هستید. وسیله غلتکی مجهز به کامپیوترها و سنسورهای بسیار قوی که کمیت های خودرو مانند قدرت، گشتاور و.. را برای هر اتومبیل محاسبه می کند. نکات جالب این است که بوگاتی برای تست شیرون مجبور به ساخت قوی ترین دیناموتور غلتکی جهان شده است.
 
 
 مشخصه‌های یک قهرمان

• تولید اولیه شاسی شیرون با سیستم دالارا بیش از 4 ماه برای بوگاتی زمان برده است تا بتواند شاسی ای تولید کند که قادر به تحمل 4 تن فشار عمود در هر میلی متر باشد!

• در صورتی که از بین 5 حالت مختلف رانندگی مود EB را انتخاب کنید و اگر در کامپیوتر شیرون گزینه Easy Drift را برگزینید، می توانید با خودروی 2.5 میلیون دلاری خود به راحتی دریفت کنید!

• پیشرانه ویرون را در نهایت سرعت تصور کنید؛ زمانی که سرعتی بیش از 400 کیلومتر در ساعت دارید! در آن هنگام 22 انژکتور با سرعت عمل فوق العاده در حال پاشش سوخت هستند.

• لوگوی بوگاتی در جلوی خودرو از نقره با عیار بسیار بالا تولید شده است.

• در نگاه اول به نمای عقب حتما فکر می کنید که این خودرو دارای 4 خروجی اگزوز است! اما سخت در اشتباهید چرا که علاوه بر این 4 خروجی که در یک قاب بزرگ آلومینیومی قرار گرفته اند، 2 اگزوز دیگر در بین باله های عقب دیفیوزر زیر خودرو قرار دارند.

• برای ساخت رینگ های شیرون از برترین تکنولوژی فورج کاری در دنیا استفاده شده و بالانس آنها نیز به وسیله چندین لیزر صورت می گیرد. همچنین متخصصان بوگاتی گفته اند که پس از 2 بار تعویض تایر شیرون باید رینگ ها نیز تعویض شوند که برای یک دست رینگ باید مبلغ 70 هزار دلار بپردازید.
 
مشخصه‌های یک قهرمان 

• باله عقب خودرو در هر 5 حالت رانندگی شیرون تغییر وضعیت می دهد، ضمن آنکه می تواند در ترمزهای ناگهانی تا 90 درجه به سمت بالا خم شود و به عنوان ترمز هوایی عمل کند که متخصصان بوگاتی نام آیرودینامیک فعال را برای آن انتخاب کرده اند.

• در ساخت پیشرانه شیرون از 3 واترپمپ غول پیکر استفاده شده است. تمامی گشتاور حاصل از عملکرد قلب تپنده شیرون تنها در دو موتور 2000 دور در دقیقه کاملا در دسترس راننده خواهدبود.

• هر شیرون دارای دو دکمه است که اولی برای آماده شدن این خودرو تا سرعت 381 کیلومتر و دیگری برای مهیا شدن شیرون برای کسب نهایت سرعت کارایی دارد.

• بوگاتی برای این خودرو تولید محدودی را در نظر گرفته است و تنها 500 دستگاه شیرون ساخته خواهدشد.

• بوگاتی برای کاهش وزن، استفاده از ادوات داخلی عجیب و غریب را محدود کرده است اما جالب است بدانید برای شفافیت هرچه بیشتر صدا در هر اسپیکر این خودرو یک قیرات الماس استفاده شده است.
 
مشخصه‌های یک قهرمان 

• هر بوگاتی قبل از تست به فرودگاه برده می شود و تا سرعت 250 کیلومتر بر ساعت آزمایش می شود و در حدود 50 تا 80 کیلومتر تست رانندگی داخل شهر را می گذراند و پس از تعویض دوباره روغن گیربکس و پیشرانه تحویل مشتری می شود.

• هر جایی از دنیا که مالک شیرون باشید، متخصصان بوگاتی می توانند در صورت بروز مشکل در خودرو با یک پرواز خودشان را به شما برسانند.

• سرعت شیرون به صورت الکتریکی روی 420 کیلومتر برساعت محدود شده است اما در پیست مخصوص فولکس واگن و با همراهی مهندسان بوگاتی می توانید تا مرز 440 کیلومتر بر ساعت حرکت کنید.

• متخصصان بوگاتی برای آزمایش های نهایی قبل از تولید 460 هزار کیلومتر با این خودرو رانندگی کرده و بیش از 1000 عدد تایر مصرف کرده اند.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1396/12/11
سلام قیمتش دو میلیون دلار اول متن نوشتید دو میلیارد دلاره بالاخره دو میلیون یا دو میلیارد؟
پاسخ ها
احسان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
میلیون
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1396/12/11
میگم در مورد ویژگی هلی منحصر به فرد پراید و رانا و تیبا و ساینا و دنا و اینا و اونا چیزی نمینویسید؟؟چقدر مطلب هاتون جهت دار در تایید تکنولوژی و امکانات بلاد ظاله کفره‌.واقعا مهمه که ما شیرون سوار بشیم یا تیبا؟؟؟؟مهم اینه که خدا لطفش شامل حال ما شده و ما در صف اول مبارزه با کفر و اسکبار جهانی هستیم.کشور های غربی هم با اینجور اسباب بازی های خیییییییلی پیشرفته سر مردم خودشونو گول می مالن که نکنه چشمشون باز بشه و کشورهای هدایت شده ای مثل ایران و عراق و سوریه رو ببینن.بلند بگو مرگ بر امریکا!!
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1396/12/11
این کارا رو واسه ماشین کردن تو ایران جوکه
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/12/12
قیمت خودرو رو زدید 2/5میلیون دلار بعد نشان جلوی بوگاتی با نقره ی عیار بالا شده 550میلیون دلار؟؟؟
ولی هرچی بیشتر میخوندم یاد غول های خودمون میوفتادم علی الخصوص اون قسمت که هرجای دنیا نیاز باشه میان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
عارفی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر