واکنش جهرمی به رانت احتمالی واردات آیفون
۶۶۵۲۰۲
۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
۲۰۷۰۳
رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران مدعی شد: شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی محموله بزرگی از گوشی‌های برند آیفون را خریداری کرده است که شامل ۱۰ هزار دستگاه تلفن همراه برند اپل است. در همین زمینه وزیر ارتباطات در واکنش به این ادعا گفت: موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی در برخی از خبرها آمده است را پیگیری می کنم.
خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران مدعی شد: شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی محموله بزرگی از گوشی‌های برند آیفون را خریداری کرده است که شامل ۱۰ هزار دستگاه تلفن همراه برند اپل است. در همین زمینه وزیر ارتباطات در واکنش به این ادعا گفت: موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی در برخی از خبرها آمده است را پیگیری می کنم.

سید مهدی میرمهدی کمجانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران  با بیان این که  سرمایه گذاری هلدینگ شستا در صنعت موبایل شروع شده است، گفت: بر اساس اطلاعات موجود، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی یا همان شستا نه تنها با یک شرکت بلکه چند شرکت از این مجموعه در حال سرمایه گذاری در صنعت موبایل و واردات موبایل به ایران هستند چرا که سرمایه گذاری در این صنعت سود بسیار بالایی دارد اما باید بدانند ورود آن‌ها با رانت می‌تواند صنعت موبایل یا هر کالای دیگری را به خطر بیاندازد.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران درباره ورود دولتی‌ها به صنعت موبایل گفت: طرح رجیستری موبایل باعث ایجاد رانت برای ورود دولتی‌ها به صنعت موبایل شده است و هم اکنون شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی بدون هیچگونه تجربه‌ای در این زمینه به دنبال واردات گوشی آیفون به بازار ایران هستند. تمامی مسئولان صنف موبایل و کالای دیجیتال از ورود دولتی‌ها به این صنعت شاکی هستند چرا که آن‌ها هیچ گونه مجوزی برای واردات موبایل ندارند و حق ندارند تا در امور بخش خصوصی تداخل ایجاد کنند.

میر مهدی با اشاره به محموله موبایل شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی اظهار داشت: شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی محموله بزرگی از گوشی‌های برند آیفون را خریداری کرده است که شامل ۱۰ هزار دستگاه تلفن همراه برند اپل است که بیشتر محموله را گوشی‌های گران قیمت آیفون X تشکیل داده و بخش کوچکی از این محموله وارداتی به گوشی‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس اختصاص دارد.

وی افزود: با احتساب این که ارزش میانگین هر دستگاه موبایل آیفون X و ۸ حدود  ۵ میلیون تومان باشد، ارزش محموله موبایل گروه شستا بالغ بر ۵۰۰۰۰۰۰۰ هزار تومان است.  همچنین سود فروش هر دستگاه آیفون X در بازار ایران ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است و همین مسئله باعث شده تا گروه سرمایه گذاری تامین اجتماعی وارد این صنعت شود تا بتواند درآمد بالایی کسب کند.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران تاکید کرد: هیچ اطلاعاتی از کشور مبدا واردات این گوشی‌های آیفون در دست نیست و مشخص نیست که این گوشی‌ها از امارت یا چین خریداری شده است.

میر مهدی درباره چگونگی واردات آیفون توسط تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی فقط یک سرمایه گذار است و به این دلیل که پول بسیار زیادی دارد وارد این صنعت شده و سرمایه‌ای را وارد می‌کند و در انتها سود خود را برداشت می‌کند. شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی با رانتی که رجیستری ایجاد کرده به سراغ یکی از نماینده‌های برند اپل در ایران می‌روند و پول خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و از سود کلان واردات این گوشی‌ها درآمد کسب می‌کنند.

وی تاکید کرد: در ایران سرمایه گذاری در واردات گوشی آیفون بهترین فرصت برای درآمد زایی است چرا که بسیاری از تلفن‌های آکبند برند اپل که به نام کالای اصلی وارد بازار ایران می‌شود و دارای گارانتی معتبری است، کالای ریفر یا همان دست دومی است که مشکلی داشته و توسط کارخانه بازسازی شده است. در هیچ نقطه‌ای از دنیا نمی‌خواهند مشتری کالای نامناسب استفاده کند اما سودجویانی در ایران برایشان مهم نیست که آیفون اصلی به مشتری تحویل دهند یا کالا ریفر باشد.

میر مهدی با اشاره به طرح رجیستری موبایل گفت: رجیستری موبایل یک اشتباه محض است که توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی شد و حالا به لطف وزیر یک عده در بخش خصوصی و دولتی با رانت‌ها میلیاردر شده‌اند. طرح رجیستری تلفن همراه به دلیل این که با برند اپل شروع شد، باعث وسوسه سرمایه گذاران در واردات گوشی‌های آیفون و ایجاد انحصار در بازار موبایل شده است که می‌تواند بازار را از ثبات خارج کند و به صنعت ضربه وارد کند.
 
واکنش جهرمی به واردات آیفون توسط تأمین اجتماعی

خبرگزاری مهر در خبری نوشت: وزیر ارتباطات گفت: موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی در برخی از خبرها آمده است را پیگیری می کنم.

محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در مورد خبری با این مضمون که سازمان تأمین اجتماعی به واردات رسمی گوشی تلفن همراه برند آیفون اقدام کرده است، گفت: در این زمینه اطلاعی ندارم و ثبت نمایندگی گوشی تلفن همراه در کشور توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می شود. بر این اساس این موضوع باید از سوی وزارت صنعت دنبال شود.

وی افزود: با این وجود صحت این موضوع را در جلسه امروز بعدازظهر هیئت دولت از وزیر کار پیگیری خواهم کرد.

جهرمی خاطرنشان کرد: برای آنکه واردات گوشی تلفن همراه در کشور جنبه انحصاری پیدا نکند تمام تلاش خود را به کار می گیریم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1396/11/01
تامین اجتماعی چه ربطی به وارد کردن گوشی داره؟؟؟ خیلی خیلی عجیبه به جای این کارا حقوق بازنشسته ها و کارگرها رو درست بدهید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
به اسم تامین اجتماعی و به کام اختلاسگران شیر فهم شدی
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1396/11/01
حداقل یک گوشی ایفون ۱۰ بدین به هر بازنشسته ایدی چرا باید بازنشستگان شرکت نفت ماهی ۱۰ میلیون بازنشستگی بگیرن و تامین اجتماعی ۱میلیون .
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1396/11/01
حالا فکر می کنید چه اتفاقی می افتد خواهند گفت ما پیگیری کردیم از اساس دروغ است وکذب محض‌است‌‌وبا افرادی که تشویش اذهان عمومی می کنند بر خورد خواهیم کرد دولت خدمتگزار مردم است نه تاجر !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1396/11/01
بد بین نباشید احتمالا با سود حاصل از فروشش بازنشسته ها رو سالی چند بار به سواحل آنتالیا میخوان بفرستن و سفرهای دور دنیا
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1396/11/01
حتما یه رانت خوار و یا آقازاده ژن خوب پشت قضیه واردات توسط تامین اجتماعی هست که اجازه داده شده
United Arab Emirates
14:24 - 1396/11/01
همشون به فکر خودشون هستن نه مردم.با حرفشون سر مردم شیره میمالن. دست همشون تو دست همه از برگ تا کوچک.
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1396/11/01
شستا وتامین اجتماعی مردم دارن بدبخت میکنن اقای وزیر جهرمی میگه پیگیری میکنم ولی دریغ ازاین بیمه تکمیلی اتیه سازان که پارسال خوب بود ماهنوز26اذر کجا وامروز1بهمن هنوز پول مارنداده بابت ازمایش ولی ماهم میگویی پراپول ویزیت پایین نمیادسود برمیدارن یه ابم روش تایید کن
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1396/11/01
از روز اول هم با طرح ريجستري دنباله انحصار بازار واردات گوشي بودند كه گويا موفق شدند ....
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1396/11/01
خدا خيرتون بده هدفتون از رجيستري و اين مسخره بازيا رو فهميديم
United States
19:24 - 1396/11/01
احتمال براي اعداد بين ٠ و ١٠٠ به كار ميره.براي صد درصد، كلمه قطعا، استفاده ميشه. مگه ميشه كه رانت نشه؟!شوخي ميكنيد؟
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1396/11/01
ژن خوب پشت کارای آذریه
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1396/11/02
مگه تو ایران چیزیم به اسم صنعت داریم که بخواد بخطر بیوفته.همش یا مونتاژه یا بی کیفیت بافیشم که خام فروشی میکنیم
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1396/11/02
وقتی سئوال کردند این همه پول را از کجا آوردی میگه تجارت گوشی آیفون میکردم. کار که ندارند از وقتشان و امتیاز مدیریتشان به نفع مردم استفاده و فقط سودش را برمیداشتند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج