ویژگی بارز شجریان از نظر فریدون شهبازیان
۶۶۵۴۴۱
۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
۵۵۶۱ 
فریدون شهبازیان در بیست و پنجمین شب آواز ایرانی از ظرافت و دقت محمدرضا شجریان بر انتخاب اشعار گفت و تاکید کرد که در زمینه آواز باید به این مسئله توجه جدی شود.
خبرآنلاین: فریدون شهبازیان در بیست و پنجمین شب آواز ایرانی از ظرافت و دقت محمدرضا شجریان بر انتخاب اشعار گفت و تاکید کرد که در زمینه آواز باید به این مسئله توجه جدی شود.

بیست و پنجمین شب آواز ایرانی، شنبه ۳۰ دی ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد. در این نوبت از این مسابقه موسیقی، چهار گروه موسیقی با ارایه قطعات خود به رقابت پرداختند.

داوری این رقابت موسیقی را مظفر شفیعی، فریدون شهبازیان و علی اصغر شاه زیدی برعهده داشتند که بعد از اجرای هر گروه نکاتی را به شرکت کنندگان تذکر می‌دادند.

فریدون شهبازیان در این جلسه با آرزوی سلامتی برای محمدرضا شجریان بر اهمیت انتخاب شعر اشاره و بیان کرد: «شعر باید در بطن همه اجراها اهمیت داشته باشد. هنرمندانی چون شجریان تا زمانی که به غزل مناسبی برای قطعه خود نمی رسیدند، کار را شروع نمی کردند و بر این مساله تاکید جدی داشته و دارند. به هر صورت در آواز خواندن یک شکل و یک دست بودن آواز از خود آواز اهمیت بیشتری دارد.»انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United States
22:40 - 1396/11/01
خسرو آواز ایران خار چشم تنگ نظران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج