ویژگی جدید موزیلا برای اجتناب از ردیابی اطلاعات
۶۶۷۰۶۷
۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
۲۵۹۴ 
مرورگر پرسرعت Firefox Quqntom متعلق به Mozilla از ماه نوامبر عرضه شده است. در همین راستا موزیلا آپدیت جدیدی برای مرورگر خود اضافه کرد که Firefox۵۸ نام گرفته و می تواند ۲۴ ساعت در ۷ روز هفته از ردیابی اطلاعات کاربر جلوگیری می کند. این ویژگی Private Browsingنام گرفته است.
خبرگزاری مهر: موزیلا آپدیت جدیدی به مرورگر خود اضافه کرده که تمام وقت اجازه ردیابی اطلاعات کاربر را نمی دهد.

به گزارش ماشابل، مرورگر پرسرعت Firefox Quqntom متعلق به Mozilla از ماه نوامبر عرضه شده است. در همین راستا موزیلا آپدیت جدیدی برای مرورگر خود اضافه کرد که Firefox۵۸ نام گرفته و می تواند ۲۴ ساعت در ۷ روز هفته از ردیابی اطلاعات کاربر جلوگیری می کند. این ویژگی Private Browsingنام گرفته است.   

فایرفاکس یکی از نخستین مرورگرهایی بود که در سال ۲۰۱۵ خدمات  جلوگیری از ردیابی اطلاعات کاربر را ارائه کرد. به عبارت دیگر این مرورگر اجازه ردیابی اطلاعات کاربران را نمی داد. با فعالسازی این ویژگی، تبلیغات، برنامه های ردیاب تحلیلی و گزینه های اشتراک گذاری ا جتماعی (که رفتار کاربر در وب سایت ها را رصد می کردند) مسدود می شدند.  قبلا برای فعالسازی این ویژگی باید گزینه  Private Browsing فعال می شد.

اما در آپدیت جدید، فرایند اجتناب از ردیابی کاربر به طور مداوم فعال است. برای فعالسازی  ویژگی ۲۴/۷ Tracking Protection کاربر باید گزینه Prefernces را باز کرده و در بخشPrivacy and Security  گزینه Always  را برای Tracking Protection فعال کند.

علاوه برآن موزیلا ادعا می کند با غیر فعالسازی ردیاب ها، صفحات وب سریع تر باز می شوند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج