آرزویی که هیچ‌گاه محقق نمی‌شود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۶۸۰۹۲
۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
۵۰۰۴
محمدعلی رامین که زمانی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت روزی در جمع مدیران مسوول روزنامه‌ها، نشریات را پایگاه‌های دشمن خوانده و تاکید کرده بود که باید این پایگاه‌ها را تعطیل کرد.
جهان صنعت: محمدعلی رامین که زمانی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت روزی در جمع مدیران مسوول روزنامه‌ها، نشریات را پایگاه‌های دشمن خوانده و تاکید کرده بود که باید این پایگاه‌ها را تعطیل کرد.
 
او یک‌بار دیگر در اظهاراتی غیررسمی که بعدا منتشر شد، گفته بود تنها دو روزنامه- یکی صبح و دیگری عصر- برای ایران کافی است و باید مجموع روزنامه‌های کشور به دو نشریه کاهش یابد.
سعید مرتضوی که زمانی قاضی مطبوعات بود و بسیاری از روزنامه‌ها و نشریات به دستور او بسته شد، روزی در جریان دادگاه و تفهیم اتهام به نگارنده گفته بود: به جای روزنامه‌نگاری، بروید شغلی شرافتمندانه انتخاب کنید.
 
اکنون نه سعید مرتضوی باقی‌مانده و نه محمدعلی رامین. لازم نیست یادآوری شود که هر دو آنها الان افراد خوشنام و مطرحی در میان افکار عمومی و حتی فضای سیاسی- حکومتی کشور نیستند. با این حال برای بسیاری از دست‌اندرکاران، راهبردنویسان و حاکمان جمهوری اسلامی ایران مساله کاهش ارتباطات مردم ایران با رسانه‌ها و نهادهای بین‌المللی چه از نظر ارسال اطلاعات و تولید گزارش‌های مردمی و چه از نظر دریافت محتوا و اطلاعات همچنان موضوعی جذاب و آرزویی قابل تحقق است.
 
به‌ویژه محافظه‌کاران و افراطیون مذهبی همواره از ضرورت محدود کردن دسترسی شهروندان ایرانی به پایگاه‌های اینترنتی، محدود کردن اینترنت و ایجاد شبکه داخلی اطلاعات (اینترانت) به جای شبکه جهانی (اینترنت) سخن می‌گویند و بدون بیان دلیل و مصداق همواره تاکید می‌کنند که در هیچ کشوری برای دسترسی به پایگاه‌های اینترنتی آزادی مطلق و ولنگاری وجود ندارد.
این ادعا، البته صحیح است چراکه در همه کشورها پایگاه‌های ترویج خشونت، تروریسم، بهره‌کشی جنسی از کودکان، قاچاق انسان و موادمخدر و مواردی از این دست که از نظر سازمان ملل متحد جرائم سازمان‌یافته محسوب می‌شود مصادیقی هستند که نه فقط در شبکه‌های مجازی که در واقعیت نیز با آن برخورد صورت می‌گیرد و علاوه بر دستگاه‌های امنیتی و قضایی، شهروندان نیز در مقابله با جرائمی از این دست به‌طور داوطلبانه با دولت و نهادهای آن همکاری می‌کنند اما در ایران هنگامی که صحبت از ضرورت ایجاد محدودیت در فضای مجازی و رسانه‌ای به میان می‌آید، بیش از جرائم اخلاقی و سازمان‌یافته، سلیقه‌های حکومتی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. در موارد متعددی در ایران رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری مورد حمله و تهدید قرار گرفته‌اند و دسترسی بسیاری از مردم به محتوای خبری و اطلاعات آنها قطع شده در حالی که در همان هنگام دسترسی آزادانه به پایگاه‌های مبتذل و مستهجن وجود داشته است. این به آن معنی است که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به اطلاعات و اخبار و ایجاد محدودیت برای دسترسی به آن حساسیت بیشتری دارد تا دسترسی به سایت‌ها و پایگاه‌های غیراخلاقی.
 
در موارد متعددی نگارنده این ابهام را با مقامات قضایی و دولتی مطرح و ابراز عقیده کرده است که برای جمهوری اسلامی ایران انتشار اخبار درون کشور از طریق شهروندان و نیز دریافت اطلاعات سانسورنشده و دقیق خارج از کشور پذیرفتنی نیست و هدف ایجاد محدودیت فضای مجازی برای ایرانیان، ایجاد حصار و بستن مرزهای فکری شهروندان است. در مقابل این ابراز عقیده البته برخی مخاطبان بدون بیان دلیل شروع به انکار کرده‌اند و گاهی مقامات جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان اینکه نمی‌توانیم افکار عمومی مردم کشورمان را به دست دشمن بسپاریم بر ضرورت تحدید و ایجاد حصار برای رسانه‌ها و پایگاه‌هایی که آنها را دشمن و معاند می‌خوانند تاکید کرده‌اند.
 
اما تمام افرادی که خیال ایجاد یک منطقه بسته اطلاعاتی به سبک کره‌شمالی در ایران را در دسر می‌پرورانند و آرزو می‌کنند که روزی ایرانیان همان‌طور فکر ‌کنند که حکومت می‌خواهد و همان را بفهمند که جمهوری اسلامی ایران دوست دارد، نه فقط تاکنون به این خیال و آرزو دست نیافته‌اند بلکه با گسترش فناوری و توانمندی‌ها در فضای مجازی احتمالا هیچ‌گاه این خیال و ‌آرزو حداقل برای ایران و ایرانی قابل تحقق نیست.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1396/11/07
این افراد میخوان مردم آگاه نباشند ولی در عصر ارتباطات وشبکه های اجتماعی چنین چیزی غیر ممکن است
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1396/11/08
مدیر بی خاصیت اخراج یا تبعید ویا اعدام باید گردد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
انجمن پرستاری ایران_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
انجمن پرستاری ایران_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
انجمن پرستاری ایران_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
انجمن پرستاری ایران_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر