جلیلی: امروز با فتنه «جنبش زرد» مواجه هستیم
۶۷۰۷۴۸
۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۷
۷۹۵۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر در سال 88 فتنه «جنبش سبز» ایجاد شد، امروز با فتنه «جنبش زرد» مواجه هستیم که باعث شده بسیاری از اولویت‌های اصلی و مسائل واقعی کشور به حاشیه رفته و جای آنها را مسائل فرعی و غیر ضرروی گرفته است.
خبرگزاری فارس: سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در راستای سلسله سفرهای استانی دولت سایه به شهرستان اسلامشهر از توابع استان تهران سفر کرد.
در این سفر یک روزه جلیلی علاوه بر بازدید از مناطق محروم این شهرستان، از یک شرکت دانش بنیان در عرصه کشاورزی، یک قرارگاه فرهنگی و  یک خیریه بازدید کرد و در جمع اعضای شورای شهر اسلامشهر، نمازگزاران مسجد صاحب الزمان، نماز گزاران مسجد امام علی النقی و فعالان فرهنگی اجتماعی اسلامشهر سخنرانی کرد.

نماینده مقام معظم رهبری درشورای عالی امنیت ملی همچنین با خانواده شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی نیز دیدار و گفتگو کرد.

بازدید از شرکت تعاونی کشاورزی گل و گیاه پرشین خلیج فارس

در ابتدای این سفر، جلیلی در شرکت تعاونی کشاورزی گل و گیاه پرشین خلیج فارس حاضر شد و از نزدیک در جریان اقدامات این مجموعه علمی- کشاورزی قرار گرفت. در این دیدار مسئولین این شرکت ضمن تشریح فعالیت ها و اهداف خود از دستاوردهای خود در این زمینه گزارشی ارائه کرده و به سوالات جلیلی پاسخ دادند.

در این دیدار جلیلی نیز ضمن حمایت از پژوهش های علمی و پیشرفت‌های صورت گرفته در این زمینه، به مسئولان این شرکت قول داد تا آنها را به سایر پژوهشکده های مرتبط و فعال در زمینه عاوم کشاورزی معرفی کند.

بازدید از منطقه محروم سیمون

در ادامه این سفر جلیلی به منطقه محروم «سیمون» در حواشی شهرستان اسلامشهر رفت.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ضمن حضور سرزده در منزل یکی از مردم این منطقه، از نزدیک با مشکلات ساکنین «سیمون» آشنا شد.

لازم به ذکر است، ساکنان این منطقه تا چندی قبل در ویرانه های فاقد حداقل امکانات زندگی می کردند که سپاه اسلامشهر با کمک نیروهای جهادی در فرصتی 140 روزه موفق به ساخت 50 واحد مسکونی برای مردم این منطقه می شود.

تشکر از سپاه اسلامشهر برای ساخت منزل برای ساکنین منطقه محروم قلعه لهک

در ادامه جلیلی به منطقه محروم «قلعه لهک» رفت و از نزدیک در جریان مشکلات مردم این منطقه قرار گرفت.

لازم به ذکر است سپاه اسلامشهر همانند منطقه سیمون قصد دارد برای مردم ساکن در قلعه لهک نیز ساخت منازل جدید را آغاز کند که متاسفانه تا امروز به خاطر برخی عدم همکاری ها موفق به شروع این پروژه نشده است.

در این بازدید جلیلی ضمن تشکر از مسئولین محلی و سپاه اسلامشهر بر شروع هر چه سریع تر این پروژه تاکید و رسیدگی به مشکلات مردم را بزرگترین کمک به انقلاب اسلامی توصیف کرد.

بازدید از یک «قرارگاه فرهنگی» و «خیریه»

در بخش دیگری از این سفر جلیلی از قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا (س) و خیریه امام جواد علیه السلام در اسلامشهر بازدید کرد.

این دو مجموعه که به همت جمعی از جوانان انقلابی و آتش به اختیار این شهرستان راه اندازی شده علاوه بر فعالیت های اجتماعی و کمک به مستضعفین، با راه اندازی یک واحد تولیدی لباس نیز باعث اشتغال ده ها نفر از ساکنین این منطقه شده است.

دیدار با خانواده شهید مدافع حرم، حاج محمود شفیعی

در ادامه جلیلی به منزل شهید حاج محمود شفیعی یکی از شهدای مدافع حرم در اسلامشهر رفت.

در این دیدار نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خطاب به پدر و مادر شهید گفت: وجود چنین شهدای سرافرازی حاصل لقمه حلال و تربیت صحیح پدران و مادرانی مانند شماست.

وی افزود: امروز به برکت این شهدا جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه اقتداری مثال زدنی دارد که دشمنان نیز بارها به آن اذعان کرده اند.

جلیلی همچنین با حضور در آستان مقدس امامزاده عقیل اسلامشهر بر سر مزاری شهدای مدافع حرم این شهرستان ادای احترام کرد.

از فتنه «جنبش سبز» عبور کردیم، امروز با فتنه «جنبش زرد» مواجه هستیم

در ادامه جلیلی در نشست هم‌اندیشی فعالان فرهنگی اسلامشهر که در سالن اجتماعات اداره اوقاف این شهرستان برگزار شد، حاضر گشت و گفت: یکی از مهم ترین موضوعات، انجام هر کاری در وقت خود است و خیلی اوقات اگر کاری را در زمان خود انجام ندهیم، آن کار اثر لازم را نخواهد داشت.

جلیلی افزود: یکی از موانع اصلی انجام وظایف، درگیر شدن به حواشی و مسایل فرعی است و باید مواظب بود تا صدای بازار مسگرها مانع شنیده‌شدن صدای حقیقت نشود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: نیروهای انقلابی نیز زمانی می توانند به خوبی وظیفه خود را در زمان لازم انجام دهند که درگیر موضوعات فرعی نشده و مواظب باشند تا صدای حق در میان هیاهوهای کاذب گم نشود.

وی ادامه داد: هر گاه یک مساله کم اهمیت جنجالی شود، یعنی یک مساله پر اهمیت مورد غفلت قرار گرفته است و امروز انبوهی از موضوعات بی ارزش تولید و القا می شود تا موضوعات اصلی فراموش شود.

جلیلی اظهار داشت: اگر در سال 88 فتنه «جنبش سبز» ایجاد شد، امروز با فتنه «جنبش زرد» مواجه هستیم که باعث شده بسیاری از اولویت های اصلی و مسایل واقعی کشور به حاشیه رفته و جای آنها را مسایل فرعی و غیر ضرروی گرفته است و متاسفانه این مساله همه طیف ها را هم شامل می شود و تنها مربوط به یک جریان یا جناح خاص نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز پمپاژ ناامیدی می‌کنند تا پیشرفت‌های انقلاب دیده نشود و متاسفانه همین «جنبش زرد» نیز پیاده نظام و مکمل القای فضای یاس و ناامیدی است.

وی افزود: امروز در بازدید از یک مجموعه کشاورزی دیدم یک جوان ایرانی با تلاشهای علمی فراوان و اختراع، توانسته مانع واردات برخی اقلام کشاورزی به داخل کشور شود. ولی این موضوعات در رسانه ها ضریب لازم را پیدا نمی کند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز بسیاری از کارهای مثبت و امیدوار کننده در رسانه ها یا اصلا منعکس نمی شود یا به خوبی به گوش مردم نمی رسد چون «جنبش زرد» بر همه غلبه کرده است.

جلیلی در ادامه با تاکید بر اینکه نگاه انقلاب اسلامی و رهبری انقلاب «تمدن‌سازی» است، گفت: برای رسیدن به این نقطه باید همه نیروهای انقلابی «حرکت جبهه‌ای» انجام دهند.                                           

همه شرایط پیشرفت مهیاست، به شرط حاکمیت تفکر انقلابی

در ادامه  جلیلی ضمن حضور در مسجد صاحب‌الزمان اسلامشهر، در جمع نمازگزاران این منطقه گفت: منبع قدرت واقعی کشور همین مردم در همین محلات مانند اسلامشهر هستند که باید قدر آنها دانسته شود.

وی افزود: قدرت واقعی امروز کشور متکی به ایمان و پشتیبانی مردم است و لازمه این امر این است که مسئولین قدر مردم را دانسته و نهایت تلاش برای رفع مشکلات مردم را انجام دهند.

جلیلی خاطرنشان کرد: به دور از سیاسی بازی باید همه مسئولان اولویت خود را شناخت مشکلات واقعی مردم و تلاش برای حل مشکلات آنها قرار دهند زیرا هر مشکلی که از مردم حل شود، به اقتدار جمهوری اسلامی نیز افزوده می شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در پایان تاکید کرد: امروز همه شرایط برای پیشرفت را داریم که با تفکر انقلابی این مهم محقق می شود.

مسئولین را در محافل عمومی دعوت کنید تا به سوالات مردم پاسخ دهند

در ادامه این سفر جلیلی  با حضور در دفتر امام جمعه اسلامشهر با امام جمعه و اعضای شورای شهر این شهر دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار اعضای شورای شهر اسلامشهر به بیان اهم مشکلات مردم این شهر از جمله ترافیک سنگین اسلامشهر و لزوم احداث خط مترو آسیب های اجتماعی پرداختند و در ادامه دکتر جلیلی نیز نکاتی را ذکر کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تنها برای تغییر در مناسبات سیاسی و تغییر یک نظام سیاسی نبود، گفت: انقلاب آمد تا در همه ابعاد و شاخص ها تحول صورت بگیرد و اگر تصور کنیم با پیروزی انقلاب وظیفه ما نیز به پایان رسیده، دچار خطا شده ایم.

جلیلی افزود: اولین ویژگی نیروهای انقلابی «عدم انفعال» است. در جمهوری اسلامی ایران تمامی مسئولان مستقیم یا غیر مستقیم توسط خود مردم انتخاب می شوند و اگر برخی مسئولان با سلیقه ما سازگار نیستند این مساله نباید منجر به انفعال و انزوای نیروهای انقلابی شود بلکه باید با تمام قوت تلاش کنیم تا مشکلات مردم حل شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: برخی گزارش هایی که امروز در این جلسه مطرح کردید خوب بود اما مهم تر آن است که آیا خروجی کارها و گزارش های ما منجر به حل مشکلات مردم می شود یا خیر؟

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در مواجهه با عملکرد سایر افراد و دستگاه ها اگر دیدید از سوی رقبای شما یا افرادی که با آنها هم سلیقه نیستید کار درستی انجام می شود، از آن حمایت و حتی آن را تشویق کنید.

وی افزود: متاسفانه امروز در فضای سیاسی کشور برعکس است و در بسیاری از موارد وقتی کار درستی انجام می شود، آن کار صحیح به درستی به گوش مردم نمی رسد یا حتی دیده نمی شود چون طرفین به خاطر حب و بغض های سیاسی کارهای خوب همدیگر را نیز نادیده گرفته و حتی تخطئه می کنند.

جلیلی خاطرنشان کرد: البته اگر جایی کار غلطی نیز انجام شد باید مشفقانه تذکر داد و از طرق قانونی پیگیری کرد تا آن کار تصحیح شود، اگر هم جایی یک اولویت مهم مورد غفلت قرار گرفت باز باید تذکر داد تا مورد توجه قرار گیرد.

جلیلی گفت: مثلا در همین مساله بارش برف اخیر و موارد مشابه باید مسئولانی که در این باره کوتاهی کرده اند را در محافل عمومی مانند نماز جمعه دعوت کنید تا پاسخگوی عملکرد خود به مردم باشند؛ استیضاح به معنای سوال کردن است و این کار فقط نباید توسط نماینده مجلس انجام شود بلکه تک تک مسئولان باید در محافل مردمی حاضر شوند و درباره عملکردشان مورد سوال قرار گیرند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: البته باید از مسئولانی هم که در عملکردشان موفق بوده اند و الاش چشمگیری داشته اند تقدیر کرد و در همان محافل عمومی مانند نماز جمعه و ... از آنها تشکر شود تا مردم تفاوت بین مسئولان را بهتر مشاهده کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همین امروز مشاهده کردم در یکی از جاده های روستایی که برف زیادی نیز باریده بود وقتی یک ماشین سنگین در برف گیر کرد فرمانده سپاه اسلامشهر مشخصا از ماشین پیاده شد و با کمک سایرین باعث حل مشکل آن فرد شد، وقتی مردم از نزدیک ببینند مسئولین در عمل هر جا که بتوانند خودشان وارد صحنه می شوند و برای حل مشکلات آنها کمک می کنند اساسا تصورشان نسبت به خیلی مسایل عوض می شود و این مدل یکی از نقاط تمییز تفکر انقلابی با سایر تفکرهاست.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش از اعضای شورای شهر اسلامشهر خواست تا با مطالبه و پیگیری تخصصی مشکلات مردم این شهر از دستگاه های مختلف برای حل مشکلات این منطقه اقدام کنند و تصور نداشته باشند تمام مشکلات با بالاترین فرد و دستگاه مربوطه حل می شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه اگر امروز بتوانیم کاری را برای کشور و مردم انجام دهیم اما به هر علت آن کار را نکنیم، گفت: در این صورت باید به خدا جواب بدهیم چون اصل تلاش برای رفع مشکلات مردم است نه ثبت موفقیت ها به اسم خودمان.

جلیلی همچنین با تقدیر از مسئولین اسلامشهر بابت ساخت ده ها واحد مسکونی در کمتر از 5 ماه برای بخشی از مردم حاشیه نشین و مستضعف این شهرستان، گفت: چنین کارهای ارزشمندی که حاصل هم افزایی مسئولین اسلامشهر اعم از امام جمعه، سپاه، بسیج و... است، نشان می دهد می توان با انگیزه انقلابی و هم افزایی بیشتر چه کارهای بزرگتری انجام داد و بسیاری از مشکلات مردم را حل کرد.

وی ادامه داد: این قبیل کارها باید به عنوان یک الگو و نمونه در فضای رسانه ها معرفی شود تا سایر شهرهای کشور نیز با هم افزایی نیروهای انقلابی برای حل مشکلات واقعی مردم کار کنند.

جلیلی خاطرنشان کرد: اگر مردم در عمل ببینند مسئولین هر شهر فارغ از دعواهای سیاسی به فکر حل مشکلات آنها هستند هم طعم شیرین خدمت از سوی نیروهای انقلابی را خواهند چشید و هم نقشه های دشمن در جهت ایجاد یاس و ناامیدی برملا خواهد گشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان پیشنهاد داد تا در نماز جمعه ها و سایر محافل عمومی به معرفی نیروهای انقلابی و کارآمدی که توانسته اند مشکلات مردم را حل کنند پرداخته شود تا امیدآفرینی واقعی در کشور ایجاد شود.

حضرت زهرا فرمود عزت در گروه جهاد است

جلیلی سپس در مسجد امام علی النقی علیه السلام اسلامشهر حاضر شد و در جمع عزاداران فاطمی سلام الله علیها گفت: خطبه مشهور حضرت زهرا سلام الله علیها محدود به زمان و مکان خاصی نیست و مخاطب آن همه انسان ها در تمام تاریخ هستند که اگر هر زمان به آن عمل شود آثار و برکات آن ظهور پیدا خواهد کرد.

جلیلی با بیان مصادیقی چون دفاع مقدس و مدافعان حرم، افزود: این فرمایش حضرت زهراست که خدا جهاد را مایه عزت قرار داده است.

وی تاکید کرد: امروز این عزت ملت ما را دشمن نیز دیده و متوجه شده است، اخیرا حتی ترامپ نیز گفت اقتدار ایران قابل تحمل نیست. این عزت چگونه برای ما به دست آمده؟ با عمل به آموزه های فاطمی و کسانی که در عمل به خطبه حضرت عمل کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:حججی ها چرا عزیز شدند؟ چون این فرمایش حضرت را اجابت کردند و دشمن از ادامه همین روند نگران است وگرنه در بین این همه کشور در دنیا اینقدر بر روی مقابله با ایران تمرکز نمی کرد.
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1396/11/11
دشمن.فتته.دشمن .فتنه....ماشالله همیشه دشمن و فتنه و ...داریم
United Arab Emirates
22:04 - 1396/11/11
خدا به دادمون برسه اگه تورییس دولت بشی دارو ندارایران رو کامل به باد میدی
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1396/11/11
مدیر ومسئول بی خاصیت اعدام زندانی وتبعید باید گردد
Romania
22:06 - 1396/11/11
انتقادهای به حق مردم از دولت شما را به اشتباه نیندازد چون مردم اگر این دولت را نخواهند شما را هم نمی خواهند پس نمی توانید سوار این موج شوید
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1396/11/11
با فتنه قهوه ای جلیلی چه کنیم؟
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1396/11/11
تو را به خدا کجای دنیا همچه اسامی مثل دولت سايه ووو وجود دارد
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1396/11/11
برو عمو چقدرم حرف میزنید.....
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1396/11/11
جناب اقای جلیلی بسیار مشعوف شدیم از افاضات حضرت عالی ولی در انتخاب رنگ کمی تا قسمتی کم لطفی فرمودید بهتر نبود لیموی را انتخاب میکردید.زیاه عرضی نیست سنه بهمن ماه نود وشش خورشیدی
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1396/11/11
سپاه وبسیج همیشه پیشتاز بودند ولی سنگ اندازها نمیگذارد افسون صد افسوس ما مردمان قانعی داریم قدر این مردم رابایددانست
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1396/11/11
البته توکشورفتنه های زیادی وجودداردکه مسئولان اوناروفتنه نمیدانن:فتنه گرانی فتنه بیکاری فتنه تورم 80درصد فتنه رکوردفتنه اختلاس فتنه آقازاده ها فتنه بودجه های میلیاردی بیخود فتنه فسادوفحشاوووووووونشربده تامقامات بدانن
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1396/11/11
سیکدیر جنبش زردـفردا هم جنبش صورتی بوجود میاد
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1396/11/11
فتنه بابیکاری فقرکه ۱۵ملیون افغانی مهاجر۱۰ملیون شغل ایرانیا ولسوالی کردن وهم منابع کشورمان مفت میخورازجیب ملت
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1396/11/11
این جنبش زرد به قول خودت فقط خود شماها در جریان آن هستی ودارید فقط به خاطر انتخابات آیند در روستاهای شعار می دهید و گرنه تو دلسوز مردم نیستی .
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1396/11/12
دنبا ل چه میگردد با ان کارنا مه دوران مزاکره هسته ا ی
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1396/11/12
ببخشیداول آقاکی باشن؟ ثانیا اخبارداغ به چه منظوری بعداز احمدی نژادواراذل ایشان حالا سفرهای این شخص راپیگیری ومنتشرمیکند؟
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1396/11/12
شما مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم رو حل کن بخدا ما جنبش سبز و زرد و آبی و نارنجی نمی دونیم چیه؟ بیخود حرف تو دهن مردم نزارید فقط مشکلات و حل کن
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1396/11/12
دیگه زیادی این فتنه و دشمن بازی و شور کردین
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1396/11/12
کدوم فتنه برادر ... اين 300 ميلياردي ها كجا رفتند عزيز جون
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1396/11/12
شما اگه حرف نزنی نمیگن لالی ...چطور درمورد اینهمه فقر ومحشا زبانت کجا گیر کرده بودکه کوچکترین اعتراضی نکردی بیشتر از این خودت رو بی ارزش نکن
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1396/11/12
فتنه رنگین کمانی جدید به بازار اومد!!!!!
بدو بدو جانمونی!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1396/11/12
مردم ار مدیران نوکری میخواهند نه سروری ونه سخنرانی کردن
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1396/11/12
درست می فرمایند اول جنبش سبز حالا زرد . تازه به خاطر مصالح امنیتی نفرمودن که فتنه قرمز فقتنه آبی طلایی بنفش گلبهی و .... باور کنید ایشون را .
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1396/11/12
اسم اعتراضات و انتقادات مردمي در خصوص موارد ذيل را فتنه نگذاريد .

سوء مديريت مسئولين
اوضاع بد اقتصادي معيشتي مردم
درامد و حقوق هاي پايين
گراني و تورم و بيكاري
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1396/11/12
تا موقعی که در شناخت خطای خود و ریشه یابی اعتراض ها ناموفق هستیم بهانه رو به گردن استکبار , ارتجاع , سلطنت طلب و رنگها ی سبز و زرد , ابی ,.... می اندازیم , این افراد تحلیلگر نیستند چون حرف و طرح جدیدی ندارند .فقط حرف میزنند .
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1396/11/12
خودت یه پا فتنه ای جلیلی برو کنار بابا توهم زدی توهم
Germany
09:56 - 1396/11/12
رنگ جنبش مهم نیست ، مطالباتش مهمه . مسایل مهم جامعه همونهایی هستند که مردم بخاطرشون می ریزند توی خیابون و ضرب و شتم و قتل رو بجان می خرند آقای دکتر!!!
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1396/11/12
زیاد گیر ندید منظورش خودشه
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1396/11/12
تو خودت فتنه ای/چون هرقت جامعه آرومه ،هی تو بوق توطئه ودشمنی میدمی/بسه دیگه / تو رای ت 1میلیون هم نیست
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1396/11/12
نه جناب جلیلی امروز با جنبش زرد مواجه نیستیم با توهم محض شماها مواجهیم
Iran, Islamic Republic of
02:53 - 1396/11/13
اگر حق خواهی مردم فتنه زرد است ،کشور خواری شما مدیریت زرد است .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج