توکلی: با آیت‌الله هاشمی دعوای شخصی نداشتم
۶۷۶۴۲۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۵
۸۱۷۱
احمد توکلی از دلایل اختلافاتش با دولت دوران جنگ روایت کرد.
خبرآنلاین: احمد توکلی از دلایل اختلافاتش با دولت دوران جنگ روایت کرد.

احمد توکلی در گفتگویی با خبرآنلاین که در قالب موزه گردی در موزه عبرت صورت گرفت، به مرور خاطراتش از دوران مبارزات انقلابی و حضورش در دولت دوران جنگ پرداخت. او درباره رابطه اش با میرحسین موسوی گفت: ما با هم دشمنی نداریم. من نسبت به ایشان هیچ کینه ای ندارم. از کارش بدم می آید اما کینه ای ندارم که او را نفرین کنم. شاید حس او هم نسبت به من همین باشد. ولی اختلافات ما واقعی است. چه کنیم. من بر سر اختلافات از کابینه او استعفا دادم. می گفتم همه چیز را دولتی نکنید. در زمان دولت هاشمی هم انتقاد داشتیم و هشدار می دادیم که از پس رفتگی نیفتیم. با هیچکدام دعوای شخصی ندارم. برایشان دعا هم می کنم.»

توکلی گفت: ما با میرحسین در مورد مستضعفین موضع مشترکی داشتیم. معتقد بودیم که باید به مردم رسید. یک بار یک جوان طلبه ای بود که بعدها شهید شد. پسر آیت الله شرعی بود. به من گفت که احمدآقا تو که سخنگوی دولت هستی، ما در سبک لباس های ایرانی مطالعه کردیم، رسیدیم به این پیراهن شما و دیدیم که خیلی ها می خواهند حزب الهی بپوشند. سنتی و قدیمی هم است. پیراهن بی یقه و متعلق به دوره قاجار بود. گفت تو بپوش و جلوی دوربین برو تا این پیراهن برای مردم تبلیغ شود. من هم همین کار را کردم. صبح به هیات دولت رفتم. پرسیدند که ماجرای این پیراهن چه بود؟ جریان را برایشان توضیح دادم. آقای موسوی گفت خیلی خوب است. اگر ما همه این کار را بکنیم و 18 میلیون نفر از مردان ایرانی این مدل لباس را بپوشند می‌دانید که چقدر در مصرف پارچه صرفه جویی می شود؟ همه رفتن از این مدل پیراهن را دوختند. بعدها که این یقه لوکس و دو ردیفه شد و تبدیل به لباس دیپلمات ها شد، من سراغ لباس یقه دار رفتم.»
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1396/11/24
البته استاد شما به نظر شخصی من یک خصوصیت بد دارید که این خصوصیت بد شما هرزگاهی قبل از مرگ مرحوم آیت‌الله‌رفسنجانی باعث تشنج در افکار عمومی به همراه داشت دکتر تفکرات شما حول محور و مرکزیت خاصه گرا هست و عامه گرایی ندارد البته با مرگ آقای هاشمی یک انقلاب درونی حالا من نمی دونم چرایی آن را در شما رخ داد و بسیار نسبت به گذشته تغییر کردید دکتر یه کمی هم با آقای شریعتمداری دوستتان صحبت کنید شاید فرجی شد و درایشان نیز از انصاف و نقد منصفانه تری تماشاگر باشیم
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1396/11/24
دکتردست بردار.فکری بحال گرفتاری اقتصادی
کن
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1396/11/24
چرا اتفاقا ارث پدرت و از او می خواستی
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1396/11/24
مدتیه توکلی را زیاده از حد رسانه ای پی کنید خبریه !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج