تغییر جنسیت در ایران از کجا آمد؟ +عکس
۶۷۶۶۰
۲۶ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۹
۳۲۰۲۰
در سال64 اولین بار امام خمینی(ره) در فتوایی تغییر جنسیت افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی را بدون اشکال دانستند و بعد از آن بود که مریم خاتون ملک آرا به عنوان اولین ایرانی بعد از انقلاب تغییر جنسیت داد.
مجله مهر: در سال64 اولین بار امام خمینی(ره) در فتوایی تغییر جنسیت افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی را بدون اشکال دانستند و بعد از آن بود که مریم خاتون ملک آرا به عنوان اولین ایرانی بعد از انقلاب تغییر جنسیت داد.

 او را اولین تراجنسی شناخته شده در ایران می دانند اما 32 سال پیش از مریم خاتون، پای یک دختر نوجوان شبستری به روزنامه های کشور باز شد تا به عنوان یک مورد عجیب معرفی شود. فریده 16ساله ای که می خواست فرهاد باشد.


تاریخ ایرانی با انتشار عکسی از بریده روزنامه اطلاعات تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۳۲ روایت ماجرا را از این روزنامه نقل کرده است. روزنامه اطلاعات نوشته بود: دو روز قبل یک دختر شانزده ساله به نام فریده نجفی با مادر خود به بیمارستان پهلوی مراجعه کرد. مادر فریده به پزشکان بیمارستان اظهار داشت که دخترم فریده مدتی است احساس می‌کند که مرد شده است و به همین جهت او را برای معاینه و معالجه از شبستر به تهران آورده‌ام. به دستور پزشکان فریده در بیمارستان بستری شد و دیروز برادرش به اتفاق یک آرایشگر نزد او آمد و گیسوان او را تراشید و اینک فریده شکل پسر بچه شانزده ساله‌ای درآمده است.امروز خبرنگار ما در بیمارستان با فریده که اینک به نام فرهاد خوانده می‌شود ملاقات کرد. فریده جریان زندگی خود را چنین تعریف کرد: من دو خواهر و دو برادر دارم. در دبستان دخترانه شبستر مشغول تحصیل شدم، در خلال سال‌های تحصیلی مرتب با مادرم نزاع داشتم زیرا من علاقمند بودم که با پسر‌ها بازی کنم ولی مادرم مرا دعوا می‌کرد و می‌گفت برای یک دختر خوب نیست که با پسر‌ها بازی کند.
 
اولین احساس

این جریان سال‌ها ادامه داشت تا اینکه من به سن رشد رسیدم ولی برخلاف سایر دختر‌ها کوچکترین تغییری که باید در یک دختر به وجود آید در من پیدا نشد و این موضوع بیشتر باعث ناراحتی من بود ولی جرات نمی‌کردم از این جریان با کسی صحبت کنم تا اینکه دو سال قبل احساس کردم که به معاشرت و نشست و برخاست با دخترهای همکلاس خود بیش از پسر‌ها راغب می‌باشم.
موضوع را به مادرم گفتم

مادرم که خیال می‌کرد من دختر هستم به چشم یک دختر به من نگاه می‌کرد. گوش‌هایم را سوراخ کرده بود و همیشه به من می‌گفت گوشواره گوشت کن. بالاخره دو ماه قبل ناگهان تغییر دیگری در من پیدا شد که مادرم را متوجه ساخت که ممکن است من دختر نباشم. این موضوع تغییر صدای من بود که شبیه یک پسربچه شانزده ساله بود نه یک دختر شانزده ساله.

چون مادرم نسبت به پسر بودن یا دختر بودن من مظنون شد من نیز آنچه در ضمیر داشتم برای او تعریف کردم و بالاخره به اتفاق مادرم جهت معاینه و معالجه به تهران آمدیم.
 
می‌خواهم سرباز شوم


هم اکنون فرهاد خان یا فریده خانم سابق در انتظار عمل جراحی است که قرار است هفته آینده صورت گیرد. فرهاد در خاتمه گفت خدا را شکر می‌کنم که پسر شدم و به زودی خود را برای انجام خدمت سربازی آماده خواهم کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1392/06/26
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
مهنا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
یعنی اول فکر میکرد که دختره ولی بعد از اینکه به سن بلوغ رسید علایم بلوغ دختران تو بدنش نبود برعکس علایم بلوغ پسرا توش بود وعوض اینکه با دخترا هم صحبت باشه با پسرا هم صحبت بود کلا میخو.است از وجودش یک پسر باشه حالا گرفتین ؟؟؟؟ماریه خانم شمام بخون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
یعنی تغییر جنسیت.یعنی وجودش مردهست ولی علائم ظاهریش به ماننده زنهاست و حالا برعکسشم میشه
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1392/06/27
من نفهمیدم اینایی که تغییر جنسیت میدن یعنی چیکار میکنن،؟یکی منو توجیه کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
تغییر جنسیت میدن
Poland
21:38 - 1392/06/29
او ازاول پسربه دنیاامده است .چون علامت مردانگی اوپنهان بوده است فکرمیکردندکه دختراست.وپزشکان این علامت رابایک عمل جراحی ساده اشکارساختند.وتغییرجنسیتی درکارنبوده است.این فرهادخان ازدواج نموده و76ساله است.فرزندی ندارد.درتهران باشغل تولید پوشاک کودکانه به زندگی خودادامه میدهد.جهتاطلائ ماریاخانم وسایرکنجکاوان درجگردید.
سایت مرکز ملی پاسخگویی دفتر تبلیغات حوزه
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1392/06/31
http://www.askdin.com/thread16609-22.html#post321556

فتوای امام خمینی(ره) در مورد تغییر جنسیت خانم ملک آرا که بطور رسمی توسط مؤسسه تنظیم و نشر امام خمینی(ره) تأیید و منتشر شده است محتوای آن با آنچه در سایت شما آمده

http://webzine.mehrnews.com/FullStory/News/?NewsId=8740

تفاوت اساسی دارد طبق فتوای اصلی منتشر شده توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ، موضوع فتوای تغییرجنسیت مریم پورملک آرا، فقط مربوط به افراد خنثی(هرمافرودیت دوجنسی) است نه ترانسکشوال طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در مورد آثار امام خمینی (ره) تنها مطالبی معتبر و قابل انتشار است که توسط مؤسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی(ره) اعتبار آن رسماً تأیید شود لینک این فتوای اصلی مورد تأیید مؤسسه تنظیم آثار امام خمینی(ره) درباره تغییرجنسیت مریم پور ملک آرا اینجا

http://www.askdin.com/thread16609-22.html#post321556
Iran, Islamic Republic of
04:26 - 1392/07/03
همانطور که سایت شما در همین مطلب در این لینک

http://bartarinha.ir/fa/news/67660

ذکر کرده است، تصویری که در این مطلب درج شده است با عنوان «تصویری از فتوای امام خمینی درباره سوال مریم خاتون ملک آرا برای تغییر جنسیت» از منبع اصلی این خبر یعنی

خبرگزاری مهر گرفته شده است، لینک آدرس منبع اصلی این مطلب شما در خبرگزاری مهر اینجاست

http://webzine.mehrnews.com/FullStory/News/?NewsId=8740

که این عکس مذکور در منبع اصلی این مطلب که خبرگزاری مهر باشد حذف شده است، زیرا انتساب یک دستخط جعلی به امام خمینی(ره) بود که صحت آن توسط مؤسسه تنظیم و

نشر آثار امام خمینی(ره) تکذیب شده بود. فکر می کنم شما نیز بهتر است این تصویر حذف کنید فتوای واقعی مورد تأیید مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در لینک زیر

http://askdin.com/thread16609-22.html#post321556
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج