آغاز آزمایش خودرو‌های کاملا خودران در کالیفرنیا
۶۸۲۲۱۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
۳۹۶۱ 
خودروهای یادشده در خیابان های کالیفرنیا به حرکت درخواهند آمد و بر خلاف نمونه های قبلی که برای اطمینان و هدایت خودرو در شرایط اضطراری راننده ای در آنها حضور داشت، فاقد هرگونه راننده یا اپراتور خواهند بود.

خبرگزاری مهر: تعدادی از شرکت های سازنده خودروهای خودران آزمایش عملیاتی نمونه هایی کاملا خودکار از تولیدات خود را از ماه آوریل آغاز خواهند کرد.

آغاز آزمایش خودرو‌های کاملا خودران در کالیفرنیا

به گزارش انگجت، خودروهای یادشده در خیابان های کالیفرنیا به حرکت درخواهند آمد و بر خلاف نمونه های قبلی که برای اطمینان و هدایت خودرو در شرایط اضطراری راننده ای در آنها حضور داشت، فاقد هرگونه راننده یا اپراتور خواهند بود.

این خودروها به صورت بی سیم با اپراتورهای انسانی مرکز کنترل در ارتباط خواهند بود و این اپراتورها تعداد زیادی از این خودروهای خودران را تحت نظر قرار می دهند و در صورت لزوم و احتمال وقوع مشکل آنها را به طور مستقیم کنترل کرده و از وقوع خسارت جلوگیری می کنند.

از جمله شرکت هایی که قصد دارند از اپراتور برای کنترل از راه دور خودروهای مختلف خودران خود استفاده کنند می توان به نیسان و وایمو اشاره کرد. نیسان یک مرکز کنترل و نظارت هم برای آزمایش تاکسی های کاملا خودران تاسیس کرده است که فعالیت خود را از ماه مارس در توکیو آغاز خواهد کرد.

آزمایش خودروهای خودران جدید این شرکت ها تا سال ۲۰۱۹ ادامه می یابد تا اداره ملی امنیت ترافیک آمریکا، از حفظ جان سرنشینان آنها مطمئن شود. در حال حاضر ۵۰ شرکت مختلف فناوری و اتومبیل سازی مجوز آزمایش خودروهای خودران را در آمریکا کسب کرده اند.

مطالب مرتبط