سخنان یونسی و اعاده دادرسی پرونده زهرا کاظمی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۲۶۹۹
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
۷۶۰۰
سیدضیاءالدین احتشام در عصر ایران نوشت: آیا مرتضوی از نزد خود زهرا کاظمی را جاسوس می‌خواند یا از جایی به او دیکته شده بود که ماجرا را به مسیر جاسوسی ببرد و برای کشور هزینه درست کند؟

سیدضیاءالدین احتشام در عصر ایران نوشت: آیا مرتضوی از نزد خود زهرا کاظمی را جاسوس می‌خواند یا از جایی به او دیکته شده بود که ماجرا را به مسیر جاسوسی ببرد و برای کشور هزینه درست کند؟

«حجت‌الاسلام علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت هشتم جمهوری اسلامی ایران، اخیراً در گفت‌وگو با روزنامه ایران، نکاتی از مرگ زهرا کاظمی را بیان کرده است که می‌توان به استناد آن، این پرونده را مجدداً به جریان انداخت تا هم خون زهرا کاظمی بر زمین نماند و هم از جمهوری اسلامی اعاده حیثیت شود.

حرف های وزیر اسبق اطلاعات را بخوانید:

«در پرونده زهرا کاظمی، دادستان وقت (سعید مرتضوی) اصرار داشت که وی جاسوس است.

برای بررسی این موضوع ما در وزارت اطلاعات، دو کارشناس ضد جاسوسی این وزارتخانه را مأمور کردیم تا در هتلی با این خانم مصاحبه کنند. این کارشناسان، پس از مصاحبه با وی، رسماً اعلام کردند که به لحاظ فنی و علمی، زهرا کاظمی جاسوس نیست اما دادستان وقت تهران یعنی آقای سعید مرتضوی بر اصرار خود باقی ماند و این پرونده را از وزارت اطلاعات تحویل گرفت و به اطلاعات نیروی انتظامی واگذار کرد.

زهرا کاظمی، گویا در فرآیند بازرسی، تحویل اشیا و انتقال به بازداشتگاه و نه در بازجویی، به‌ دلیل مقاومت برای تحویل اشیا همراه خود، مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و سر او به جدول خیابان اصابت می‌کند و منجر به خونریزی مغزی او می‌شود که اگر چنان چه به موقع او را به بیمارستان منتقل می‌کردند حتماً او نجات می‌یافت.»

در این باره نکات زیر قابل توجه است:

۱- البته مشابه این سخنان را - با برخی تفاوت‌ها - افرادی از جمله وکیل اولیای دم زهرا کاظمی هم گفته‌اند ولی چون این بار وزیر اطلاعات وقت درباره‌اش سخن گفته و افشاگری کرده، اهمیت مضاعفی می‌یابد و قابلیت استناد رسمی‌تر و بیشتری می‌یابد.

۲- باید از سعید مرتضوی تحقیق شود که بر چه اساسی زهرا کاظمی را جاسوس دانسته و تحت تعقیب قرار داده است؟ وقتی وزارت اطلاعات که نهاد تخصصی ضد جاسوسی در کشور است، او را جاسوس نمی‌دانسته، چگونه یک قاضی که اساساً دانشی در این باره ندارد، اصرار داشته که او جاسوس بوده است؟ اصراری که در نهایت به فاجعه‌ای تلخ منجر شد.

باید مشخص شود که پشت پرده این اصرار عجیب و غریب چه بوده است که یک بحران بین‌المللی برای ایران رقم زد؟ آیا مرتضوی از نزد خود زهرا کاظمی را جاسوس می‌خواند یا از جایی به او دیکته شده بود که ماجرا را به مسیر جاسوسی ببرد و برای کشور هزینه درست کند؟

کسی را متهم نمی‌کنیم ولی پرسش این است که وقتی در این کشور گفته می‌شود که برخی فعالان محیط زیست جاسوس بوده‌اند، آیا این امکان وجود ندارد که سرویس‌های جاسوسی بیگانه در نهادهای مهم‌تری مانند دستگاه قضایی نفوذ کنند و بخواهند از طریق برخی افراد مسئول در این دستگاه پراهمیت، اهداف خود را پیش ببرند؟

۳- وزیر اطلاعات در گفت‌وگو با رسانه رسمی دولت، علناً و صراحتاً گفته است که زهرا کاظمی را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند و در حین کتک زدن، سرش به جدول خورده و منجر به خونریزی مغزی شده است. همچنین تصریح کرده است که او را به بیمارستان هم نبرده‌اند که اگر می‌بردند، نجات می‌یافت.

امروز سعید مرتضوی توسط وزیر وقت اطلاعات به نوعی دخیل در ماجرا معرفی شده است و این در حالی است که در زمان مرگ زهرا کاظمی، خود مرتضوی مسؤول رسیدگی به پرونده بود! به علاوه در پرونده کشته شدن زهرا کاظمی کسی محکوم نشده است. لذا با استناد به سخنان وزیر وقت اطلاعات می‌توان گفت که عوامل ضرب و شتم و مرگ او سال‌هاست که بی‌هیچ مجازاتی راست‌راست راه می‌روند و در همه این سال‌ها مردم و نظام جمهوری اسلامی تاوان می‌دهند. لذا به نظر می‌رسد از منظر عدالتخواهی، زمان بررسی مجدد پرونده فرا رسیده است.

در بازبینی این پرونده، علاوه بر مورد مرتضوی، چند نکته باید مورد بررسی و صدور حکم قانونی قرار گیرد:

- افرادی که او را کتک زدند و این فاجعه را رقم زدند چه کسانی بودند؟

- افرادی که مسئولیت داشتند فرد بازداشتی مصدوم را به بیمارستان ببرند ولی نبردند، چه کسانی بودند؟

- افرادی که بعد از این ماجرا آن را لاپوشانی کردند و کوشیدند علت مرگ را کتمان کنند و آن را به «برخورد جسم سخت به سر یا سر به جسم سخت» خلاصه کنند!

۴ - بعد از مرگ زهرا کاظمی (که تابعیت ایرانی-کانادایی داشت)، دولت کانادا روابط خود را با ایران قطع کرد و مشکلات بین‌المللی و حقوق بشری متعددی برای ایران و مردم ایران به وجود آمد. اگر در آن زمان، عامل یا عاملان مرگ زهرا کاظمی معرفی و مجازات می‌شدند، نظام جمهوری اسلامی در سطح جهانی متهم نمی‌شد و هزینه نمی‌داد و نیز احتمالاً اتفاقات ناگوار بعدی مانند مرگ ستار بهشتی در بازداشتگاه رخ نمی‌داد اما با لاپوشانی ماجرا، کل نظام و منافع ملی ایران پاسوز چند فرد قانون‌شکن شد! اقامه عدل باید همچنان در دستور کار قرار گیرد و نمی‌توان به بهانه گذشت زمان، از خون یک انسان، حیثیت یک حکومت و منافع یک ملت گذشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1396/12/07
زدین یه آدم بی گناه ترکاندین حالا میگید اشتباه شده؟؟؟ ملت حق دارن الان بگن نسبت به خیلی چیزا اشتباه کردن؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1396/12/07
برترینها اگه میخوای سیاسی کاری کنی نظرها رو قفل کن خواهشا بی طرف باش بااین کارهاتون ماباید حرفهامون رو ببریم تو اینستا تلگرام
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1396/12/08
مسؤلین بی سوادِ برترینها این قدر نظرات مارو سانسور وحذف نکنید.اگه از کسی می ترسید جمع کنید کاسه کوزتون رو.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
آف دکور _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر