آماری از دختران ایرانیِ بَرده شده توسط افغانستانی‌ها
۶۸۲۸۹۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
۷۰۴۷۴
​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده در رابطه با بحث تابعیت فرزندان زنانی که شوهران غیرایرانی دارند، عنوان کرد: مسئله تابعیت پیگیری شد؛ طبق آمارها حدود ۸۰۰ دختر ایرانی که شوهر افغان کرده‌اند به صورت برده مورد استفاده قرار می‌گیرند لذا موضوع مهم و پیچیده‌ای است.

خبرگزاری ایلنا: معصومه ابتکار در جلسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت دوازدهم سیاست‌ها و راهبردهای این دولت را پیگیری می‌کنیم، گفت: اقدامات و برنامه‌های آقای روحانی در دولت یازدهم در حوزه زنان به خوبی مشهود بود.

وی افزود: ضمن آنکه تکالیف قانونی برنامه ششم را در مواد ۱۰۱، ۱۰۲ و ۸۰ این برنامه درخصوص عدالت جنسیتی و خانواده پیش رو داریم که باید اجرای و دنبال شوند.

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده از پیگیری عدالت جنسیتی و خانواده به عنوان دو اصل مهم در قانون برنامه ششم خبر داد و اظهار داشت: تمامی موضوعات اولویت‌دار حوزه زنان و خانواده را پیگیری می‌‌‌کنیم.

ابتکار ادامه داد: از نظر برنامه، راهبرد و قانون بالادستی، نقشه راه در دولت دوازدهم روشن است، ضمن آنکه شخصا با برنامه وارد این کار شده‌ام.

وی بیان اینکه نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده را با حضور رئیس‌جمهور هفته آینده برگزار می‌‌شود، تصریح کرد: ستاد زنان و خانواده ستادی فرابخشی و قوه‌ای است لذا حضور اعضای فراکسیون زنان مجلس در آن بسیار اهمیت دارد که در این ستاد تکالیف مواد ۱۰۱ و ۱۰۲ و شاخص‌های دیگر برای حرکت در مسیر توسعه را تعریف، مشخص و کمی خواهیم کرد.

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده به موضوعات مورد بررسی در جلسه نخست این ستاد اشاره و خاطرنشان کرد: در جلسه نخست بیشتر شاخص‌های عمومی را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم اختیاراتی برای مصوب این شاخص‌ها بدست آوریم تا ملاک حرکت در طول مسیر پیش‌رو قرار گیرند.

ابتکار با تاکید براینکه معاونت امور زنان تمامی موضوعات اولویت‌دار حوزه زنان و خانواده را پیگیری می‌کند، ابراز داشت: آموزش یکی از مسائل مهمی است که در این خصوص با وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان به منظور ارتقای سطح آگاهی زنان در موضوعات مختلفی همچون توانمندی حقوقی و مهارت‌های زندگی و... رایزنی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: ضمن آنکه با وزارت کار به منظور ارائه تسهیلات به زنان برای کاهش معضلات شغلی آن‌ها وارد گفت‌وگو شده و آیین‌نامه‌های اجرای مرتبط با تسهیلات فراگیر و پایدار نگارش شده است تا نگاه معادل جنسیتی در توزیع این تسهیلات فراهم شود.

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده به موضوع اشتغال پایدار برای زنان روستایی نیز اشاره و بیان کرد: مدیر امور بانوان استان‌ها عضو کارگروه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی است؛ از آن‌ها خواستیم مجموعه سیاست‌ها را بکار گیرند تا زنان نیز از تسهیلات اشتغال روستای نیز بهره‌مند شوند.

ابتکار با بیان اینکه فردا اجلاسی ملی در زمینه IT و ICT و فناوری اطلاعات در راستای از توان‌افزایی زنان در حوزه‌های مختلف مرتبط با اشتغال با همکاری وزارت ارتباطات برگزار خواهند کرد، یادآور شد: این سمینار به هیچ عنوان تشریفاتی نیست چراکه ما نقشه راه مشخصی برای توانمندی زنان در تمامی حوزه‌ها به ویژه حوزه فناوری داریم ضمن آنکه در خردادماه در این رابطه نشستی بین‌المللی برگزار می‌شود تا از تجربه کشورهای صاحب نظر استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون ۱۸ سفر استانی داشته است، عنوان کرد: این سفرها با برنامه‌ریزی و هدف بازدید و آگاهی از وضعیت روستاها و زنان روستایی انجام شده است و در این راستا عمده مشکلات زنان روستایی مورد بررسی قرار گرفته است که فروش و عرضه کالاهایشان مهمترین معضل آن‌ها شمار می‌‌آیند.

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اهداف و جهت‌گیری‌های این سفرهای استانی، گفت: معرفی سیاست‌های دولت برای تمامی مقامات دولتی از جمله بحث تفویض اختیار پست‌های مدیریتی به زنان تا ۳۰ درصد و رصد کم و کیف اجرای این سیاست در استان‌ها از دیگر اهداف این سفرها به شمار آید؛ در واقع در دو سطح ملی و استانی این موضوع با همکاری سازمان اداری – استخدامی رصد و نظارت می‌شود.

ابتکار ادامه داد: طبق آخرین آمار سازمان اداری – استخدامی در ۵ ماه اخیر ۴۲ مدیر زن در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند که ۱۹ نفر از آنها در سطح عالی مشغول به کار شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه آموزش و آگاهی‌رسانی به مدیران استانی بسیار مهم است، از طرح بحث در این خصوص در جلسات شورای اداری خبر داد و اظهار داشت: هدف اصلی توان‌افزایی مدیران زن است که بتوانند با شایستگی کامل این ۳۰ درصد سهم خود از پست‌های مدیریتی را دریافت و وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند.

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سهم زنان در مجلس شورای اسلامی نیز باید به ۳۰ درصد افزایش یابد، تصریح کرد: باید این بلندپروازی را دنبال کنیم چراکه مردم و نسل جوان چنین انتظاری از ما دارند.

ابتکار با اشاره به پیگیری موضوعی تحت عنوان گفت‌وگوی ملی خانواده در سطح ملی و استانی خاطرنشان کرد: تقویت بنیان خانواده یکی از تکالیف ما در ماده ۱۰۲ برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است که در این خصوص نشست‌های بسیاری با اساتید و دانشگاهیان برگزار کرده و به این جمع‌‌بندی رسیدیم که خانواده باید از درون خود دارای توانمندی‌هایی شود تا بتواند در مقابل آسیب‌ها بایستد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه خانواده سالم می‌تواند اقتصاد سالم و اقتصاد مقاومتی را پیش ببرد، ابراز داشت: به همین دلیل گفت‌‌‌‌وگو باید در درون خانواده ایرانی شکل بگیرد، ولی متاسفانه براساس پیمایش‌های انجام شده گفت‌‌وگو بین نسلی و میان خانواده‌های ایرانی بسیار کاهش پیدا کرده درحالی که این مهم جزو ضروریات جامعه است، البته این مسائل در دنیا نیز وجود دارد.

ابتکار با تاکید بر ارائه برنامه و آگاهی برای افزایش گفت‌‌‌وگوی بین نسلی و میان خانواده‌ بیان کرد: این موضوع به صورت پایلوت در برخی از استان‌ها اجرایی شده است و استانداران برای جریان‌سازی در این خصوص و همین طور برای افزایش گفت‌وگوی بین نسلی پس از حوادث دی ماه پیش قدم شده‌اند.

وی درخصوص قصاص نوجوانان نیز یادآور شد: نوجوانانی وجود دارند که زیر سن ۱۸ سال مرتکب جرم شده‌اند اما در یک جهنمی تا رسیدن به سن قانونی نگه داشته شده و پس از آن اعدام می‌شوند، اگرچه انجمن‌ها و تشکل‌های بسیاری در این رابطه فعالیت می‌کنند اما قانون باید در این خصوص اصلاح شود ضمن آن که می‌توان محکومین در این رابطه را که به جرائم سازمان یافته مرتبط می‌شوند مشمول اصلاح قانونی نکرد هر چند حتی در این نوع جرایم نیز آن بچه بی‌گناه است.

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده در رابطه با بحث تابعیت فرزندان زنانی که شوهران غیرایرانی دارند، عنوان کرد: مسئله تابعیت پیگیری شد؛ طبق آمارها حدود ۸۰۰ دختر ایرانی که شوهر افغان کرده‌اند به صورت برده مورد استفاده قرار می‌گیرند لذا موضوع مهم و پیچیده‌ای است.

ابتکار با اشاره به مطالبه زنان برای ورود به ورزشگاه گفت: موضوع پیگیری و خوشبختانه روز گذشته زنان توانستند به تماشای مسابقه ورزشی بسکتبال بنشینند که در این راستا با آیت‌‌الله مکارم جلساتی برگزار و داستان اصلی را برایشان توضیح دادم که ایشان تأکید کردند که اصلا نمی‌دانستند ماجرا این است. به من چیز دیگری گفتند که من آن واکنش را نشان داد.

وی درباره اختصاص نیم درصد بودجه جاری استانداری‌ها به اداره‌کل زنان و بانوان در بودجه سال ۹۷ اظهار داشت: تدوین طرح توسعه زنان و خانواده هر استان در حال پیگیری است که به همه استان‌ها ابلاغ و موافقتنامه‌هایی به استاندارها امضا کرده‌ایم و اطلس اطلاعاتی دقیق و آماری مربوط به زنان را با سرشماری سال ۹۵ تطبیق داده و آن را به عنوان پایه کار به مدیران تمام استان‌ها می‌دهیم تا برنامه‌ای را مطابق با استان، منطقه و دهستان خود در خصوص زنان ارائه دهند چراکه هر منطقه شرایط خاص خود را دارد.

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: این نیم درصد باید در جهت اجرا، رصد و پایش این برنامه‌ها خرج شود ضمن آنکه چارچوب نظارتی برای اجرای تکالیف ابلاغ شده به استان‌ها ایجاد و دنبال می‌شود و جلسات تخصصی و موضوعی بسیاری برگزار شده است.

ابتکار با تأکید بر اینکه به حمایت مجلس برای گفت‌وگوی بین نسلی و گفت‌وگوی خانواده‌ها نیاز است، تصریح کرد: برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد نیز اقداماتی صورت گرفته است و انتظار داریم تمامی نمایندگان رسماً به کمپین ارمغان ۲ و حمایت از این زنان بپیوندند.

وی با اشاره به بازدید از بند نسوان زندان ارومیه، گفت: بازدید از بند زنان زندان‌های تهران و پیگیری مشکلات آنها را نیز در برنامه داریم ضمن آنکه معتقدیم هیچ مادری نباید در زندان باشد چراکه بسیاری از این زنان دارای فرزندانی هستند که بچه‌های آنها بی‌سرپرست در خیابان‌ها رها شده‌اند. به همین دلیل بهتر است برای مادران مجازات جایگزین یا دستبندهای الکترونیک به منظور حضور آنها در خانه‌هایشان استفاده کنیم البته برای رسیدن به این مرحله به تلاش فراکسیون زنان و مکاتبه آنها با قوه قضائیه نیاز داریم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 261
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1396/12/07
ابتکار مسواک بزن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
ایت الله منتظری اون دنیا باید جواب بدی تو بودی که اول انقلاب میگفتی با افغانها ازدواج کنید بهشون پناه بدید اینها برادران دینی شما هستند خیلی از خانواده های مذهبی گول حرفهای امثال شماها رو خوردند
Germany
22:34 - 1396/12/07
افغان های بیشرف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
حرف دهنت رو بفهم....
بدون نام
United Kingdom
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
فحش راه حل اش نیست.فقط ازماست که برماست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
چرا افغانهای بی شرف ...بگو مسئول بی شرف
ک. ریو
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
ابتکاربهتره۱۵میلیون افعانی که چهل ساله تو کشورندرا دراسرع
وقت بکشورشان برگردانید.قاتل ستایش هم قصاص شد دیگر
برای چه چیز ماند ه اند.جوانان ما ازسربیکاری معتاد شدند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
این رابدان
ضریب هوشی ماافغانستانی ها خیلی بیشتر
از شما حراف هاست.
بدون نام
Germany
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
درود به غیرتت
بدون نام
Germany
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
دمت گرم،درود به شرفت
بدون نام
United States
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
راست میگه دیکه جز جرم و جنایت چی سرتون میشه
فرهنگتونم که واسه عهد ماقبل تاریخه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
بیشرف خودتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
دمت گرم کاملا با نظرت موافقم،من کردم با حضور افغان تو ایران بشدت مخالفم
بدون نام
Netherlands
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
اگر کشور همسایه دچار مشکل باشد این انسانیت است که به مردم آن کشور کمک و پناه بدهیم. ایراد به مسئولین ما است که برنامه مشخصی برای پذیرش و کمک به مهاجرین ندارند.
بدون نام
Netherlands
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
افعانها مهمان های ما هستند و مهمان حبیب خداست.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
اگه افغانها مهمان ما هستند خب شما هر روز بردار ببرشون خونتون.از خانوادت هم بهشون زن بده.مهمان حبیب خداست دیگه!! نه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
این افغانی که نوشته ضریب هوشی ما افغانستانیها بیشتر از شما ایرانیهاس پس چرا همتون تو ایران فقط حمالی میکنید؟؟؟چندتاتون دکتر و مهندسین تو ایران؟؟؟ضریب هوشی پیشکش یکم غیرت داشته باشین،ما ۸ سال جنگیدیم ولی فرار نکردیم،شما بزدل ها فرار کردین اومدین سربار ما ایرانی ها شدین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
برادر ها و خواهر های افغان دیگه وقتشه که با احترام برین کشور خودتون و کشورتون رو اباد کنید دیگه..
ضریب هوشیتون هم که میگین از همه بالاتره..
پس بسم الله دیگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
اقا یا بیایین افغان ها رو بیرون کنید تموم شه بره یا اگه راه میدین شهروند حسابشون کنید و خدمات شهروندی و کارت ملی اینا بدین به این بدبختا این چه زندگی که دارن نه میتونن سندی بزنن نه حتی گواهینامه ای نه هیچ چیز دیگه ای اینطور نمیشه..
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1396/12/07
مسائلی این چنینی نباید با این جملات ‌مطرح شود خیلی حساسیت زا است.
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1396/12/07
اخبار داغ ؟ مواظب رفتارت باش. داری تفرقه افکنی میکنی
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
شنونده باید عاقل باشد.
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1396/12/07
اینجوری تیتر زدید فک کردم چههه موضوع بزرگ و وحشتناک اتفاق افتاده ...
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
هشتصدتا از خواهرای هموطنت شدن برده جنسی یه مشت افغانی،موضوع بزرگی نیس؟یکم غیرت
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
متن رویک باربخون گفته شده طبق آمارها حدود800دخترایرانی که شوهرافغان کرده اند به صورت برده مورد استفاده قرارمیگیرند پس بیخود ازافغان ها دفاع نکن،یکی هم نیس این وحشی ها روبه خراب شده خودشون بندازه مگه ما خودمون کم مشکلات داریم
بدون نام
Netherlands
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
پس شماتشریف می برید بعنوان پناهند اروپا توقع احترام دارید اما وقتی انسان دیگری به شما پناه می آورد با خشونت و بی ادبی برخورد می کنید!؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
ما میریم اروپا زنها و دختراشونو به بردگی میگیریم؟؟؟جنایت و تجاوز میکنیم؟؟؟
بدون نام
United Kingdom
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
چرا گناه چندنفر رو به همه تعمیم می دهید!؟ مگه ما ایرانی که جنایت و تجاوز کنه کم داریم!؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
همین دیروز من و تو داشت از مواد فروشی خانوادگی ایرانی ها در استرالیا می گفت نه شما ها اصلا جنایت بلد نیستین خخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1396/12/07
افغان =نابودی کارگر ایرانی افزایش جرم نابودی منابع ایران. نابودی ایران
پاسخ ها
سعید اسماعیلی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
دقیقا
ali
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو که از جامعه چیزی نمی دونی الکل حرف نزن
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1396/12/07
تیتر که میزنید چرا اینجوری میکنید پس کجای متن نوشته چقدر باید بگردیم آخه بی انصافا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
این آشغالهارو از کشور بیرون کنید اینها چه تخصصی دارند چه هنری دارند چرا به اینها باج میدی از چه میترسید اینها از ترس جنگ نکردن با تروریست فرار کردند حاظر شدن وطنشان را بدهند اما جانشان سالم باشد بعد به ایرانی ترحم میکنند !!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
همه چی الا موضوع اصلی
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1396/12/07
پس بیجا می کنید دختران ایرانی رو به عراقی ها میدید
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
توهین درست نیست افغانها همه مثل هم نیستند بسیار آدمهای خوبی هم دارندتویگله گوسفند شاید 100 تا مریض باشه دلیل نمیشه به همه توهین کرد بخدا ایرانی هست که باید گفت درود به افغانها دخترای ایرانی را با دروغ وکلک فریب میدن میبرن برای عربها افغانها بخشی از ایرانند
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1396/12/07
خاک تو سر اون که ب افغان دختر میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
اره درود بر تو
علی
United Arab Emirates
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
درود بر اذربایجان که حتی بک افغانی ندیده ،چه برسد که به ان کثافتها دختر بدن،
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1396/12/07
زنان ایرانی عقل نداشتن با افقانها ازدواج کردن بروند افقانستان این خوبه افقانها بروند کشور خودشان
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1396/12/07
دیگه شورشو در آوردین بی ارزه های بی غیرت،
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1396/12/07
حال پسر گرامیتون چطوره؟!!آمریکا خوش میگذره؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1396/12/07
اینه شان و جایگاه یک زن ایرانی
واقعا این چیزیه که قولشو به زنان و کلا مردم ایران داده بودید؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1396/12/07
توی کدام دوران از تاریخ ایران این همه به ناموس ایرانی اهانت شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
اهانت اونجایی به زن ایرانی میشه که یه عده مرد ایرانی میان هزاران تهمت و دری وری و توهین بار زن ها می کنن شماها کم اهانت کردین به زن واقعا فکر می کنین چقدر فرق دارین با جهالت قبل از اسلام فقط زمانی متمدن میشین و احترام به زن یادتون میفته که طرف مقابل افغان باشه خنده داره اونایی که دیروز تو همین سایت به زن ها شیطان هرزه و هزاران بد و بیراه میگفتن الان شدن مدافع زن
من همسر یه مرد افغانستانی با غیرت هستم و بار ها تو همین صفحات بعد از خوندن نظرات مردان کشورم خداروشکر کردم که یه افغان همسرم هست
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1396/12/07
ببینیم اینایی که به دختران انقلاب یورش بردن نظرشون چیه . برده میدونی چیه یعنی یه دختر ایرانی با چند افغانی به اجبار داره زندگی میکنه همینه به حرمت ایرانی توسط ایرانی احترام نذارین این خارجیا هم بلندن ناموس کشور رو صاحب بشن.وای بر متحجران با این سیاستشون که دیگه نژاد ایرانیو به گند کشیدن با سیاستشون.
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1396/12/07
عربها زمان جنگ صدام چه بلاها که بر سر زنان ایرانی نیاوردن،حالا نوبت افغانهاست
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1396/12/07
۸۰۰ ایرانی توسط افغانها به بردگی گرفته شده اند. این یکی از دردناکترین خبرهاییه که تا حالا شنیدم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
درد نکش. خوب فکر کن.
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1396/12/07
یکساعت باید تو متن دنبال تیتر خبر بگردیم
از امار های خجالت اورتون رو نمایی نکنید بهتره
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1396/12/07
میگیم افغانی ها بیرون کنین حالا میگیرن دادن تابعیت ایران به بچه در اصل مردهای افغانی که برای کلک زدن و ماندن اینجا زن ایرانی گرفتن اگر میخواین به اینجور زنها کمک کنین شرایطی براشون فراهم کنین که خواسته و ناخواسته و از سر اجبار تن به این ازدواج با افغانی ندن
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1396/12/07
چرا حاکمیت سعی در خار کردن غرور مردم داره،چرا با افغانهای پست برخورد نمیشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
الان موقعیت شما به عنوان یک ایرانی خیلی خوبه که افغانها رو پست خطاب می کنی!؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
ما خودمون فرصت پیش بیاد از ایران فرار میکنیم پس اینا پست تر از مان که دسته دسته کشور خودشونو ول میکنن میان سربار ما میشن
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1396/12/07
خدا لعنتتون کنه با تتیتر زدن تون
خجالت نمیکشین مردمو تحریک میکنین
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1396/12/07
واقعا برای کسانی که دختران خود را به این افغانیای بی شرم میدن متاسفم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو برای خودت متاسف باش
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1396/12/07
من خودم اگه مسول بودم سر افغانی رو از پشت میزدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خدا رو شکر مسئول نیستی. اسمت گذاشتی انسان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1396/12/07
توهین نکو lei افغانستان ها مسلمان هست از عرب های عراق برای شما بهتره دختران ایرانی روعراق مبردن برای برده گی افغانستان ها برای شما 8سال جنگیدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
شماهابرای خودتان نجنگیدین چرادروغ میگین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
شما اگه غیرت داشتین میموندین تو کشور خودتونو و برای کشور خودتون میجنگیدین. مث بزدل ها فرار کریدن اومدین سربار و مزاحم مردم یه کشور دیگه شدین
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1396/12/07
اینقدر دم از زنان میزنید ، گواهینامه میگیرند ، ماشین می خرند ، بدون روسری ، با موهای رنگ شده ، با لباس های ناجور در شهر مانور میدهند ، جالب بعضی وقت ها یک مرد بی غیرت هم کنارشان نشسته ، این نماد برابری جنسیتی زنان که ازش دم می زنند ، دیگه این خانوما میان کهنه بچه عوض کنند ، شوهر داری کنند ، فاجعه است ، ادا دراوردن غربی هاست . خانم ابتکار بچه های شما هم که اون ور آب دیدن دارند . دو تابعیتی ها ،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
متحجر قرون وسطایی
]مون عقب مونده هایی مثل تو مملکت رو به این روز انداختن
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1396/12/07
ی کتاب چرت و پرت گفته یعنی میشنن میخونن؟
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1396/12/07
کلاتونو بزارین بالاتر ...باید از شرم بمیرین ...بی شرمهای بی شرف دختر ایرانی برده بشه اونم تو دست افغانی ذلت از این بزرگتر میخوایین بی شرفها
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1396/12/07
چرا این انگلارو از کشور بیرون نمیکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
عنگل تویی
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1396/12/07
باعرض سلام لطفا این گونه حرفهای نژاد پرستانه را در خبر ها پخش نکنید زیرا موجب اختلاف بین مسلمانهاشده و عده ای کوته فکر دست به کارهایی میزنند که نباید من خودم چندین خانم ایرانی را میشناسم که با اتباع افغانه ازدواج کرده و بسیار هم از زندگی خود راضی هستند به امید ان روزی که افغانها را یک هم دین و مثل خودمان یک انسان بشناسیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خب شما خودت هم اگه دختر یا خواهر داری بده به افغانیها.ولی ما نمیتونیم قبول کنیم افغانهیا با ما برادرند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
به نظر می یاد برخی از هم وطنها دست هرچی نازی رو از پشت بستند.
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1396/12/07
خفت و ننگ بیشتر از این نیست که یه افغان بیاد ایران دختر های ما رو برده کنه
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/12/07
بندازین بیرون این ها رو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
باید خودمون این کار رو بکنیم ،دولت انگار ایرانی نیست
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/12/07
خاک برسر مسئولین ومتولیان جامعه ماکه با کمک ایران افغانستان کشور شد والان درکشورشان شعار مرگ بر ایران هم سر میدهند وزنان وبانوان ایرانی از سر نداری برده آنها میشوند که باید چند شبی را زنان ودختران مسئولین مملکتی ما بعنوان برده در اختیار افغانها باشد وآنموقع هم همینطور خونسردانه برخورد میکردند الان هر کسی وهر کشوری پول داشته باشد نوامیس این کشور را به غارت میبرند چرا وقتی اینهمه دزدهای چندهزار میلیاردی وچندصد میلیارد دلاری وتومانی از این کشور پول غارت میکنند ودزدی میکنندودختران ومادران وبانوان ومادران این سرزمین بخاطر نداشتن پول واینکه نمیتواند امورات زندگی خود را بپردازد پس ناگزیر است ارزشمندترین وگرانمایه ترین چیزی که خداوند در او به ودیعه گذاشته است را به ثروتمندان کشورهای دیگر حتی افغانها پیشکش کند چرا هیچکدام از این دخترها وزنان وبانوان همسران ودختران وخواهران مسئولین مملکتی ما نیستند ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
کدوم کمک ایران ؟
با زور بازوی افغانی ایران ایران شد داری برعکس حرف میزنی این همه افغان تو کارهای سخت و طاقت فرسا کشته شدن ایران روی جنازه افغان ها آباد شد خاک برسر سیاست مدار های بیغیرت افغانستان که جوانها مون اینجا تو کشور غریب خیلی غریبانه پر پر شدن و اونی که زنده مونده چیزی بجز تحقیر و توهین یه عده از خدا بیخبر نامرد نصیبش نشده خاک بر اون بیغیرت هایی که اسم افغان رو خودشون گذاشتن و دست رو دست گذاشتن و دارن نابودی جوان های کشورم تو چاه ها و تونل های متروی ایران تماشا می کنن و دم نمیزنن

برترین ها اگه شرف داری به خاطر تمام توهین هایی که تو صفحاتت چاپ شده سانسور نکن و اگه نداری گله ای نیست دیگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
یه جوری حرف میزنی انگار افغانیها مفتکی و برای رضای خدا تو ایران موندن و کار میکنن!!! هر چقد کار کردین چند برابرش پول گرفتین. از امکانات و امنیت ایران استفاده کردین و بچه هاتونو فرستادین مدرسه های ایرانی و از امکانات حمل و نقل عمومی و شهری و پارک وبقیه چیزا استفاده کردین و یه ریال هم هیچوقت مالیات ندادین.کار کردین و پول گرفتین و جوونهای ایرانی رو بیکار کردین.شما اگه خیلی آبادگر بودین و غیرت داشتین میموندین و کشور خودتونو آباد می کردین.چرا از تجاوزها و قتل ها و زورگیری های افغانیها چیزی نمیگی؟؟؟یه سرچ بکن ببین تو همین مدت چندتا افغانی به زن و دختر ایرانی تجاوز کرده و چندتا ایرانی رو شماها کشتین.اینقد پررویی که تازه منت هم میخوای بزاری؟؟؟آقا ما نمیخوایم شما اینجا بقول خودت کار طاقت فرسا بکنین.هررررری
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/12/07
نه که ایرانی ها خیلی قدر زن هاشونو میدونن خانم ابتکار رو چه اصلی این حرف رو میزنه دوست من همسر یه مرد افغان هست و بهترین زندگی رو داره هر کسی از راه میرسه حرف مفت میزنه اینها تنها دردشون داشتن بچه های بی هویت هست که سالهاست کاری براشون نکردن
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1396/12/07
از الان منم افغانی دیدم مث برده باهاش رفتار میکنم،چه پسر چه دختر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
ایولا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
لطفا یک کم عمیق تر فکر کن از روی انسانیت
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1396/12/07
چند سال دیگر کشور ایران میشود قظیه اسرائیل با فلسطین حالا به افغانیها رو بدین زمین بفروشین بعدا میفهمید چکار کردید
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1396/12/07
کارمون ب کجا رسید ک افغانستان دخترای این مملکتو ب بردگی میبره
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1396/12/07
خدانسل افغانی ها رومنقرض کنه. ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خدا هم به شما عقل و شعور بدهد که از روی انسانیت صحبت کنید نه از روی تعصب
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
نسلشون از ایران برداشته بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
ههه خدا هم نشسته منتظر شما ها دستور بدین چکار کنه دیگه نسل کی رو میخواین منقرض کنین خودپرست های تو خالی
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1396/12/07
این افغان ها رو از ایران بیرون کنید .تا کی اینا باید تو ایران بی ناموسی کنن بسه دیگه .ازشون خسته شدیم .برید به کشور خودتون .
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1396/12/07
برای ما حضور افغان ها در کشورمان قابل درک نیس افرادی که هیچ منفعتی برای آینده ی کشورمون ندارند و در آینده ضربه محکمی به کشورمون خواهند زد یا مسولان ما نا لایق اند یا بخاطر ی موضوعی هست که ما نمیفهمیم چیه و میخان ازشون در ی راهی استفاده کنند.افغانی های بیسوادی که نژاد خودشونم نمیدونن چیه خوبه که اسم نژادشونم رو کشورشونه.و همه بهشون میگن حتی نمیدونن نژادشون افغانیه که اسم کشورشون افغان کجای دنیا چه کشوری با وضع کشور ما دست به پذیرش چنین مهاجرانی می زند؟ جالب که ما افراد با سواد که منفعتی برای کشورمون دارند توان نگهداری ازشونو نداریم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
باید دید چه از حضور افغان در ایران حمایت میکنه ،مشکل از اونه
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1396/12/07
خداییش شما که اینو گذاشتین برید ی بار دیگه بخونید خبر رو
تیتری که گذاشتن سر خط خبر فقط راجبش 2 خط نوشته شده واقعا خنده داره
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1396/12/07
کاش دختران بزرگان کشور و انهایی ک باعث این اتفاقها می افتد را به بردگی ببرند تا خودشان بفهمند...
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1396/12/07
طرحاتون بدرد خودتون میخوره. بدنه دوبت فساد گرفته. امیدی نداریم به این دولت و دولتهای بعدی. قبلیاهم‌که گند زدن
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1396/12/07
دوستان روشنفکر کجایین؟؟؟ بیاین باز از برادری و برابری و نژادپرستی و این چیزا حرف بزنین
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1396/12/07
خاک بر سر خانواده هایی که برای اینکه یه نان خور سر سفره کمتر بشه به افغانی دختر میدن ...
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1396/12/07
کاریرlie خیلی بی ادبی هر چی هم نوشتی خودت هستی بی تربیت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خیلی هم درست نوشت.درود به غیرت و شرفش
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1396/12/07
خانواده ها رو نابووووووود کردین. منهدم کردین. به گند کشیدین. طلاق و فساد اوردین. خودتون عاملیشن برین کنار تا اهلش بیان جمش کنن
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1396/12/07
الان دوباره یه چندتا روشنفکرنما میان میگن افغانیها با ما برادرن و از انسانیت حرف میزنن و میگن ما نباید نژادپرست باشیم،آقا، خانم، هموطن، شما از این افغانیهای بی شرف حمایت نکن من خودم هرجا رفتی باهات میام به همه میگم شما روشنفکری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1396/12/07
چقد بدبخت شدیم که از سر فقر و بیچارگی دخترامونو میدیم به یه مشت حیوون کثیف که باهاشون مث برده رفتار کنن
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1396/12/07
این همه مارو کشوندی تا پایین بگی۸۰۰ نفر اینو نمیگی چقدر دختر ایرانی تو کشورا عربی تن فروشی میکنن
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1396/12/07
محیط زیست گند زدی حالا نوبت خانواده و زنان شده خانم ابتکار
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1396/12/07
دوستانی که از افغانیها حمایت میکنین کلاهتونو بزارین بالاتر،خودتونم پیش قدم بشین به افغانیها دختر بدین،یا اگه دختر هستین برین زن یه افغانی بشین،در غیر اینصورت دیگه از این آشغالا حمایت نکنین لطفا
Netherlands
23:40 - 1396/12/07
هرکس که یه جو غیرت و شرف داشته باشه باید رگ گردنش بزنه بالا،البته مث همیشه هستن یه عده که میخوان بگن خیلی روشنفکرن و انسانی فکر میکنن و خاصن و با بقیه فرق دارن و از افغانیها حمایت میکنن
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1396/12/07
همینمون مونده بود
فقط همین :|
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
داداش چطوری؟amir
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1396/12/07
واقعا حرفی برایه گفتن نزاشتن .ایران کجا افقان کجا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
بیسواد
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1396/12/07
ولا ما که ندیدیم نخواندیم بیچاره ها افغانیهای بدبخت همه چی به اونا ربط داده میشه
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1396/12/07
بیزون کنید این افغانیارو از مملکت بابا همه ی پیر و جوونای خودمون بیکارن
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/12/07
اگه برده هستن خب برن طلاق بگیرن کسی مجبورشون نکرده که برده باشن.واقعا متاسفم برای این جور تیتر نوشتن.به نظر شما اگه با شوهر ایرانی ازدواج می کردن چندتاشون تا الان طلاق گرفته بودن.متاسفانه نویسنده تیتر تفرقه افکنی رو خیلی دوست دارن.چرا...؟!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
حقیقت برای شماها شده تفرقه افکنی!؟ ازکامنت شما کاملا معلوم هست که خودت داری تفرقه افکنی میکنی
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/12/07
یعنی خاک بر سرمون همینو کم داشتیم نمیگم افغانیا بدن افغانی دیدم که اینجا دکترای مهندسی پزشکی حالا رفته تو یه دانشگاه سوئد تدریس میکنه وی مسلما این ۸۰۰ تا ادمهای درستی نبودن که با دختر ایرانی ازدواج کردن که برده بگیرنشون
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1396/12/07
حالا هم از این افغانی های کثیف طرفداری کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
اوه اوه اینم طرفدار زن ها شد خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1396/12/08
خوب الحمد لله دیروز تا با که خانما رفتن ورزشگاه تماشا کل مشکلات عالم حل شد !! ابتکار هم عاقبت بخیر شد!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو و امثال تو برین مشغول نابود کردن مملکت باشین
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1396/12/08
با این تیتر خواستید به موضوع زنان و معاون ریس جمهور و خانم ابتکار را که طولانی هست بخوانیم که
اصلا به درد نمیخوره چون خانم ابتکار فقط حرف میزنه
کی میخواد عمل کنه اصلا همه مسئولین فقط حرف میزنند زیاد هم به مردم قول میدهند هیچ وقت هم هیچ کاری برای مردم نمی کنند خدا همه ی این مسئولین را لعنت کنه
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1396/12/08
این همیشه حرف مفت میزنه
برترین ها هم ماشاءالله داره راه میفته تو تیتر چرت زدن
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1396/12/08
انکس که توضیه کرددخترانتان رابه برادران افغانی بدهید تاباانهاکاسبی کنند کاش خانم ابتکارتصریح می کردند که این دختران به بردگی جنسی وادارمی شوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
لطفا به همه تعمیم ندهید.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
اشتباه گرفتی برادر افغان ها با زن هاشون کاسبی نمی کنن
کافر همه را بر کیش خود پندارد
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1396/12/08
واقعا متاسفم واسه ادمینی که توهین رو به مردم یه کشور چاپ میکنه
اخه مگه خلاف شرع انجام داده.
چه وضع تیتر زدنه(یعنی خواهر و مادر خودتم که ازدواج میکنن برده میشن)
چطور امریکایی بگیره خوبه کلاس داره؟؟؟
اروپایی کلاس داره؟؟؟

بعنی کسی که ازواج شرعی و قانونی انجام داده و به اجبار نبوده میشه برده
میدونم که چاپ نمیکنی ولی خوب فک کن (مثلا روشن فکر)
پاسخ ها
محمود
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو غرب و امريكا زن و شوهر موقع جدايي اموالشون بصورت مساوي تقسيم ميشه كه منصفانه ترين قانونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
یعنی ایرانی بجز پول به هیچ چیز دیگه فکر نمیکنه
متاسفم برات
محمود پس همه دختران ایران رو بدیم به آمریکایی ها نصف سرمایه آمریکا رو میتونن با خودشون بیارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خب شما اگه دختر یا خواهر داری بده به افغانیها باهاشون وصلت کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
منظور از برده رو نمی فهمی؟ برده یعنی کسی که هیچ اختیاری از خودش نداره و ازش سوء استفاده میشه .حالا در هر زمینه ای.ازدواج هم باید با رضایت طرفین انجام بشه .خیلی از خانواده های فقیر دخترشون رو در سن پایین به هر کس که از راه برسه شوهر می دهند ایرانی و افغانی هم نداره
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1396/12/08
حقوق زنان رو تو قانون مشخص کنین و کسانی رو که تو ایران زندگی میکنن وادار کنین ازش تبعیت کنن در غیر این صورت مثل یه قانون شکن با متخلف برخورد بشه. خریدن زن و برده داری خلاف قوانین ایرانه.
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1396/12/08
خاک بر سر زن ایرانی که بره پیش افغانی ها

افغانی ها از حیوان کمتر هستن
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1396/12/08
این معضل ریشش در قانون اساسی هستش تا باعث شده زن ایرانی بخاطر محدودیت هایی ک با شوهر ایرانی ایجاد میشد رفته زن افغان شده ...
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1396/12/08
یجوری میگه دختران ایرانی برده افغانیا شدن انگار مجبورشون کردن ک زن افغانیا بشن ...البته فکر کنم قحطی شوهر اومده و مجبور شدن با افغانی ازدواج کنن
گرچه خیلی از مردان ایرانی واقعا خانماشونو حتی بدتر از برده باهاشون رفتار میکنن..آقایون عزیز لطفا ناراحت نشید دیدم ک میگم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
بله مجبورند! اگه كار و پول داشتند دخترانشون رو نمي فروختند
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1396/12/08
آمار دخترهای ایرانی که خوفروشی میکنن در کشورهای دیگر هم منتشر کن همه این ملت ساده لوح بدونن چقد با عزت و شررافت هستند و شناخته شدن در دنیا
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1396/12/08
تیترش یه چیزی بود و متنش یه چیز دیگه.
لطفا تمام آن پانزده میلیون افغانی رو از کشور اخراج کنید تا برگردن به کشور خودشون.
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1396/12/08
ازمعاون جاسوستون چه خبرابتکاروازشوهرت که بنزین الودوارکردچه خبرتونمیخوادفکرایران وایرانیارواشغال باشی که نیستی طبق قانون اساسی کشورهرکس با اتباع خارجی ازدواج کنه فرزنداش شناسنامه همون کشورخارجی ومیدن وهرکس باافغانی خارجی ازدواج کنه فرزنداشون خارجی حساب میشن وهرکس باافغانی ازدواج کنه۳سال زندان داروین به کمیسیون امنیت ملی ومجلس تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان تصویب شدتوکاره ای نیستی قصدنابودی ایران وایرانیارودارید ابتکار شناختن نیلوفر خانوم شماره جای سخت گیری درموردافغانی مهاجرکردن. میخواهید برعکس امتیاز بدین کل ایران اشغال کنن وناموس فروشی کنیدازفرداافغانیابیان دخترای هم وطن ایرانی بگیرن بی غیرتی بین خدالعنت کنه خاینین
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1396/12/08
الان که چی مثلا با این تیترت....شوهر نبوده ازدواج کرده با میل و قصد خودش و خانواده اش ....خداوکیلی مغز سردبیرتون و باید گل گرفت .فیلم هندی درست نکنید همینه جهان سومیم....این تیتر و زدی چهارتا احمق تر از خودت بیاد فحش بده اینجوری مثلا خیلی خبرت دیده میشه و کیف میکنی....
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1396/12/08
گفته بودن آمریکا انگلیس و اسراییل و فرانسه وعربستان ونفوذی افغانی کردن ایران وریختن یکیش همین قانون وگذاشتن وخانوم ابتکارات معاون جاسوستون چه خبر توچراازاین دولت نمیری یه نفس بکشیم اه نفرین هم وطنانمون میگیردبااین خرابکاریت
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1396/12/08
همش شعار .
کاش بجای این همه شعار نیم درصد فقط نیم درصد کار و عمل به ملت نشان میدادن
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1396/12/08
چشم مسئولین روشن!!سرتان سلامت که با افتخار از بی عرضگی های خودتون میگین ویه ذره خجالت نمی کشید.همه این بدبختیها از وجود نامیومن شماهاسرچشمه گرفته!!!!
پاسخ ها
پارسای ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
دو کلام هم از مادر عروس!
Belgium
04:06 - 1396/12/08
رسول جان.درسته با افغانا مشکل داری.ولی ایندفه شایعه است این خبر ظاهرا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو واسه خودت نوشابه باز نکن تو خودت ازرسول بدترهستی
Iran, Islamic Republic of
05:15 - 1396/12/08
کمبود شدید شوهر.. بیداد میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو خودت افغانی هستی و داری تفرقه افکنی میکنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
افغان ها انقد بی فرهنگ نیستن این حرف هر روز مردای ایرانیست مام تو همین صفحات آشنا شدیم با تفکرات زیباتون
Iran, Islamic Republic of
06:40 - 1396/12/08
به نظر من زنان ایرانی حق انتخاب دارنند در ازدواج و کسی آنها را مجبور به ازدواج نکرده.
از کی ازدواج کردن شده برده داری از زنان.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
اینو باید به یه عده جاهل زبان نفهم فهموند که زندگی هر کسی به خودش مربوطه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
در خانواده های فقیر دختر رو به هر کس از راه برسه شوهر میدن که یه نون خور کم بشه.دخترها حتی ممکنه بالغ هم نباشند
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1396/12/08
لعنت به افغانی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
لعنت به تو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
هزاربار لعنت به هرچی افغانی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
صد هزاربار لعنت به هر کسی که به خودش اجازه میده به دیگران رو لعنت کنه
پارسای ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
لعنت به پدرو مادرت بی وجود بی غیرت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
یک میلیون بار لعنت به هرچی افغانی و هرچی افغانی دوست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
لعنت به خودت
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1396/12/08
اصلا متن با عنوان همخوانی نداشت.متاسفام براتون.
Iran, Islamic Republic of
07:02 - 1396/12/08
فرد افغانی که سی سال در ایران بوده زن وفرزندان ایرانی هستند پاسپورت ایرانی نمی دهند حتی فرزندانش شناسنامه ندارند ولی عراقی ها شش ماهه پاسپورت ایران می گیرند.
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1396/12/08
وقتی .... هرکس خواست وارد میشود...
وضرر تمام این موارد را فقط مردم پرداخت می‌کنند ..... مانند بیکاری.....
..... بیکاری ==== مادر تمام مشکلات و فساد .........
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1396/12/08
خاک تو همون تعداد دخترانی که دارن با افغانی زندگی میکنن خودکشی بکردن بهتر بود....مرگ باعزت بهتر از زندگی با خفته...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو که فرهنگی جز این نداری ... حرف زدن بلد نیستی شوهرم افغانستانیست و

زندگی با خفت به اون میگن که مردت ماهی یه دونه زن صیغه کنه و تو خفه بشی از این همه کثافت کاری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
برترین ها سانسور نکن جواب من بدتر از حرف این کار بر نبود
مرد باش برترین ها اگه چیزی رو چاپ می کنی جوابش رو هم تمام و کمال چاپ کن سانسورچی نامرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
یعنی افغانیها صیغه نمیکنند؟؟؟؟ هه! افغانهیا دخترای زیر سن قانونی رو صیغه میکنن. پیرمرد ۸۰ ساله میره دختر بچه رو میگیره
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1396/12/08
کوروش بزرگ بخواب که افغانها ...تو مملکت البته بلابنسبت شما ای مرد بزرگوار
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1396/12/08
خاک برسراونی که به افغانی دختر میده،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
واقعا شرم کن و خجالت بکش تو فقط مسئول زندگی خودت هستی و اینکه دیگران چه می کنن به شما مربوط نمیشه
خداروشکر می کنم زن یه افغان غیرتمند شدم نه یه ایرانی که هر وقت حوصله نداشت زنش رو بکشه بعد انگ خیانت بهش بزنه خواهشا حد و حدود خودتون رو رعایت کنید والا امثال من مجبور میشیم پته شماها به عنوان شوهر ایرانی رو بد جوری بریزیم روی آب

مگه ایرانی ها چه گلی به سر زن هاشون زدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
برترین ها چرا کامنت من در جواب این کاربر بی ادب رو سانسور کردی این شخص مستقیما به امثال من توهین کرده و حق دارم جوابش رو بدم و شما هم حق سانسور نداری مگر اینکه توهین رو به هیچ عنوان چاپ نکنی ولی زمانی که توهین چاپ میشه پس باید جواب اون توهین رو چاپ کنی
خاک برسر کسی که فهم و شعور نداره و بی جهت به دیگران توهین می کنه هر کسی مسول زندگی خودش هست و هیچکس در جایگاهی نیست که دیگران رو به دلیل انتخابشون قضاوت کنه لطف کن بفهم
برترین ها سانسور نکن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
تو شرم کن که زن یه افغانی شدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
چرا شرم کنم من افتخار می کنم که شوهری دارم که حلال و حرام سرش میشه مسلمان و بالاتر از اون انسانه مدام دنبال زن های هرزه و گرفتن زن صیغه ای نیست مرد زندگیست و بجز خانواده چیز دیگه ای براش مهم نیست تو برو بفکر خودت باش
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1396/12/08
یه مشت چرت و پرت و خزعبلات...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
برترین ها چرا کامنت من در جواب این کاربر بی ادب رو سانسور کردی این شخص مستقیما به امثال من توهین کرده و حق دارن جوابش رو بدم و شما هم حق سانسور نداری مگر اینکه توهین رو به هیچ عنوان چاپ نکنی ولی زمانی که توهین چاپ میشه پس باید جواب اون توهین رو چاپ کنی
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1396/12/08
الان دوباره یه چندتا روشنفکرنما میان میگن افغانیها با ما برادرن و از انسانیت حرف میزنن و میگن ما نباید نژادپرست باشیم،آقا، خانم، هموطن، شما از این افغانیهای بی شرف حمایت نکن من خودم هرجا رفتی باهات میام به همه میگم شما روشنفکری. اگر ما براي تشكيل خانواده از اين دختر خانم ها بخواهيم با ما ازدواج كنند. هزار يك مشكل مي آورند . ولي افغاني ها چنتا چنتا درايران زن مي گيرن مجاني خاك خاك خاك
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خوب برادر من این ایراد رو به هم وطنهای خودت بگیر مجبور نیستند دختر به افغانها بدهند
Poland
08:40 - 1396/12/08
دولت ایران برای سرهرافغانی که درایران ساکنه باید جایزه بزاره بزارنسلشون توایران منقرض شه تا دیگه به ناموس ایرانی که نماد غیرته هیچ بیگانه ای نگاه نکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خخخخخخ
به این همه جهالت فقط میتونم بخندم همین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
درود. صددرصد موافقم.باید خودمون شروع کنیم نابودشون کنیم
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1396/12/08
واقعا در این مورد مسولین بی غیرتی میکنن آ یا مسولین به افغانها دختر میدن اصلا این بگو آ یا افغانیا به ایرنیا دختر میدن بابا بیرونشان کنید اینا بی رحم وجنایتکارند از چی میترسی
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1396/12/08
باسلام خدمت هموطنان عزیزم درجای جای ایران . امیدوارم حال همتون خوب باشه . درمورد مطلب گفته شده باید عرض کنم حق با اونایی هست که میگن چرا افغانها درایران باید بیایند و زندگی کنند و کار داشته باشند و براحتی هم جنایت کنند بدون اینکه سازوکار خاصی در این مورد وجود داشته باشه . بنده به هیچ افغانی توهین نمیکنم اما این اعتراض وجود دارد که ما مخالف حضور گسترده افغانیها در ایران باشیم . اگر یک ایرانی اگر برود کشوری دیگر سکونت داشته باشد ببینید چه سازوکارهای خاصی برایشان تعریف شده است و براحتی این کار محقق نخواهد شد ضمن اینکه درسالهای اخیر شاهد جنایتهای زیادی از آنان درداخل کشورمان بودیم تجاوز به عنف . آدم ربایی . سرقت اموال مردم و.... هیچکدوم از دولتهای ما نتوانستند راهکاری مناسب با اتباع بیگانه در کشور ما داشته باشند و خود هموطنان ما هستند که از جانب آنان خسارت دیدند . اما امیدواریم مسئولین نظام به این نتیجه برسند که افغانستانیهاییکه درایان زندگی میکنند به به کشورشان برگردند و ازاین پس ازدواج دختران و زنان ایرانی با افغانها ممنوع شود .
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1396/12/08
اخه این بنده خداها افغانیها مقصرنیستند که.به کی دخترنداده اند که بمونه افغانیها.به افغانیا-پاکستانیها-عربها-دیگه کی؟؟؟ .....
United Arab Emirates
09:29 - 1396/12/08
لعنت بر کسانی که این ها را راه دادن به کشور
پاسخ ها
پارسای ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
لعنت به پدر و مادر بی عقل جاهل
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1396/12/08
سلام من فکر میکنم ما بیشتر از کشورهای دیگه نژاد پرستیم
شما چشم تو باز کن دختر به ایرانی بده من ايرانيم ولی افکارمون
متاستفانه داره نژاد پرستانه میشه خوشتون میاد تو یه کشور دیگه مثل انگلیس اینطوری با شما رفتار بشه.
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1396/12/08
واقعا ما مردم متعصبی هستیم و تعجب از نگرش ما، تیم فوتبال ما وقتی تیم کره رو میبره از اون به عنوان تیم کره یاد می کنه ولی وقتی ببازه یا مساوی بگیره اونوقت تیم کره ای در کار نیست، می شوند چشم بادامی ها، وقتی دختر به خارجی بدهیم بردگی نیست، دختر به افغان ها بردگیست، متاسفانه همه ما متعصب هستیم ولی قبول نداریم، متاسفم برای این سایت که برای بالا بردن آمار بازدید خودش اینگونه تیتر میزنه، کسانی که مخالفن خب دختر به افغانی ها ندن، جای دعوا و بحث و فحش نیست، بیاییم یکم از سطح تعصب خودمون رو کم کنیم.
سعی کنیم کمی انسان باشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خب شما که متعصب نیستی از خانوادت دختر بده به افغانیها
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1396/12/08
این مطالب رو تایید میکنی ادمین، مگه توهین شاخ و دم داره، ادمین برات متاسفم نژادپرست ، اونوقت میگن ما ایرانیا نژاد پرستیم که واقعا هم درست و راسته.
ادمین خودتو اصلاح کن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
نژادپرستی بهتر از بی غیرتیه
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1396/12/08
خانم ابتکار بیجا کردن همچین حرفی رو زدن من همسر افغانستانی دارم و خیلی هم خوشبخت هستم و خدا رو شکر می کنم که شوهر و زندگی به این خوبی دارم هر وقت اینجا نظرات مردهای ایرانی رو در مورد زن میخونم مو به تنم راست میشه مگه مردای ایرانی چه فرقی با یه سری از مردهای جاهل افغانستان دارن خوب و بد همه جای دنیا هستن افکار جاهلانه هم بین مرد های افغان هست و هم ایرانی و این کلی گویی ناشی از بخل و جهل هست خانم ابتکار فقط به دلیل جناح بازی های خودشون زندگی هزاران زن ایرانی رو که همه جوره جفا از قانون دیدن بد تر زیر سوال بردن ایشون با کدوم اطلاعات همچین اراجیفی رو بافتن من همسر افغانستانی دارم و خوشبختم و حاضر نیستم یه تار موی شوهرم رو با دنیا عوض کنم خواهرم همسر ایرانی داشت که الان سالهاست داره از دوری بچه اش خون گریه می کنه فقط میگم خانم ابتکار خجالت بکش و دیگه بیش از این نفاق ایجاد نکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
منم هزارتا افغانی میشناسم که زن ایرانی گرفتن هزارتا جنایت کردن و زن و بچشونو کشتن و سلاخی کردن و فرار کردن رفتن افغانستان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
شما یکیش رو معرفی کن
من همسرم افغانستانی هست بین شون دارم زندگی می کنم اهل خبر و خوندن و نگاه کردن همه جور روزنامه و سایتی هستم تا حالا از این اخباری که شما میگی نخوندم هر کسی میتونه از خودش حرف در بیاره و بگه مهم اینه که اگه حرف مفت نیست سند و مردک رو کنه من که شوهرم افغانی هست هزارتا زن نمیشناسم که شوهر افغانی داشته باشن حالا کشتن و جنایت پیشکش مگه شما چکاره ای که این همه آدم جنایتکار میشسناسی و ازشون خبر داری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
اینجا منظور ملیت نبوده منظور رفتن این زنها به افغانستان و شرایط غیر انسانی زندگیشون بوده .البته خیلی از خانواده های فقیر دخترشون رو در واقع می فروشند.به ایرانی با افغانی.حالا اگه دختر با شوهرش به افغانستان برده بشه یعنی بی پناه تر هم میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
تو كه راست مي گي
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1396/12/08
ایرانی جماعت بلده فقط فحش بده .
دخترای ایرانی همه ی کشورا هستن.
عربستان ، ترکیه ، دبی ، تایلند
راه بیفتین به همه ی کشورا فحش بدین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
افغانی ها ازایرانی ها هم بدترند خودت هم این رو میدونی
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/12/08
برترین ها برای شما هم متاسفم که فقط برای جلب خواننده این طور تیتر زدید این خانم این همه حرف زده اون وقت دو جمله شده تیتر شما برای جلب توجه خواننده

من زن ایرانی خودم خواستم و زندگیمو انتخاب کردم و دوست ندارم از زندگی من برای پیشبرد اهداف تون سواستفاده کنید

این خانم ابتکار که آمار میدن میشه آمار بدن از این تعداد افغان که به ضعم ایشون از زن هاشون به عنوان برده استفاده کردن تا حالا چندتا از این برده ها رو به بهانه های مختلف کشتن و در عوض نیازی برای آمار قتل زن های ایرانی به دست شوهران ایرانی شون نیست چون هر روز داریم اخبارش رو میخونیم
United States
12:01 - 1396/12/08
ننگی بالاتر از این نیست زن ایرانی برده افغانی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
یعنی اگه بره انگلیسی‌ها بود دیگه ننگ نبود
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1396/12/08
این ها را از مملکت بریزید بیرون خاک بر سر اونی که به افغانی دختر داده
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1396/12/08
با خبرهایی که گفته اند متاسفانه دخترهایی که مشکلات روانی داشته اند با افغانها ازدواج کرده اند البته ما از آنها متشکریم خدا اجرشون بده و موفق باشند و کنار هم پیر بشند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
خب الان که مشخصا از کامنتت معلومه اونی که مشکل روانی داره تو هستی چون بی دلیل و بدون سند و مدرک داری حرف مفت میزنی
Afghanistan
12:55 - 1396/12/08
دوستان ایرانی بعد از برجام بیشترین سرمایه گزاری خارجی رو افغان ها انجام دادند توی ایران ...
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/12/08
این تیتر یکمی مبهمه باید بیشتر توضیح میدادن
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1396/12/08
ای بابا اینها همش الکیه من ادم میشناسم طرف افغانیه زنش ایرانیه مثل برده از شوهره کار میکشه خودش هم ضمنا آرایشگاه داره حتی دختر و پسرش توی مدارس غیرانتفاعی درس میخونن ماشین صفر و خونه برای زنش خریده چون توی شرکتمون بنایی کار میکرده چند ساله میشناسیمش ازش یه بار پرسیدم که عیالت درامدش خرج میکنه یا نه گفت من اجازه نمیدم حتی یک پرتقال بخره حالا شایدم دروغ میگه اما بعضی خانمها که زن این افغانها شده اند خود افغانها دختر به ایرانی یا دیگر اشخاص نمیدن و به همین کیش و دین همشهری خودشون میدن اما ایرانیها دخترهاشون به خاطر پول و غیره با افغانیها ازدواج میکنن این دیگه بردگی نیست خودشون خواستن که ازدواج کردن به زور ندادن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
ختم کلام فرهنگ واداب وسخت کوشی مابه
مراتب بهتراز شما تنبل ها ست.باباخجالت
بکشید ایران هم دست کمی ازافعانستان ندارد.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
اینجا در مورد دخترهایی حرف زده شده که خودشون نخواستند و به زور شوهر داده شدند .داستان نبافید!
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1396/12/08
باسلام خدمت هموطنان عزیزم درجای جای ایران . امیدوارم حال همتون خوب باشه . درمورد مطلب گفته شده باید عرض کنم حق با اونایی هست که میگن چرا افغانها درایران باید بیایند و زندگی کنند و کار داشته باشند و براحتی هم جنایت کنند بدون اینکه سازوکار خاصی در این مورد وجود داشته باشه . بنده به هیچ افغانی توهین نمیکنم اما این اعتراض وجود دارد که ما مخالف حضور گسترده افغانیها در ایران باشیم . اگر یک ایرانی اگر برود کشوری دیگر سکونت داشته باشد ببینید چه سازوکارهای خاصی برایشان تعریف شده است و براحتی این کار محقق نخواهد شد ضمن اینکه درسالهای اخیر شاهد جنایتهای زیادی از آنان درداخل کشورمان بودیم تجاوز به عنف . آدم ربایی . سرقت اموال مردم و.... هیچکدوم از دولتهای ما نتوانستند راهکاری مناسب با اتباع بیگانه در کشور ما داشته باشند و خود هموطنان ما هستند که از جانب آنان خسارت دیدند . اما امیدواریم مسئولین نظام به این نتیجه برسند که افغانستانیهاییکه درایان زندگی میکنند به به کشورشان برگردند و ازاین پس ازدواج دختران و زنان ایرانی با افغانها ممنوع شود . همشهري عزيز خيلي خيلي خوب توزيح دادي ولي دولت هاي ما درحال نابود كرن كشور هستند . نه آبادي
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1396/12/08
چرا ماله منو سانسور کردیو ویرایشش کردی ....
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1396/12/08
یه بار یه شاعر افغانی تو شعرش یه بیت از حافظ رو تضمین کرده بود که
ما به این در نه پی حشمت و جاه آمده ایم
از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
تا اون موقع اینطوری به این بیت حافظ نگاه نکرده بودم
خدارو شکر که ما امنیت داریم و صد افسوس که قدرشو نمیدونیم
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1396/12/08
افغانی نامیست که انگلیس برای تجزیه خراسان.بزرگ بر گروهی از هموطنان ما نهاد ..بوشهر را محاصره و اشغال کردتا شیراز نیروی پلیس جنوب خودش را جلو آورد تا ناصرالدین میرزای زنباره حکم به بازگشت سپاه ایران از هرات و قندهار بدهد و حکومت و ملت جدید بسازند ...آذربایجان را هم که روسها در زمان خان بابا یعنی فتحعلی میرزا تجزیه کردند ...حالا هموطن هراتی و قندهاری را ما بدیده بیگانه میبینیم یا جنایتکار و .....مینامیم ...والله خودمان بخودمان ستم میکنیم...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
والا كشورگشايي ها هيچوقت در جهت افزايش تعداد هموطنان نبوده و هدف گرفتن خاك و زمين بوده
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1396/12/08
لعنت بر نادانی وپستی توهین به همنوع ممنوع است مگر خلاف کار ویا منافق باشد که باید طرد ویا از جامعه اخراج شود مدیران نادان= کشور ویران
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1396/12/08
اين تعداد زنهایی که فروخته شده اند توسط خانواده های بی غیرت آنان به افغانی ها فقط بخاطر پول بوده ننگ بر این خانواده ها کدام دختر افغانی زن یک ایرانی شده تا حالا چون آنها خودشان را برتر از ما میدانند متاسفانه الان بیشتر جرم جنایت را همین افغانی ها در کشور ما انجام میدهند که باید از این کشور بیرون بروند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
بله افغانستانی ها هیچ وقت دختر به ایرانی نمیدن چون اگر همچین کاری کنن کل فامیل تردشون خواهد کرد و این براشون یه ننگ بزرگ هست
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1396/12/08
افغانی ها آدم های ترسوی هستند که کشور خود شان از ترس جونشان به دست دشمن داده اند و فرار کرده اند درود بر غیر ت جوانان ایرانی که هشت سال از کشور شان دفاع کردند و یک وجب خاک خود را به دشمن ندادند و اومدن اينجا مثل موش پنهان شده اند و به کشوری که به آنها پناه داده خیانت میکنند این ديگه خیلی نامرديه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
افغانستان 30 ساله جنگ هست و اگر کسی به کشور های دیگه میره به خاطر فرار از جنگ نیست برای مسائل معیشتی و کار هست ولی ایرانی ها برای چی تو کشور های دنیا پلاس هستن آینده به بزودی مشخص خواهد کرد ایرانی ها چند مرده حلاج هستن
United States
22:20 - 1396/12/08
شنیدن کئ بود مانند دیدن
شما های که با شنیدن و دیدن این خبر رگ گردن تان کلفت شده و فحاشی میکنید اگر یک مورد فقط یک مورد را دیده باشید که چنین ظلمی در حقش شده باشد قسم میخورم حتی یک مورد را هم ندیده اید که این طور باشد ،چطور و با چه حقی فحاشی میکنید؟؟ خانم ابتکار با کدوم منطق چنین حرفی را زده ؟؟
پسر خاله خودم خانمش ایرانیه خونه و زندگیش را ببینیم اگه ما بیست سال هم زور بزنیم نمیتونم حتی یک طبقه از خونه شو بخیریم،
اینا اینقدر دروغ تحویل مردم خودش داده فکر کرده چی خبره واقعاً متأسفم که چنین مینگرید!!
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1396/12/08
بریدگمشید،،،افغانی های ،،،پست،،،ازتون متنفرم،،،
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1396/12/08
افغانی ها از کشورما گمشیدبریدبیرون،،،زوووودددتر
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1396/12/08
نمیدونم از کدوم بردگی صحبت کردن خانم برادر من ایرانی هست با اینکه مخالف بودیم برادرم همسر ایرانی داشته باشه ولی عاشق شدن و ازدواج کردن الان طوری شده که برادرم ماهی یک بار هم حتی به مادر و پدر سر نمیزنه دختر های افغانستان طبق فرهنگ و تربیت سنتی هیچ وقت شوهر رو از خانواده اش جدا نمی کنن عروس های افغانی وارد خونه و خانواده شوهر میشن نه اینکه داماد رو اسیر کنن من نمیگم کی درسته کی غلط ولی به یه چیز اعتقاد دارم کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز منم به هیچ عنوان طرفدار ازدواج ایرانی و افغانستانی نیستم و به هر پسری از خودمون که میخواد همچنین کاری رو بکنه میگم و تا جایی که امکانش هست سعی می کنم مانع کارش بشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
با اين كامنتت دل دختر ايرانيا رو شكستي و كاخ آرزوهاشون رو فرو ريختي
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
مگه غیر از اینه برو تلفن پسر های افغان رو چک کن ببین چخبره همگی هم میگن هر جا برین باهاتون میایم التماس هم می کنن چرا سرتون رو کردین زیر برف هیچ افغانی به زور دختر ایرانی رو نگرفته یکی از آشنا های ما چند سال پیش فقط از ترس اینکه پسرش از دستش نره رفتن ترکیه یعنی واقعیتش از دست دخترای ایرانی فرار کردن
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1396/12/08
درآذربایجان یه افغانی جرات زندگی نداره،اصلااا به افغانی اجازه اقامت نمیدیم...سایر استانها از آذربایجان یاد والگو بگیرن
Canada
06:21 - 1396/12/09
در کنار همه مشکلات مسئله زنان روستایی و بی پناهی انها بخاطر فقر از همه گرفتاریها نا خشنود تر است. خانم شما بعنوان مسئول برای دختران روستایی و پدر و مادرهای انها کلاسهای اموزشی بگذارید تا برای ازدواج حتما از نظر مددکاران اجتماعی کمک بگیرند تا هرکز برده کاری افغانهای خشن رخنه نموده در روستاههای کشور بعنوان پناه اوردن به ایران هر گونه خطایی را از جمله در قاچاق دختران و مواد مخدر مرتکب شده و میشوند. خانم مسئول در هر استانی در هر شهری و در هر بخشی جایگاهی برای زنان و دختران بی پناه و بی کمک جایگاهی از محل بخشی از یارانهایی که بایستی قطع شود بدرد مردم روستاهها و بهبود روشهای زندگانی انها و سر و سامان دادن زندگانی انها از نظر بهداشت ایجاد شغل و مدرسه وو.. مانند شهرها رسیدگی و اقدام صحیح بعمل اورید.
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1396/12/09
فقط میتونم بگم خداروشکر که افغانها حق مالکیت تو کشور ما رو ندارند وگرنه ما همه مستاجر اونها بودیم ...خداروشکر که حق تحصیل مقاطع بالاتر رو ندارند وگرنه همه دکتر ومهندسامون افغانی بودند ..چون پول دراوردن رو خوب بلدند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
حق تحصيل دارند كه! فقط بايد شهريه بدند كه اونمكم كم مشكلي نيست آخه پولدارند
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1396/12/09
آخه چجوری میشه تو کشور خودتون ک همه قانوناش ب نفع خودتونه یه زن ایرانی رو ب بردگی گرفت؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1396/12/09
باسلام من ن روشنفکر ن بی غیرت ب اندازه ای ک میفهمم حرف میزنم
ولی خواهشا یکم بشین باخودت فکرکن بیکاری جوونای ایرانی رو نذار پای حضور افغانها
اونقدر این کشور غنی هست ک معلوم نیس کجا میره سرمایه این کشور و کجا خرج میشه
شمایی ک دم از غیرت و مردونگی میزنی این همه ناموس ایران بخاطر فقر مجبور ب فحشا میفته با عرب چرا صدات در نمیاد
اینا ک از طریق رابطه حلال بوده
منکه ب شخصه کوچکترین نقطه روشنی توی این کشور نمیبینم
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1396/12/09
آخه شمانژادپرستامگه میزاریدافغان هاتورشته های مهم تحصیل کنندبعدشم افغانستان که امن نیست اینجا هم آدمهای مثل شما مگه میزارن دکتریامهندس اینجاکارکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
خودتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
برترینها لطفا نه توهینهای نژادپرستانه رو منتشر کن نه توهینهای کثیف این چنینی رو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
دکتر و مهندس مگه دیوانه هستن بیان ایران کار کنن اونم با شرایطی که هیچ حق و حقوقی بهش تعلق نمیگیره چند وقت پیش با یه استاد افغانی دانشگاه شهید بهشتی تلویزیون خود ایران مصاحبه میکرد که میگفت با اینکه استاد دانشگاه هست حتی حق رانندگی در ایران رو نداره و میگفت دانشجو هام وقتی میبینن ماشین ندارم تعجب می کنن
اونی که این همه مشکلات رو میتونه تحمل کنه حرف مفت میشنوه و دم نمیزنه همین کارگر های بیچاره هستن که مجبور به تحمل هستن آدم درست حسابی افغانستانی نمیاد ایران میره کشوری که مثل انسان متمدن زندگی کنه نه اینکه فقط نفس بکشه و فکر کنه زنده اس ما هم که داریم چوب ندانم کاری پدرمونو میخوریم که زمانی که باید میرفت یه جای درست حسابی اومد اینجا تا به قول خودش بچه هاش تو یه کشور همزبان و مسلمان بزرگ بشه و کاش اون زمان کمی عاقلانه تر فکر میکرد و زندگی ما ها رو این طوری تباه نمیکرد ولی چی بگیم شاید اون زمان تفکرش این
بوده
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1396/12/10
چقدر بدبختیم افغانی از تو چاه کامنت میذاره تو برترینها.برین تو افق دسته جمعی محو بشیم
Iran, Islamic Republic of
07:02 - 1396/12/10
بیخود کردن با افقانها ازدواج کردن حقشان است برده افقانها شوند
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1396/12/10
الان افغانی ها تومدارس ما با بچه های ایرانی رایگان درس میخونند نمی دونید بدونید
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1396/12/10
من تو ایران به دنیا اومدم و بزرگ شدم و درس خوندم ولی نژاد پرستی شما ایرانی ها ضربه های روحی روانی سنگینی به ما افغان های وارد کرد که تمام عمرمون با زحمت و سختی زندگی کردیم وکوچکترین بی اخلاقی انجام ندادیم و بخاطر جنگ آواره شدیم هیچوقت قابل جبران نیست ما شیعیان افغان همیشه چوب وهابی های افغانی که از خود طالبان هستند و در ایران هم متجاوز هستند رو خوردیم و به نام ما نوشته شد یه آمار از متجاوز ها بگیرید و یه تحقیق از کسایی که همسر افغان داره بکنید بعد بیاید تیتر بزنید برده....این همه دشنام و توهین و منتشر میکنید چرا حرف حق و منتشر نمیکنی دوست عزیز و بزرگوار سردبیر مخاطب من فقط خود خود شمایی رسالت خبر گذاری تو فراموش نکن و صداقت و وجدان قاطی نون حلالی کن که میبری سر سفره ات....من دلم درد میگیره از این همه بی وجدانی و نژاد پرستی شمای سردبیری که فقط و فقط بخاطر .....نکن برادر ....حلالت نمیکنیم خدا جای حق نشسته....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
آدم هایی مثل تو با تعصبات پوچ قومی و مذهبی باعث شدن که افغانستان به این روز بیفته بمون همین‌جا تمام عمر تحقیر شو و بمیر شما ها ننگ افغانستان هستین
رضا از شمال
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
دوست عزیز منظور دوستان اون دسته از افغانیهایی است که تو ایران جنایتهای زیادی مرتکب شدند اونا اصلا دین ندارند و اگر داشتند چنین کارهای پلیدی انجام نمیدادند . شما بخودتون نگاه نکنین که دارید شرافتمندانه زندگی میکنید و کسی منکر این نیست . مگه ایرانیها جنایتهای زیادی مرتکب نمیشن ؟ همه ما به این امر واقفیم . شما خودتونو رو به همه جمع بندی نکنین . انشالله زندگی سعادتمندی داشته باشید .
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1396/12/11
پیشنهادی برای خانم ابتکار.برای دیدن افغانها به ورامین برو ویک شب در منزل یک ایرانی بمان از پنج صبح زندگانی برای افغانهای مغول شروع میشود .نان خشکی .هر ده دقیقه با صدای نان خشکی افقانها گوشت را میخراشن .سبزی خورشتی وخوردنو این هم یکی درمیان از وانت سبزی افغاتیها . مابین این قضیه صدای نتراشیده که تا مغز استخوان ادم مینشیند .وانت با بلندگوی لباس کهنه را بیار ابکش ببر.نان خشکی سبزی لباس کهنه.لباس نو قصدی تعویض فرش نو با کهته .نخود لوبیا رب ووووووتا بوق سگ انواع دادو بیداد بی بلند گو وبا بلند گو والتماس اهالی برای کم شدن صداها وخونه لخرش پاره اجر وسط شیشه ...خانم ابتکار دو سوم مغز مردم خراب افغانهای توی کشور مشترک ایران پراز افقان است تجاوز گروهی .فروش مواد مخدر دست درازی به کودکان خردسال و انواع پرروگی اینان برای ملت یتیم ایران از حرف تا عمل برای این ملت بدبخت تو سری خور که افغان وعربو وووووهمه بهشمتجاوز شدن راه طولانی بمیدان امدن شما هم یک سر گرمی دیگه برای این ملت انقلاب کرده بدبخته ..که خود کرده را تدبیر..... نیست
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1396/12/11
تنها راه حل این مشکل اینه که افغانی ها از کشور ما دیپورت شن تنها راه ورود به کشور های دیگه اینه که یا مدرک علمی داشته باشی یا پولدار باشی ولی اینجا....
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1396/12/11
افغانها ایران را بدون خونریزی اشغال کردند هیچ مسول ایرانی اصلا جرات نمی کند حتی نام اشغالگران را بر زبان بیاورد چون در همان روز از میان برمیدارند انها به ایرانیان رحم نمی کنند
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1396/12/12
درودبرکرمانشاه که حتی یک افعانی هم جرعت امدبه این خاک را پاک نمکند،
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1396/12/12
درود بر برادران لر، کرد، آذربایجان.آفرین برغیرت شما هم وطنان.
Iran, Islamic Republic of
05:52 - 1396/12/14
می خواستن با افقانها ازدواج نکنند خودت کرده را تدبیر نیست.
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1396/12/14
همی مونده بود که هم دهن یه مشت افغانی شیم.. بابا چی میخاید ایران موندید گورتونو گم کنین تو رو خدا
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1396/12/14
پاک ترین نژاد ایران پارسها یا فارسها هستند بقیه مثل اذربایجان و کردستان و لرستان با بیگانه ها امیخته اند ترکهای اذربایجان نه تنها زبانشان ترک و مغولی است بلکه نژادشان بیشتر مغول است تا ایرانی هر سه پایتخت ایلخانان مغول
مراغه سلطانیه و تبریز در اذربایجان واقع شده بود همین الان ترکهای اذری به زبان افغانی های مغول تبار و ازبک تبار صحبت میکنند خیلی از افغانها را دیدم که به ترکی با لهجه خودشان صحبت میکنند و ترکی اذری را هم میفهمند کردها و لرها هم مخلوطی از عربها و ایرانی ها هستند حتی تخمین زده میشه حدود هشتاد درصد ژن انها سامی است نه اریایی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج