نوبخت: سال آینده همه مردم یارانه نقدی می‌گیرند
۶۸۳۱۴۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
۱۰۳۶۱ 
سخنگوی دولت اعلام کرد سال آینده مردم دغدغه ای نسبت به دریافت یارانه نداشته باشند.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت اعلام کرد سال آینده مردم دغدغه ای نسبت به دریافت یارانه نداشته باشند.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد: سال آینده همه یارانه می‌گیرند، مگر اینکه محرز شود کسی پردرآمد و ثروتمند باشند، بنابراین مردم دغدغه نداشته باشند.

وی ادامه داد:73هزار و 400میلیارد تومان برای ایجاد 1میلیون و 33هزار فرصت شغلی مشخص شده است، 12برنامه برای ایجاد اشتغال مشخص شده است، از طریق شراکت با بخش خصوصی و طراحی یک مدل مالی، 126هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی را انجام دهیم

سخنگوی دولت اظهارداشت : امروز جلسه ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تطبیق بودجه 97 با سیاست های کلی نظام برگزار شد.

وی همچنین با اعلام این‌که تورم بهمن ماه 8/3درصد بوده است ،افزود:رشد اقتصادی شش ماه اول امسال نسبت به شش ماه اول سال قبل، 6درصد است.

نوبخت خاطرنشان کرد:در پاییز امسال971هزار و 680نفر وارد بازار کار شده و جویای کار هستند که 957هزار و 751نفر شغل پیدا کردند.

سخنگوی دولت در ادامه با بیان اینکه نرخ بیکاری پاییز امسال 11/9 و نرخ بیکاری نه ماه اول سال، 12/1درصد است، تصریح کرد:از 15،اسفند پرداخت حقوق ها را آغاز می کنیم، یارانه خانوارها را هم راس بیست و ششم هر ماه پرداخت خواهیم کرد.

وی همچنین تصریح کرد : از 10هزار میلیارد تومان بودجه بیمه سلامت، 9هزار و700میلیارد تومان پرداخت شده است، تا پایان سال دولت همه تعهدات خود را به بیمه سلامت پرداخت می‌کند.

سخنگوی دولت همچنین در واکنش به نامه اخیر احمدی نژاد به رهبری گفت: این حرف وجاهت قانونی ندارد و در حدی نیست که وقت از این جلسه در این رابطه اختصاص یابد.

سخنگوی دولت همچنین در واکنش به نامه اخیر احمدی نژاد به رهبری گفت: این حرف وجاهت قانونی ندارد و در حدی نیست که وقت از این جلسه در این رابطه اختصاص یابد.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال رفع حصر انجام می‌شود؟ اظهار کرد: آرزو می‌کنیم این اتفاق هرچه زودتر بیفتد مخصوصا اینکه به خاطر اتفاقی که برای خانواده این عزیزان پیش آمد، حصر برطرف شد.آرزوی ما این است که وحدت و صمیمت ملی بین همه پیش بیاید.

وی افزود: ان‌شاالله زمان همه چیز را حل می‌کند و زمان خیلی چیزها را نشان می‌دهد. مثل همین اتفاقی که من با یک جمله از کنار آن گذشتم. (اشاره نوبخت به واکنشش نسبت به سوالی در مورد نامه احمدی‌نژاد به رهبری). برای برخی دوستان و عزیزان هم که کج روی کرده و اقداماتی انجام می‌دهند که خودشان و نظام را به دردسر می اندازند، آرزو می‌کنم آن‌ها هم منافع ملی را تشخیص دهند. ما دشمن زیاد داریم و نباید در داخل به جان هم بیفتیم امیدواریم حصر هرچه زودتر به پایان برسد.

وی همچنین درپاسخ به پرسشی درباره واکنش دولت به نامه احمدی نژاد به رهبری گفت: این حرف وجاهت قانونی ندارد و در حدی نیست که وقتی از این جلسه درباره این حرف‌ها اختصاص یابد.

وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های بودجه 97 گفت: بهره‌گیری از روش بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌ها، تعیین بودجه حداقل 340 ردیف و دستگاه براساس قیمت تمام شده، واگذاری اختیارات ملی به استان‌ها، شفاف شدن ردیف‌های متفرقه، مورد تاکید قرار گرفتن اولویت‌های برنامه ششم در بودجه، مدنظر قرار دادن سیاست کاهش فقر مطلق، برخی از این ویژگی‌هاست.

وی ادامه داد: مجلس با اصلاح روش پرداخت یارانه‌ نقدی و غیرنقدی آن طور که مدنظر دولت بود موافقت نکرد اما دست دولت را باز گذاشت که اگر دولت خواست اصلاحی در آن انجام دهد یا با همین روش موجود پرداخت یارانه‌ها را ادامه دهد. البته تصمیم دولت هم این است که عموم مردم یارانه دریافت کنند مگر احراز شود که کسی پردرآمد یا ثروتمند است که مجلس هم در این زمینه با دولت همکاری کرد و ما این روش را برای سال آینده ادامه می دهیم و افراد دغدغه‌ای برای قطع یارانه خود نداشته باشند.

سخنگوی دولت با بیان این‌که« 7 هزار میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق اختصاص داده‌ایم» خاطر نشان کرد: برنامه ما ایجاد بیش از یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی است که برای این هدف 12 برنامه در نظر گرفته‌ایم و قرار است در حد 73 هزار و 400 میلیارد تومان برای دستیابی به این هدف سرمایه‌گذاری شود. ایجاد اشتغال با برنامه هایی از قبیل احیای بافت فرسوده، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و احداث 50 هزار واحد مسکونی در شهر و 50 هزار واحد در روستا و سایر برنامه‌ها انجام شود .

وی ادامه داد: برنامه ما این است طرحهای عمرانی نیمه تمام را تاجایی که می‌توانیم واگذار کنیم و هرچه را نمی توانیمف از طریق شراکت با بخش غیردولتی عمل کنیم. مدل تعریف شده‌ای در بودجه تعریف شده و 126 هزار میلیارد تومان در این زمینه در نظر گرفته شده است.

نوبخت در مورد نرخ تورم در ماه بهمن گفت: این رقم در حد 8.3 درصد است. همچنین در شش ماهه اول سال نسبت به شش ماه اول سال گذشته 6 درصد رشد اقتصادی داشته‌ایم. در پاییز 96 ، 971 هزار و 680 نفر وارد بازار کار شده و جویای کار بودند که 957 هزار و 751 نفر شغل پیدا کردند.

وی با اشاره به این‌که « هنوز 3 میلیون و 200 هزار بیکار داریم،» اعلام کرد: نرخ بیکار ی در پاییز 95، 12.3 درصد بوده که این نرخ در پاییز امسال به 11.9 درصد رسیده است نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز از 19.5 درصد در پاییز 95 به 18.6 درصد در پاییز امسال رسیده است. همچنین نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله از 30.4 درصد در پاییز 95 به 28.4 درصد در پاییز 96 رسیده است.

وی هچنین گفت: در 9 ماهه اول امسال 836 هزار نفر جمعیت فعال بودند که 819 هزار نفر توانستند شغل پیدا کنند. بنابراین نرخ بیکاری 9 ماه اول امسال 12.1 درصد است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه از 15 اسفند پرداخت حقوقها را آغاز کرده و سروقت میدهیم، اظهار کرد: یارانه خانواده ها هم راس 26 هر ماه پرداخت می شود. تا پایان سال نیز کل یارانه سازمان بهزیستی را ینز پرداخت می کنیم.

وی اعلام کرد:4500 میلیارد تومان نیز برای مرحله سوم طرحهای عمرانی در همین روزها تخصیص می دهیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه های دولت برای حل مشکل کارگران نیز بیان کرد: یکی از آفات برخی واگذاری ها به بخش خصوصی این بودکه این واگذاری ها خوب انجام نشد، خیلی از این بنگاه‌ها دولتی نیستند اما ما موظفیم این مشکلات را حل کنیم.

نوبخت همچنین در مورد اظهارات ترامپ درباره خروج از برجام و مواضع ایران در این زمینه عنوان کرد: او دم‌دمی مزاج و تازه کار است، اما مواضع دولت با صراحت بیان شده است که اگر منافع ملی ما تامین نشود یک لحظه هم دربرجام نمی مانیم. این موضع موضع کل نظام بوده و بسیار قاطع است. اروپا هم همواره ابراز امیدواری می کند که کاستی‌های امریکا را در این زمینه برطرف می کند.

سخنگوی دولت در خصوص همراهی انگلیس با آمریکا در شورای امنیت برای تصویب قطعنامه علیه ایران به بهانه موضوع یمن، گفت: انگلیس همیشه با آمریکا همراه بوده است، البته یکی از موفقیت‌های برجام این بود که بین یاران جانی اختلاف انداخت.و برجام توانست یکپارچگی اروپا و آمریکا را از بین ببرد ما همان مواضع منطقی، مستقل و حق طلبانه طول 40 سال گذشته خود را ادامه می دهیم و ملت ایران در این زمینه پیروز است.

خبرنگاری از نوبخت پرسید، که برخی رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند امریکا اصل برجام را پذیرفته اما سه شرط برای ادامه آن گذاشته و اروپا هم با آمریکا همراهی می کند موضع دولت در این‌باره چیست که وی در پاسخ اعلام کرد: برجام همینی است که الان هست؛ نه یک کلمه بالاتر نه پایین‌تر ما به تعهدات خود در برجام پایبند هستیم. البته ممکن است اروپا در سایر مسائل نظرات دیگری داشته باشد و سیاستش با ما متفاوت باشد.به طور مثال به بهانه موضوع کذب تحویل سلاح به ارتش یمن، جلسه می گذارند در حالی که عربستان با همین سلاح‌های غربی در یمن جنایت و کودک‌کشی می کند. این مواضع قابل تمسخر است زیرا آشکارا حق را نادیده می‌گیرند. تصمیم ما درباره برجام کاملا مشخص است.

سخنگوی دولت درباره سفر روز چهارشنبه(فردا) رئیس‌جمهور به استان هرمزگان بیان کرد: در سفر سال 92 رئیس‌جمهور به استان هرمزگان، 326 میلیارد تومان برای 29 طرح و پروژه در نظر گرفته شده است که البته بیش از 1200 میلیارد تومان ما برای این پروژه‌ها کمک کردیم که در سفر فردا رئیس‌جمهور این ارقام را اعلام خواهد کرد.

نوبخت در باره سیاست دولت نسبت به بیمه سلامت و نحوه پرداخت تعهدات خود اعلام کرد: در سال 96، 10 هزار میلیارد تومان برای بیمه سلامت گذاشتیم که این رقم سال قبل آن 5 هزار میلیارد تومان بود. تاکنون حدود 9 هزار و 700 میلیارد تومان به بیمه سلامت پرداخت کرده‌ایم و تا پایان سال تمام تعهدات خود را پرداخت می کنیم. با داروخانه‌ها نیز تا شهریور و مهر تسویه کرده‌ایم و آنها پول خود را گرفته اند. دولت خود را موظف می کند که مشکلات بیمه سلامت را رفع کند. ما حتی ده درصد بیشتر از تعهدات خود به این طرح کمک می کنیم.

نوبخت همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا سیاست کشور در زمینه رقابت با ورزشکاران رژیم صهیونیستی تغییر خواهد کرد، گفت: شاید نیاز باشد بازبینی مجددی در سیاست‌های خود در هر موردی داشته باشیم، اما الان هیچ سیاست متفاوت از گذشته نیست، ولی اگر سیاست جدیدی اتخاذ شود، حتما آن را اعلام می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که دولت چه حمایتی از آموزش و پرورش برای حل مشکلاتش دارد، اظهار کرد: تا الان از سوی وزیر آموزش و پرورش مشکلی به دولت ارائه نشده و بر اساس آن مصوبه‌ای داشته باشیم که اگر این مشکلات طرح شود ما از مواضع منطقی آموزش و پرورش در چارچوب قانون حمایت خواهیم کرد.

وی همچنین خبر داد: همه ارقام مربوط به معلمان حق‌التدریسی قبل از پایان امسال پرداخت می‌شود.

خبرنگاری با اشاره به مواضع معاون اول مبنی بر لزوم گفت‌وگوی دولت با نخبگان از نوبخت پرسید که در این راستا چه مشکلاتی وجود دارد که وی در پاسخ بیان کرد:‌ من صحبت‌های آقای جهانگیری را نشنیدم اما می‌دانم وی همیشه صحبت‌های سنجیده داشته و با دقت و پختگی سخن می‌گوید. البته هدف اظهارات ایشان را نمی‌دانم اما دولت همیشه تلاش می‌کند با جامعه نخبگی ارتباط داشته باشد. رییس‌جمهور هم در سفر استانی هم حتما جلسه‌ای با نخبگان دارند و نظرات آنها را بیان می‌کنند. ما هم به نظرات آنها توجه داریم زیرا این به نفع ماست البته گاهی عملیاتی کردن نظرات نخبگان به بسترسازی نیاز دارد که ما تلاش می‌کنیم این بسترسازی را فراهم کنیم.

نوبخت همچنین در مورد لزوم گفت‌وگوی ملی خاطرنشان کرد: گفت‌وگوی ملی مورد تایید دولت است و در مسیر اجرای منشور حقوق شهروندی کاملا قابل دفاع است و ما تلاش می‌کنیم سازوکارهای آن را فراهم کرده و آن را هدفمند و نظام‌مند کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که موضع دولت درباره اعاده اموال نامشروع مسئولان چیست، تصریح کرد: ما حتما موافق این طرحیم و قطعا با آن مخالفت نمی‌کنیم البته حرف‌های کارشناسی خود را بیان می‌کنیم. اعضای دولت در روزهای نخست دولت لیست اموال خود و خانواده‌های شان را به رییس قوه قضاییه تحویل می‌دهند. البته کسانی مثل من که در دولت دوازدهم هم حضور داریم باید اموال خود را ارائه کنیم تا افزایش پیش از حد نداشته باشد. ما از این طرح استقبال می‌کنیم و به قانون هم در این زمینه نیاز نداریم.

خبرنگاری با اشاره به اظهارات معاون اشتغال وزارت کار مبنی بر اینکه دولت یک ریال هم به طرح کارورزی پرداخت نکرده است، این سوال را مطرح کرد که آیا این اظهارنظر حقیقت دارد که سخنگوی دولت در پاسخ گفت: کل 1.5 میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی و پنج هزار میلیارد تومانی که از بانک‌ها گرفته‌ایم در اختیار وزارت تعاون و کار است و 100 میلیارد تومان هم برای طرح کارورزی به این وزارتخانه دادیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بودجه امسال به دلیل عدم وصول مالیات با کسری مواجه شده است؟ اظهار کرد: تاکنون به حدود 93 درصد از آنچه با سازمان مالیات توافق کرده‌ایم دست یافته‌ایم و دستگاه مالیاتی کار خود را به درستی انجام می‌دهد و در این زمینه کسری نداریم.

نوبخت همچنین خبر داد امروز جلسه مجمع تشخیص مصلحت برای تطبیق بودجه با سیاست‌های کلی نظام برگزار شده است.

سخنگوی دولت در رابطه با اقدامات دولت برای ترمیم حقوق بازنشستگان نیز گفت: در سال جاری سه هزار و 400 میلیارد تومان برای این طرح در نظر گرفته بودیم که در سال آینده هم همین رقم مقرر شده است. ما در تلاشیم در یک دوره پنج ساله هم‌طرازی و متناسب‌سازی را به صورت کامل انجام دهیم.

انتشار یافته: 43
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1396/12/08
...دولت که آدمي مثل نوبخت رو گذاشته که سخنگوي دولت باشه.
فقط داره به شعور مردم توهين ميکنه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
مردم بی خبر اصلا نمی دونند داره چه بلایی سرشون میاد .کفگیر ته دیگ خورده عزیزان! تبعات این سودهای بادآورده بانکی و یارانه ها به زودی معلوم میشه .
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/12/08
مملکت داغونه دارن از یارانه حرف میزنند خدایا سال آیند باز چه نقشه شومی در سر دارند؟؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1396/12/08
سه سال دیگه باید دوروترین دوران ریاست جمهوری رو تحمل کنیم
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1396/12/08
نوبخت وجاهت قانونی دارد؟.
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1396/12/08
خدایی ظلم قطع کنید خودتون بخورید .حیف نشید. اقازادها جیبشون خالی نشه داداش
United Arab Emirates
12:43 - 1396/12/08
چرا دروغ میگین منکه حقوقم زیر دو میلیون است خیلی وقته که یارانه نمیگیرم یا به اسم ما جای دیگری میره؟
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1396/12/08
۸ سال است ماهیانه ۴۵/۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند ... ۴ برابرش را پس می‌گیرند.
..... اما حامل های انرژی در این مدت چند برابر شده ...... یارانه‌ها همان مقدار .....
......... چه عدل و عدالتی ...... هر دو باید با یکدیگر هماهنگ و همسان باشند ......
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/12/08
واقعا شرمتون نميشه به خاطر ٤٥٥٠٠ هر روز تن و بدن مردم رو ميلرزونيد
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/12/08
این‌کهنه‌بخت‌دیگه‌مردم‌راکلافه‌کردکاردیگه‌نداری‌‌یابلدنیستی؟
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1396/12/08
مبلغ یارانه ها باید زیاد شود
دورد به دکتر احمدی نژاد که همین یارانه ها را هم از این مرد بزرگ داریم وگرنه همین مبلغ ناچیز را هم روحانی از ما دریغ می کند
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1396/12/08
ای بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی همه مسئله ها حل شده بوووووود فقط همین یارانه ها مانده که هر چند وقت یه بار بحثشو میکنین عزیزا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عموووووووووووووووووووووووووووووووبجای این هزار بار گفتن ها یا دوبله اش کنید یا سوبله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بجزاین مرفهان بی درد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! که با .... باداورده ی پدراشاان پدر ب ز ر گاشااااااااااااااااااااااااااااااان مفت خوووووووووووووری میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1396/12/08
نوبخت هرروز ی حرف میزنه؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1396/12/08
آقای وزیر محترم جناب نوبخت سلام ...من کارگر خدماتی یا حجمی شرکت ابفاصلاب روستایی که چندین ماه پرداخت نشده حقوقمان به نون شب مستحقیم هیچ مسئولی پاسخ کو نیست شما لطفی در حق کارگر خدماتی یا حجمی کن حقوقشون تا آخر هفته پرداخت کن باور کن ۵ماه حقوق نگرفتن لطفا خواهشها ناموسا دیگه سفارش نمیکنم...در غیر اینصورت همگی ما کارگران میآییم تهرون
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1396/12/08
احمدی نژاد در زمان 1000 تومنی دلار 45 هزار تومن یارانه میداد
نوبخت خجالت.نمیکشی؟
دلار 5000 تومن شده تازه میخوای همون 45000 تومن رو هم قطع کنی ....
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/12/08
سلام بر خاتمی درود بر روحانی...یاد هاشمی بخیر....در ضمن خداییش کار دولت خیلی سخته.ادم و نهاد گردن کلفت تو مملکت خیلی زیاده.اونا جلو پیشرفت دولت رو می گیرند.و دولت نمی تونه کاریشون کنه.
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1396/12/08
به بهانه های واهی بعضی هاروقطع کردین که دیگه دستشونم به جایی بندنیست.
یه تجدیدنظری درموردقطع شده هابکنید !
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1396/12/08
فردا یکی دیگه خلاف این میگه ، انشاله درست باشه !
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1396/12/08
برادر گردن کلفت تراز اصلاح طلب هم هست
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1396/12/08
این مملکت متولی عدالت ندارد همه فقط حرف میزنند کسی به فکر مردم واجرای عدالت وسیره حضرت علی نیست .ای کاش خود را مرید حضرت علی معرفی نمیکردید.که اسطوره قسط و عدل وداد بود
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1396/12/08
والا مسئولین تکلیفشون هم با خودشون مشخص نیست.
اصلا نمیدونن چیکار میخوان بکنن....
یه بار میگن یارانه 40 میلیون رو قطع میکنیم
بعد میگن یارانه 19 میلیون رو قطع میکنیم.....
آخر سر میگن به همه یارانه میدیم.
چون اگه بخوان یارانه قطع کنن باید یارانه خودشون رو قطع کنن
پاسخ ها
جباری
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
من که به اصطلاح با 35روز حقوق در ماه یک میلیون و یکصد هزار تومان دریافتی دارم یارانه منو قطع کردند خاک بر سر این دولت که یکسره دم از شناسایی افراد پر درآمد میزنه.خدا ازشون نگذره .
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1396/12/08
دلار رو گران تر میکنم به ونزوئلا و عراق و یمن هم میدم ملت ایران که چیزی نیست.
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1396/12/08
اگه احمدی نژاد ریس جمهور بود الان یارانه چهار برابر بود تو خجالت نمیکشی این حرفو میزنی ؟
مملکتو نابود کردین مردمو هم داغون .نمیتونی برو چرا گند زدی به همه چی
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1396/12/08
تانفت ملی ایران هست مردم ایران باید رایانه ویا پول نفت خود را بگیرند چون در غیر این صورت مسولان دولتی ومدیران بیشتر وبیشتر اختلاص خواهند کرد
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1396/12/08
نه، جان خودت نوبخت جون بیا همین یارانه رو هم قطع کن ...
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1396/12/08
خواهش میکنم اقای نوبخت اول تکلیفتو با خودت مشخص کن بعد بیا سخن گویی کن. کشتی ما را با اون یارانت. برو بابا اااااههههه
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1396/12/08
آقای نوبخت بس کنید ازاول سال تا به حال چند صدبار درباره یارانه حرف گفتید صد دفعه قطع کردید صددفعه دوباره وصل کردید که چیزی ازمردم میخواهید همه رادق مرگ کردید با۴۵۵۰۰تومان .تا پنچ سال آینده همسان سازی درباره بازنشستگان اگرزنده وشما دردولت اینده باشید انجام خواهد گرفت بس کن دست ازروان مردم بردار
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1396/12/08
یارانه را دو برابر یا چهار برابر کنید چون ارزش پول خیلی پایین است
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1396/12/09
راست میگید گیر این یارانه هستید کسی نمیخواد ولی قیمتا رو برگردونید به سال های قبل از پرداخت یارانه والا همچی یارانه یارانه انگار چقدره پول دو روز کرایه رفت و برگشتت سر کارم نمیشه یارانه ثابت همچی گرون بشه کدوم عقلی اخه قبول میکنه اینو انگار منتم دارن سر مردم .فازای پارس جنوبی رو برو ببین ادم وحشت میکنه چیکار دارن میکنن این همه کجا میره .ببینید سهامداراش کیا هستن بیت المالم مگه سهامدار داره ؟؟؟شرکت نفت لاوان اینا بیت المال ملتن چی گیر مردم میاد کجای زندگیشون بهتر شده .بعدم انگار من از درخت خونه ی شما سیب بکنم به خودتون بفروشم با منت یه دونه سیبم بدم دستتون
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1396/12/09
نوبخت روده راست تو شکمت نیست. ای نامرد
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1396/12/10
این همه معلمان برای مشکل معیشتی و نابرابری حقوقی خود فریاد زدند و این آقا میگه هیچ مشکلی نیست و وزیر آموزش و پرورش مشکلات معیشتی معلمان را به دولت منتقل نکرده!!!!!!
شما تعجب نمیکنید!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1396/12/10
با اون لبخند مسخره و لج درآرت
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1396/12/10
اگه اینجوریه پس در آخرت شما و وزیر آموزش و پرورش و روحانی باید جواب فرهنگیان معلمان و خانواده آنها را باید بدهید
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1396/12/10
آقای نوبخت یک معلم با بیش از بیست سال سابقه با حقوق ماهیانه دو میلیون تومان زندگی میکنه، حتی تصورش هم برای شما دشواره ، حتی یک ذره هم متأثر نمیشید؟
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1396/12/10
یک مشت دروغگو دور هم جمع شدید
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1396/12/10
لطفاً خودتان را جای یک معلم قرار بدید و بعد قضاوت کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج