راهنمای ثبت نام در کاروان‌های حج ۹۷
۶۸۳۱۹۷
۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
۴۶۷۱ 
راهنمای ثبت نام در کاروان‌های حج 1397 در حالی منتشر شد که از امروز ثبت‌نام قطعی در کاروان‌های حج آغاز شده است.

خبرگزاری فارس: راهنمای ثبت نام در کاروان‌های حج 1397 جهت مطالعه دارندگان اسناد اولویت‌دار حج برای نام نویسی در کاروان‌های حج منتشر شد.

حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت درباره آخرین برنامه‌ریزی‌ها برای ثبت‌نام حجاج حج تمتع 97 گفت: ثبت‌نام نهایی از حجاج حج تمتع 97 از امروز (سه‌شنبه) هشتم اسفند ماه آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند در کاروان‌هایی که اعلام می‌شود همه مشخصات خود را درج کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان باید ابتدا کاروان‌های خود را در این مرحله انتخاب کنند و سپس در بازه زمانی مشخص به تحویل مدارک به‌صورت حضوری اقدام کنند.

ثبت‌نام دارندگان فیش تا پایان سال 85

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در این مرحله کسانی که تا پایان دی‌ ماه سال 85 ثبت‌نام کرده‌اند جزو گروه فراخوان حج تمتع 97 هستند و باید تمامی مراحل اعزام را نهایی کنند.

محمدی درباره تعداد زائرانی که امسال به حج تمتع مشرف می‌شوند، توضیح داد: تاکنون تعداد حجاج ایرانی حج تمتع 97 همانند حجاج سال 96 خواهد بود، اما تقاضایی را به طرف سعودی ارائه کرده‌ایم که در صورت همراهی و موافقت آنها 5 هزار نفر به تعداد حجاج اضافه خواهد شد و آمار نهایی به 90 هزار نفر می‌رسد.

وی در پاسخ به این پرسش که مراحل ثبت‌نام حج تمتع 97 چگونه خواهد بود، اظهار کرد: سه‌شنبه هشتم اسفند ماه لیست کاروان‌ها در استان‌های کشور اعلام می‌شود و افراد فراخوان‌شده‌ای که ثبت‌نام اولیه را انجام داده‌اند، باید نام‌نویسی خود را قطعی کنند و مدارک خود را در اسرع وقت تحویل دهند.

تعیین 23 گروه قیمتی برای حجاج حج تمتع 97

رئیس سازمان حج و زیارت توضیح داد: در این مرحله 23 گروه قیمتی برای حجاج حج تمتع 97 تدارک دیده شده که این تفاوت قیمت‌ها نیز به‌دلیل نوع هتل‌های حجاج و نوع پرواز آنها خواهد بود.

آغاز اعزام حجاج ایرانی از 26 تیرماه 97

محمدی درباره پروازهای حجاج حج تمتع 97 تصریح کرد: پروازهای حج تمتع به‌ سوی عربستان سعودی از روز بیست و ششم تیرماه آغاز خواهد شد و حجاجی که در روزهای اولیه به حج اعزام شوند طول سفرشان 40 روزه خواهد بود.
وی توصیه کرد: کسانی که قصد ثبت‌نام نهایی برای حج تمتع 97 را دارند به گروه‌های قیمتی و روزهای اعزام دقت لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: کسانی که در این مرحله به ثبت‌نام نهایی مبادرت می‌ورزند حدود 3 روز پس از نام‌نویسی و انتخاب کاروان‌ها باید به‌صورت فیزیکی و با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر کاروان‌های مد نظر مراجعه کنند و بعد از این مرحله هم بحث واریز مبلغ زائران مورد توجه قرار دارد.

محمدی درباره میانگین قیمتی برای حجاج حج تمتع 97 توضیح داد: بخشی از پول اعزام‌ حجاج از روی سود بانکی زمان ثبت‌نام اولیه در نظر گرفته می‌شود البته امسال بانک ملی علاوه بر این سود، بخشی از هزینه‌های زائران را که حدود مبلغ یک میلیون و 400 هزار تومان است، جبران خواهد کرد.

پایین‌ترین و بالاترین لیست قیمتی حجاج حج تمتع 97

وی افزود: با توجه به فیش اولیه و سود مدنظر، قیمت‌های حج تمتع 97 در 23 گروه قیمتی مشخص شده است و پایین‌ترین گروه قیمتی ما بنابر تمهیدات ذکرشده 12 میلیون و 100 هزار تومان و بالاترین گروه قیمتی 17 میلیون و 100 هزار تومان خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: این تفاوت قیمت‌ها به‌دلیل نوع هتل‌های زائران و پرواز حجاج در ایام حج تمتع 97 است.

تدارک 20 ایستگاه پروازی برای حج تمتع

محمدی درباره ایستگاه‌های پروازی برای حجاج حج تمتع 97 گفت: زائران ایرانی از 20 ایستگاه پروازی به مدینه منوره و جده اعزام می‌شوند که نیمی از این پروازها از سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و نیمی دیگر از سوی هواپیمایی سعودی انجام می‌گیرد.

تقسیم‌بندی پروازهای هواپیمایی ایران و سعودی برای حجاج

وی تصریح کرد: پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در این ایام به مدینه منوره خواهد بود و پروازهای هواپیمایی سعودی به جده انجام می‌گیرد که این پروازها از بیست و ششم تیرماه آغاز می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج