اشتغالزایی زنان روستایی با آموزش اینترنت
۶۸۳۲۹۵
۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
۱۰۳۰۰
مشاور وزیر ارتباطات گفت: سال آینده طرح برگزاری دوره های آموزشی استفاده از اینترنت برای اشتغالزایی زنان روستایی در ۲۷۰ نقطه کشور، اجرایی می شود.

خبرگزاری مهر: مشاور وزیر ارتباطات گفت: سال آینده طرح برگزاری دوره های آموزشی استفاده از اینترنت برای اشتغالزایی زنان روستایی در ۲۷۰ نقطه کشور، اجرایی می شود.

سودابه رادفرد در همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان افزایی زنان گفت: پس از تدوین سند راهبردی زنان و خانواده که با نگاه به برنامه پنجم و ششم توسعه و با توجه به اسناد بالا دستی تصویب شد، یکی از شاخص های مد نظر توسعه پایدار و متوازن در این زمینه بود.

وی افزود: توسعه متوازن ما را بر آن داشت که زنان شهری و روستایی هم زمان بتوانند از آموزش های لازم برای استفاده از اینترنت در جهت اشتغال زایی بهرمند شوند.

رادفرد با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی استفاده از اینترنت برای اشتغال‌زایی در ۵۰ نقطه کشور در سال ۹۶ با همکاری ادارات کل ICT استانی تصریح کرد: برای سال ۹۷ در نظر داریم این آموزش ها را در ۲۷۰ نقطه کشور و در دورترین نقاط روستایی کلید بزنیم که به صورت پایلوت طرح را در روستای ابرکوه استان یزد اجرا کرده ایم.

مشاور وزیر ارتباطات در امور زنان و خانواده ادامه داد :در دولت یازدهم انتصاب زنان در مدیریت های میانی ۲۵۰ درصد رشد داشته است و در دولت دوازدهم در وزارت ارتباطات سه زن به عنوان عضو هیات مدیره و معاون سازمان های تابعه منصوب شده اند.

وی گفت: در دولت دوازدهم وزیر ارتباطات به رشد زنان و توانایی های آنان معتقد است و از آن حمایت می کند.

مشاور وزیر ارتباطات در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه براساس اطلاعات به دست آمده، زنان خانه دار کشور بیشترین استفاده کنندگان از فضای مجازی به شمار می آیند، اضافه کرد: تلاش کردیم که زنان برای فضای کسب و کار از فضای مجازی هم استفاده کنند چرا که بانوان بیشتر در فضای مجازی که پایه آنها سرگرمی و تفریحی است ، شرکت داشته اند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1396/12/08
اینان باید بودجه های میلیاردی در بیارند تا بخورند وگر نه زنان روستای با اینترنت میخواهند گاو بدوشند یا قالی و فرش بفافند مردم را ساده گیر انداختن
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1396/12/08
برای اشتغال زایی زنان روستایی بهتر است کشت گلخانه ایی را هم آموزش و گسترش بدهند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج