گزارش تصویری: انتقام گیری خونین القاعده
۶۸۳۳۰
۳۱ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۸
۱۴۶۲۳
مرد مسلح در حمله به مرکز خرید وستلندز در نایروبی پایتخت کنیا، حدود 40 نفر را کشته و 300 را مجروح کردند. در میان کشته شدگان، یک دیپلمات کانادایی و یک ژورنالیست محبوب رادیوی کنیا که باردار بوده نیز دیده می شوند.
 
 
 
 
 برترین ها: مرد مسلح در حمله به مرکز خرید وستلندز در نایروبی پایتخت کنیا، حدود 40 نفر را کشته و 300 را مجروح کردند. در میان کشته شدگان، یک دیپلمات کانادایی و یک ژورنالیست محبوب رادیوی کنیا که باردار بوده نیز دیده می شوند.

به گزارش برترین ها، ساعت 8:30 صبح به وقت محلی نایروبی، گزارش شد که بین 20 تا 50 گروگان داخل مرکز خرید هستند. دو نفر از افراد مسلح به دست پلیس کشته شده اند، و 8 نفر دیگر هنوز داخل مرکز خرید هستند.

گروه سومالیایی الشباب که وابسته به گروه القاعده است، مسئولیت این عمل وحشیانه را به عهده گرفته و به صورت زنده حمله به مرکز خرید را از توئیتر به گوش همه رسانده است. این گروه تروریستی بیانیه ای صادر کرده مبنی بر اینکه کنیا نیروهایش را از سومالی خارج کند.  
قتل عام سبعانه 40 نفر از مردم نایروبی در روز صلح بین المللی صورت گرفته است که معمولاً در چنین روزی در نواحی جنگزده آتش بس موقت اعلام می شود تا کمک های انسان دوستانه صورت پذیرد.

تروریست ها هنوز در مرکز خرید هستند و گروگان ها را در نقاط مختلف این مرکز خرید بطور پراکنده نگه داشته اند. پلیس و نیروهای ویژه طبقه اول و دوم این مرکز خرید 5 طبقه را از تروریست ها پاکسازی کرده اند و در تلاشند تا این وضعیت را به پایان برسانند.

اوهورو کنیاتا، رئیس جمهور کنیا، اعلام کرد: «ما باید آنها را بگیریم و بخاطر این جرم شنیع آنها را مجازات کنیم. ما مانند شیرهای روی پرچم مان شجاع و شکست ناپذیریم و دولت من آماده است... من از همه مردم کنیا می خواهم تا متحد شوند و با هم این دوره تاریک را پشت سر بگذاریم.»

گفته می شود که این مرکز خرید باکلاس مکان محبوب خارجی ها و کنیایی های ثروتمند برای خرید است و مردمی که در صحنه این قتل عام بوده اند شهادت دادند که غیرمسلمان ها در این قتل عام هدف حمله و تیراندازی بوده اند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
FRANCE
01:15 - 1392/07/01
عجب حیوونایی هستن این افراطی ها...........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج