ایجاد حدود 200 هزار شغل در روستاها
۶۸۶۸۸۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۵
۲۸۸۴
رضوی گفت: پارسال صدو پنجاه و نه هزار شغل پایدار روستایی و عشایری در روستاها ایجاد شد که این رقم امسال به مرز 200 هزار شغل خواهد رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان : رضوی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما در خصوص وضعیت توسعه روستا ها تصریح کرد: از سال 1393 متوجه شدیم باوجود انجام کارهای زیرساختی مانند جاده، آب لوله کشی و فضای آموزشی و گازرسانی به روستاها، روستاییان برای ماندن در روستاها اقناع نیستند.

وی ادامه داد: نبود اشتغال، کمی درآمد خانوار روستایی و تبعیض در خدمات میان شهرنشینان و روستانشینان و عشایر از عللی بود که روستاییان را به مهاجرت به شهرها تشویق می کرد به همین علت به طور جدی به اشتغال و توانمندسازی روستاییان پرداخیتم.

رضوی با بیان اینکه جمعیت عشایر و روستایی کشور 20 میلیون و 760 هزار نفر است، گفت: بیشتر این جمعیت، شاغل در کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و برخی صنایع تبدیلی و قطعه سازی خودرو و مانند آن هستند اما درآمد آن ها پایین و حدود 40 درصد درآمد خانوار شهری است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: روستاییان متاسفانه دانش تجاری و بازرگانی کافی ندارند و این یکی از مشکلات اصلی آن هاست که در این باره آموزش های مهارتی را برای روستاییان و عشایر برنامه ریزی کردیم و می خواهیم از فضای مجازی برای فروش کالاهای آنها اقدام کنیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:16 - 1396/12/16
جناب رضوی متاسفم که یا به استنباط از گزارش های کذب ارائه شده نظر می دهید یا برای چسبیدن دو دستی میز حاضر به ارائه چرندگویی هستید جناب از چشمه لوله کشیدن و پول آب تصفیه گرفتن خدمات نیست اگر دولتها خدمات به روستاها ارائه می کردند چنین مهاجرت اتفاق نمی افتاد و چه رسم غلطی بین دولتمردان رسم شده و ادبیات پیچ پیچی رایج کردند جناب برای 200هزار نفر شغل و کار ارائه داده ایم نه 200هزار شغل ایجاد کردیم طبق آمار چرند خودتان از جمعیت 20میلیونی روستایی یعنی 2%از جمعیت اشتغال ایجاد شده است
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1396/12/16
اره دولت باشون کارخونه گوسفند سازی درست کرده چرا فکر میکنن مردم خنگن بابا تو شهر اینهمه بیکار چرا بفکر اینا نیستید فقط بلدن یه طوری امار الکی درست کنن بدن خورد مردم
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1396/12/16
تورا خدا اینقدر آمار ندید لطفا نشان دهید و بگید رسانه ها گزارش تهیه کنند
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1396/12/16
من خودم تو روستا هستم واقعا فقر بیداد میکنه تو روستاها کشاورزی که هیچ سود نداره واقعا ثروتمندترین مادرطول سال شاید سه چهار میلیون درامدون باشه قرار وام اشتغال بدن بینم چی میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج