توکلی: اموال نامشروع باید به صاحبش بازگردد
۶۸۷۲۶۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
۸۱۸۶ 
رئیس سازمان عدالت و شفافیت با اعلام حمایت قاطع از طرح اخیری که با امضای ۱۶۶ نماینده تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است، تأکید کرد: «مال حرام باید از گلوی حرام‌خوار خارج شود و به صاحب اصلی‌اش بازگردد».

احمد توکلی، نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد مسئله دار از عدم اجرای قانون بازگشت اموال نامشروع راضی هستند، اظهار داشت: افرادی که مسئله‌دار هستند، قطعا از اینکه قانون اجرا نشود، شکایتی نمی‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال آیا نباید پس از بررسی اموال نامشروع بر اساس مطالبه‌ عموم مردم،ترتیبی اتخاذ شود که مجریان خاطی محاکمه و از پست‌‌ها و منصب‌هایشان عزل شوند، تصریح کرد: پس از آنکه مشخص شد، مدیرانی اموال نامشروع به دست‌آورده‌اند، قطعا باید حکم انفصال از پست‌های خدمتی برایشان صادر شود.

رئیس سازمان عدالت و شفافیت با اعلام حمایت قاطع از طرحی که اخیرا با 166 امضای نمایندگان تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شده است، صراحتا تأکید کرد که «مال حرام باید از گلوی حرام خوار خارج شود و به صاحب اصلی‌اش بازگردد.»

توکلی معتقد است که خلع ید و احتمالا در صورت رأی محاکم قضایی برای مدیران متخلف و مجرم، زندان محتمل خواهد بود اما انفصال از خدمت حتما برای این افراد باید صادر شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در این باره که چه مراجعی باید درباره اموال نامشروع نظر قطعی دهند به ذکر مثالی اشاره کرد و گفت: اگر راننده‌ای در جاده تخلف کند، مجری قانون پلیس است و تشخیص عدالت در این خصوص از مقنن به پلیس واگذار شده است.

این نماینده سابق مجلس، افزود: قطعا قوه قضاییه به عنوان مرجع اصلی صدور احکام باید عهده‌دار تعیین افراد متخلف باشد.

توکلی درباره نحوه هزینه‌کرد اموال نامشروع بازگردانده شده، خاطرنشان کرد: قطعا اموال اعاده شده، صاحب دارد؛ اگر صاحب اموال دولت باشد، دولت باید درباره آن تصمیم‌گیری کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1396/12/16
باید مدیران ما مثل پادشاه عربستان تمام افرادی که یک دهه صاحب اموال های میلیاردی شدن بازداشت تا مال نامشروع را برنگردانند در حبس باشد ...
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1396/12/16
بله بگیرید قبل از اینکه مردم پس بگیرن
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1396/12/16
خوب برش گردونید.یر منکرش لعنت
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/12/16
حرف تا عمل در ایران فرسنگها فاصله دارد بابام جان !!!!!/
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1396/12/16
کفش ملی ووشرکتهای مانند کفش ملی همین جورکارگراشون بدبخت کردن وبه زوربازنشسته لعنتی‌های خصولتین و پیمانکاری راحت بخوربخورکنن
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1396/12/16
قانون خوبی است ولی مجریش هم باید فردی مانند سردار سلیمانی عزیز باشد....ایشان خواهد توانست اجرا کند....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج