تولید سریع‌ترین حافظه‌های جهان
۶۸۸۴۳۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
۱۹۶۳
شرکت اینتل مدعی است حافظه های جدیدی را تولید کرده که کم حجم ولی گران قیمت هستند و با استفاده از آنها سرعت اجرای برنامه ها و بازی های مختلف به شدت افزایش می یابد.

خبرگزاری مهر: شرکت اینتل مدعی است حافظه های جدیدی را تولید کرده که کم حجم ولی گران قیمت هستند و با استفاده از آنها سرعت اجرای برنامه ها و بازی های مختلف به شدت افزایش می یابد.

تولید سریع‌ترین حافظه‌های جهان

به گزارش گیزمودو، حافظه جدید که Optane ۸۰۰P نام دارد، سه و نیم برابر گران تر از حافظه های اس اس دی عادی است و با حافظه های ناند یا هارددیسک های متداول در رایانه ها تفاوت چشمگیری دارد.

این حافظه از فناوری جدیدی برای ذخیره سازی اطلاعات موسوم به ۳D XPoint استفاده می کند که اینتل با استفاده از آن در برخی تولیدات دیگر خود، سرعت ذخیره سازی اطلاعات در آنها را هم تا دوبرابر افزایش داده است.

این حافظه کوچک به راحتی بر روی مادربرد رایانه قابل نصب است و در مقایسه با حافظه های متداول بسیار پرشتاب است. تستی که بر روی این حافظه و برای مقایسه آن با حافظه سن دیسک ایکس ۴۰۰ انجام شده، نشان می دهد Optane ۸۰۰P در یک صدم ثانیه مرورگر کروم را باز می کند، حال آنکه این رقم در مورد Sandisk X۴۰۰ ۴۳ صدم ثانیه است.

Sandisk X۴۰۰ برای باز کردن ویدئوهای فوق دقیق یا ۴K به ۱.۵۴ ثانیه زمان نیاز دارد، اما این رقم در مورد Optane ۸۰۰P تنها ۰.۶۵ ثانیه است.

Optane ۸۰۰P برنامه فوتوشاپ را در ۴.۶۵ ثانیه، اما Sandisk X۴۰۰ آن را در ۵.۲۵ ثانیه باز می کند. تفاوت این حافظه با حافظه های رقیب در زمان باز کردن بازی های سنگین بیشتر محسوس است. به عنوان مثال Sandisk X۴۰۰ بازی مس افکت را در ۱۵.۲۷ ثانیه و حافظه Optane ۸۰۰P آن را در ۱۱.۷۵ ثانیه باز می کند.

اینتل تنها دو مدل ۵۸ و ۱۱۸ گیگابایتی از حافظه یادشده را روانه بازار کرده که هر یک به ترتیب ۱۳۰ و ۲۰۰ دلار قیمت دارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج