آیت‌الله همدانی: سخن گفتن از مذاکره‌‌ بیهوده است
۶۸۸۷۳۵
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۷
۸۵۱۸
مرجع تقلید شیعیان گفت: دشمنان به میدان آمده‌اند که جلوی اسلام را بگیرند، و سخن‌گفتن از مذاکره‌ها بیهوده است چراکه دشمنان هیچ‌گاه با اسلام کنار نمی‌آیند.

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با جمعی از بانوان طلبه مجتهده امین که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اهمیت شغل طلبگی اظهار داشت: طلاب باید شکرگزار انتخاب این شغل باشند، و تفقه در دین شغلی است که با تمامی شغل‌ها متفاوت است.

وی تفقه در دین را نردبانی برای رسیدن به چیزهای گران‌بها دانست و افزود: بانو مجتهده امین فقیهی بود که در اصفهان نامش بر سر زبان‌ها است، این بانو از سوی علما و بزرگان اجازه فقه داشتند و تفقه ایشان توفیقی بود که خداوند متعال به بانو امین عنایت کرده بود.

مرجع تقلید شیعیان با بیان شرایط انسان فقیه ابراز کرد: اخلاص در عمل نخستین شرط و اصل در راه فقاهت است، اینکه انسان تنها برای خداوند درس بخواند و در این راه به‌کار ببندد، دومین شرط نیز داشتن همت بلند در درس خواندن است.

آیت‌الله نوری همدانی سومین شرط را گریز از تنبلی و جدیت انسان بیان کرد و ادامه داد: شرط دیگر فقیه بودن نظم در انجام امور است اینکه انسان وقت خود را به‌بطالت نگذراند و انسان موفق کسی است که نظم در امور داشته باشد.

وی طالب علم را مجاهد فی سبیل الله دانست و تصریح کرد: طلبگی دارای آدابی است که یکی از این آداب تهجد و شب‌زنده‌داری است، چراکه این کار در انسان نورانیتی ایجاد می‌کند که قابل‌بیان نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: بر اساس این روایت در هر شهر و نقطه‌ای باید سه گروه مدیر، عالم و طبیب وجود داشته باشد اما مشکل شهرهای امروز ما این است که در برخی از این شهرها با کمبود عالم و فقیه مواجه هستیم.

آیت‌الله نوری همدانی مبارزه امام راحل با استکبار جهانی را مورد اشاره قرار داد و مطرح کرد: دشمنان به‌دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی هستند و به همین دلیل به میدان آمده و احساس خطر کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان به میدان آمده‌اند که جلوی اسلام را بگیرند، و سخن گفتن از مذاکره‌ها بیهوده است چراکه دشمنان اسلام هیچ‌گاه با اسلام کنار نمی‌آیند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج