بنی‌تمیم: نمی‌توانستیم دروغ بگوییم
۶۹۱۱۲۹
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
۵۱۴۹
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: نامه‌ای از اتحادیه جهانی کشتی در مورد خبر استعفای رییس فدراسیون کشتی ایران و وضعیت فدراسیون ایران برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در ۱۶ اسفندماه (پنج روز قبل از مجمع فوق العاده فدراسیون) به فدراسیون ایران ارسال شد.

ایسنا: نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: نامه‌ای از اتحادیه جهانی کشتی در مورد خبر استعفای رییس فدراسیون کشتی ایران و وضعیت فدراسیون ایران برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در ۱۶ اسفندماه (پنج روز قبل از مجمع فوق العاده فدراسیون) به فدراسیون ایران ارسال شد.

 حمید بنی‌تمیم نایب رییس فدراسیون کشتی در مورد نامه مورد اشاره دبیرکل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: شهنازی به این موضوع اشاره نکرده است که اتحادیه جهانی که به صورت دقیق اخبار کشتی ایران را پیگیری می‌کند، روز ۱۶ اسفندماه از فدراسیون کشتی ایران خواسته است که صحت و دلیل استعفای رییس فدراسیون کشتی ایران و شرایط خودمان برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را به آنها اعلام کنیم.

بنی‌تمیم تصریح کرد: ما روز ۱۸ اسفندماه (۹مارس) در نامه‌ای به اتحادیه جهانی استعفای رییس فدراسیون کشتی و شورای فنی تیم‌های ملی را تایید کردیم اما به خاطر مصالح ملی، به دلایل استعفا اشاره نکردیم. از طرف دیگر در حالی که اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان اصلا به تعهدات خود طبق تفاهم نامه موجود در زمینه میزبانی عمل نکرده بود و سالن مسابقات (سالن شهید دانشگاه چمران اهواز) نیز به هیچ عنوان آماده برگزاری جام جهانی نبود، به اتحادیه اعلام کردیم که وضعیت اسپانسر (اداره کل ورزش و جوانان) و پیگیری‌های اجرایی مسابقات، به دلیل شرایط فعلی فدراسیون دچار تردید و مبهم است. چون نخواستیم صحبتی از عدم انجام تعهدات از سوی اسپانسر اصلی خود (اداره کل ورزش خوزستان) به میان آوریم.

بنی‌تمیم تاکید کرد: این نامه دقیقا چهار روز پیش از برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی و مخالفت اعضا با استعفای خادم به اتحادیه جهانی ارسال شده بود. اتحادیه جهانی نیز دوشنبه شب به وقت ایران، یعنی پس از مجمع، نامه لغو میزبانی را به ما اعلام کرد و قاعدتا این اتحادیه از برگزاری مجمع فوق العاده ما اطلاع نداشته است.

وی خاطر نشان کرد: ما در این نامه صحبتی از برگزار نکردن مسابقات به میان نیاوردیم اما نمی‌توانستیم وقتی علی‌رغم همه پیگیری‌های فدراسیون، هیچ کاری برای آماده سازی سالن انجام نداده‌اند و رییس فدراسیونمان هم استعفا داده، دروغ بگوییم که همه چیز آماده و فراهم است.

بنی‌تمیم افزود: بعد از عدم پذیرش درخواست کمیته ملی المپیک از سوی اتحادیه، در جلسه‌ای که دیروز با حضور آقایان داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و شهنازی داشتیم بنا به خواست ایشان اتحادیه جهانی، دیشب مجددا نامه‌ای را به اتحادیه جهانی کشتی ارسال و اعلام کردیم استعفا رییس فدراسیون ایران از سوی مجمع پذیرفته نشده و اگر امکان دارد، جام جهانی کشتی فرنگی در ایران برگزار شود. اکنون منتظر پاسخ اتحادیه جهانی هستیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دبیرکل کمیته بین المللی المپیک مسایل مهم‌تر مطرح شده در مکالمه تلفنی خود با لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی را نیز به مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک منتقل کند که این مورد بسیار مهم‌تر از موضوع‌های مطرح شده درمصاحبه اخیر ایشان است. ضمنا لالوویچ پس از گفت‌وگو با شهنازی با فدراسیون کشتی ایران تماس گرفت و اعلام کرد علاوه بر مساله جام جهانی موارد مهم دیگری را نیز به وی متذکر شده که امیدواریم دبیر کل کمیته ملی المپیک به جدیت این موارد را دنبال کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج