سوئیس: پذیرای «پول سیاه» هند نخواهیم بود
۶۹۱۴۶۱
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
۶۵۴۹ 
دولت سوییس اعلام کرد دیگر نمی تواند پذیرای پول سیاه در کشور خود باشد و به همین دلیل در حال جمع آوری اطلاعات سپرده گذاران هندی در بانک های این کشور برای اعلام به دولت هند است.

ایرنا: دولت سوییس اعلام کرد دیگر نمی تواند پذیرای پول سیاه در کشور خود باشد و به همین دلیل در حال جمع آوری اطلاعات سپرده گذاران هندی در بانک های این کشور برای اعلام به دولت هند است.

 به نقل از 'ایندیا تایمز' در روز جمعه، آندراس باوم سفیر سوئیس در هند و بوتان اعلام کرد وی افزود: بر اساس توافق با هند، جمع آوری اطلاعات در خصوص حساب های شهروندان هندی در بانک های سوئیس آغاز شده است و تا سال 2019 این اطلاعات در اختیار دولت هند قرار خواهد گرفت.

سفیر سوئیس تاکید کرد: بر اساس توافق امضا شده با هند، ما در حال ایجاد یک مکانیسم خودکار اشتراک گذاری اطلاعات در خصوص اطلاعات مالیاتی هستیم که روند اجرای آن به زودی آغاز خواهد شد.

مسئله پول سیاه در دو سال گذشته یک بحث داغ در هند بوده است. این درحالی است که سوئیس به عنوان یکی از امن ترین پناهگاه ها برای ذخیره ثروت غیرقانونی توسط برخی شهروندان هندی شناخته شده است.
دولت هند هشتم نوامبر 2016 (18 آبان) در یک پیام فوری تلویزیونی با هدف مبارزه با پول سیاه ،اسکناس های درشت را از اعتبار خارج کرد.

این اقدام دولت هند باعث کاهش شدید نقدینگی و تعطیلی تعدادی از کارگاههای کوچک و به دنبال آن کاهش رشد اقتصادی این کشور شد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1396/12/25
کاشکی همین طرح را در مورد کشور ایران اجرا نماید
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1396/12/25
دولت ایران هم اگه به سوئیس فشار بیاره میتونه آمار پولایی رو که بعضیا فرستادن سوئیس دربیاره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج