انهدام دو باند بزرگ توزیع مواد مخدر در تهران
۶۹۳۷۲۷
۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
۵۵۲۷
رئیس پلیس تهران بزرگ از کشف یک تن و 400 کیلوگرم مواد مخدر در 48 ساعت گذشته در پایتخت خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس پلیس تهران بزرگ از کشف یک تن و 400 کیلوگرم مواد مخدر در 48 ساعت گذشته در پایتخت خبر داد.

 سردار حسین رحیمی در حاشیه دستگیری و انهدام باندهای مواد مخدر و خرده فروشان در جمع خبرنگارن ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: پلیس به طور آماده باش فعالیتهایش را در تمام بخشها با قدرت وجدیت به ویژه در پایتخت دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: در 48 ساعت گذشته با تلاش بسیار خوب و اشرافی که همکاران در پلیس مبارزه با مواد مخدر بر روی کاروان‌های عمده و باندهای بزرگ توزیع کننده و ترانزیت مواد مخدر داشتند توانستند یک تن و 400 کیلوگرم مواد مخدر را از دو باند بزرگ و عمده‌ای که این مواد مخدر را به تهران وارد می کردند و قصد توزیع آن را در پایتخت داشتند، کشف و منهدم کنند.

رئیس پلیس تهران اضافه کرد: یک گروه پنج نفره که با استفاده از سه دستگاه خودروی تیزرو که این مواد را از زاهدان تا تهران منتقل کرده بودند، در مبادی ورودی تهران با اشراف خوب اطلاعاتی که همکاران پلیس مبارزه با مواد مخدر داشتند یکجا دستگیر و این باند نیز منهدم شد. همچنین از این باند 690 کیلو مورفین کشف و تحویل پلیس داده شد.

وی در ادامه به باند دیگری که روز گذشته توسط پلیس منهدم شد اشاره کرد و گفت: یک باند چهار نفره دیگری توسط یک خودروی تریلر از استان هرمزگان به تهران وارد شده بودند که آنها نیز با اشراف اطلاعاتی در بزرگراه آزادگان دستگیر و منهدم شدند که از این باند نیز 567 کیلو مواد مخدر کشف شد.

رحیمی افزود: در ایام تعطیلات نوروز شدت برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر و باندهای کوچک‌تر را ادامه خواهیم داد و در این راستا نیز سه باند را منهدم کردیم و از یکی از این باندها که شامل چهار زن و یک کودک بودند 67 کیلو حشیش کشف شد. این باند قصد توزیع این مواد را در داخل تهران داشتند و از استان فارس نیز آمده بودند که در نهایت دستگیر شدند. همچنین در کنار برخورد با این باندها نیز برخورد با خرده فروشان که متاسفانه در این روزها کماکان به فعالیتشان ادامه می دهند نیز ادامه خواهد یافت و حدود 300 نفر خرده فروش که در پارکها، تفرج‌گاه‌ها، خیابانها، کوچه‌ها وحتی در بعضی منازل اقدام به توزیع مواد به صورت خرد می کردند نیز دستگیر شدند و برخورد با این افراد همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: حدود 300 نفر از معتادان لامکان و متجاهر بنا به درخواست مردم در نقاط مختلف شهر به خصوص نقاط جنوبی شهر تهران را هم در این طرح جمع آوری کردیم و مبارزه با مواد مخدر توأمان در بخش‌های خرده فروشی، معتادان متجاهر، باندهای توزیع کننده به ویژه باندهای عمده، با قدرت و شدت در تهران بزرگ ادامه پیدا خواهد کرد.

سردار رحیمی همچنین در ادامه افزود: از 28 اسفند که کم کم تهران خالی شد، طرح‌های ترافیکی نیز آغاز شد. طبیعتا وقتی خیابانها خلوت می شوند سرعت خودروها بالاتر می رود و برنامه ویژه‌ای که بتوانیم حوادث و سوانح ترافیکی در شهر خلوت این روزهای تهران را کاهش دهیم نیز آغاز کردیم. همچنین آمارها نیز نشان می دهد که تعداد مجروحین حوادث رانندگی یک درصد کاهش و کشته‌ها نیز 75 درصد کاهش داشته است. یعنی در سال گذشته از 28 اسفند تا به امروز چهار کشته داشتیم که این افراد در این مدت مشابه در سال 97 به یک نفر رسید.

وی در ادامه اضافه کرد: اعمال قانونی برای کسانی که تخلف می کنند نیز 21 درصد افزایش یافته است. یعنی برخورد قانونی با تخلفات راهنمایی و رانندگی به طور جدی در تهران را دنبال می کنیم. همچنین توبیخ خودروهایی که اقدام به رفتارهای مخاطره آمیز و حادثه ساز می کنند 19 درصد افزایش داشته است و برخورد با تخلفات حادثه ساز به ویژه در شب‌ها که رفتارها نگران کننده است، 199 درصد افزایش یافته است.

رحیمی همچنین به دوربین‌های ثبت تخلفات نیز اشاره کرد و گفت: دوربین‌های لیزرگان را در تمام محورهای سطح شهر فعال کردیم که تخلفات رانندگان را رصد و اعمال قانون می کنند. همچنین در بزرگراه‌ها نیز 335 دوربین ثابت، اعمال قانون می‌کنند. یعنی در کنار این 335 دوربین ثابت دوربین‌های لیزرگان را نیز فعال کرده‌ایم که اعمال قانون توسط دوربین‌های لیزرگان برای خودروهای متخلف در امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 74 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مدیریت ترافیک، برخورد با تخلفات و رفتارهای مخاطره آمیز در تهران به شدت و با حساسیت دنبال می شود، اظهار کرد: آمارها از سرقت از 28 اسفند تا امروز کاهش 17 درصدی را نشان می دهد. همچنین حدود 43 درصد افزایش کشف سرقت را در سطح شهر تهران داریم.

به گفته وی، تیم‌های مختلف، کانکس‌ها، چادرهای نوروزی، گشت‌های پیاده و خودرویی پلیس در تمام طول شبانه‌روز فعالیت می کنند. همچنین امسال نیز در شبها و در 100 نقطه تهران گشت‌ها و ایست بازرسی پلیس فعال شده است تا امنیت شهر بالا رود.

رئیس پلیس تهران در پایان اضافه کرد: هرگونه جابجایی اسباب و اثاثیه منزل تا پایان تعطیلات نوروز ممنوع بوده و این امر تنها در صورتی میسر خواهد شد که با هماهنگی و اخذ مجوز لازم از کلانتری‌ها صورت گیرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج