رهبر سابق کاتالونیا دادگاهی می‌شود
۶۹۴۸۶۴
۰۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
۳۹۲۲ 
در حالیکه امروز (دوشنبه) قرار است کارلس پوجدمون رهبر سابق منطقه کاتالونیا بعد از بازداشتش در آلمان در دادگاهی در این کشور حضور پیدا کند، دولت آلمان اعلام کرد، هرگونه تصمیم برای استرداد پوجدمون به عهده دادگاه‌های منطقه‌ای آلمان خواهد بود.

خبرگزاری ایسنا: در حالیکه امروز (دوشنبه) قرار است کارلس پوجدمون رهبر سابق منطقه کاتالونیا بعد از بازداشتش در آلمان در دادگاهی در این کشور حضور پیدا کند، دولت آلمان اعلام کرد، هرگونه تصمیم برای استرداد پوجدمون به عهده دادگاه‌های منطقه‌ای آلمان خواهد بود.

به نقل از خبرگزاری رویترز، پوجدمون روز یکشنبه بعد از پنج ماه زندگی در یک تبعید خودخواسته و زمانی که از فنلاند خارج شده بود تا از دستگیر شدنش فرار کند، توسط مقام‌های ایالت شلسویگ - هولستاین آلمان بازداشت شد. این در حالی است که ده‌ها هزار نفر از معترضان بعد از بازداشت او در شهر بارسلونا در منطقه کاتالونیای اسپانیا تظاهرات کردند.

قرار است پوجدمون امروز در یک دادگاه منطقه‌ای در شهر "نیومونستر" در شمال آلمان حضور پیدا کند و در این جلسه قرار است قاضی دادگاه درباره ادامه بازداشت او تصمیم بگیرد.

یک دادگاه دیگر آلمان در شهر شلسویگ نیز مسئول تصمیم‌گیری درباره موافقت با درخواست دولت اسپانیا برای استرداد پوجدمون است.

دادستان‌های آلمان گفتند که کل این فرآیند قانونی در این کشور با نظر در گرفتن درخواست‌های تجدیدنظر احتمالی ممکن است چندین روز و حتی تا چند هفته طول بکشد.

در عین حال استفان سایبرت سخنگوی دولت آلمان گفت: این پرونده «در چارچوب قوانین آلمان و شرایط مربوط به احکام بازداشت اروپایی» مدیریت خواهد شد اما مساله کاتالونیا تنها در چارچوب قوانین اسپانیا می‌تواند حل شود.

وی تصریح کرد: ما در ماه‌های گذشته نیز صراحتا از موضع دولت اسپانیا در خصوص حراست از نظام قانونی و اساسی این کشور حمایت کرده‌ایم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج