تعظیم گوترش به کمک یک میلیارد دلاری سعودی‌ها
۶۹۵۲۱۲
۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
۶۰۷۵ 
دبیرکل سازمان ملل متحد در دیدار ولیعهد عربستان بی توجه به سه سال تهاجم به مردم یمن و تحمیل رنج و گرفتاری به آنها، از کمک یک میلیارد دلاری سعودی ها و اماراتی ها قدردانی کرد.

خبرگزاری ایرنا: آنتونیوگوترش عصر سه شنبه با محمد بن سلمان در مقر سازمان ملل دیدار کرد و این کمک داوطلبانه را پاسخ انسانی در حمایت از منشور بشردوستانه نامید.

وی به بن سلمان که یک میلیارد دلار اهدایی او در برابر صدها میلیارد دلار قراردادهای تسلیحاتی با آمریکا و انگلیس برای بمباران مردم بی گناه یمن ناچیز است، قول داد این سخاوتمندی! را در نشست هفته آینده ژنو که با موضوع وظیفه انسان دوستانه در یمن برگزار می شود، اعلام کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد به سخاوتمندی که یکی از ارکان اسلام است اشاره کرد و گفت: من گاهی اوقات می بینم که مردم در بخشی از جهان، سعی دارند اسلام را به شیوه ای منفی به تصویر بکشند، که بسیار عصبانی می شوم.

گوترش با یادآوری دوره مسئولیت خود در کمیساریای عالی پناهندگان و تماس به کشورهای مسلمان پذیرای مهاجران، اظهار داشت: من این فرصت را داشتم تا دیدگاه های عظیم و سخاوتمندانه دنیای مسلمانان را در ارتباط با پناهندگان که مرزها، درها و قلب هایشان را برای پذیرش آن ها گشوده بودند، در مقایسه با برخی کشورهای ثروتمند دیگر نقاط جهان ببینم.

وی تاکید کرد: باید بگویم وقتی به قانون بین المللی پناهندگان نگاه می کنم هیچ چیزی نمی یابم که در قرآن کریم و احادیث پیامبر(ص) وجود نداشته باشد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در بخش دیگر اظهارات خود با بیان این که راه حل مسایل بشردوستانه، سیاسی است، گفت: ما آمادگی داریم تا با همکاری شما راه حل سیاسی را فراهم سازیم و اجازه دهیم رنج مردم یمن به پایان برسد.

گوترش بار دیگر کمک داوطلبانه سعودی ها را برای برطرف ساختن نیازهای 22 میلیون مردم تحت رنج ساخته سعودی ها بسیار مهم دانست و افزود: امیدوارم با برنامه ریزی های انجام شده، دسترسی کامل به کمک های بشردوستانه فراهم شود.

وی با تاکید بر رعایت حقوق شهروندان غیرنظامی و احترام به قوانین بشردوستانه بین المللی اظهارداشت: در این باره می خواهیم با با عربستان سعودی همکاری کنیم.

دبیرکل سازمان ملل در پایان اظهارات خود، اصلاحات شروع شده در عربستان را شجاعانه دانست و آرزو کرد در راستای این اصلاحات صلح و ثبات برای ریاض و منطقه محقق شود.

پیش از این هم بان کی مون دبیرکل پیشین سازمان ملل با اخذ کمک های سعودی ها، نام این کشور را از فهرست دولت های کودک کش خارج کرد.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1397/01/08
دنیای ظالم = مدیران کاردان میخواهد نه مدیران بیخود
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1397/01/08
همین تعظیم را خزانه داران انگلیس والمان وعمان وروسیه به مقامات ایران بابت خروج ارز از کشور و واریز به حسابهایشان در لندن وعمان وروسیه میکنند!
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/01/08
تا این عربستان و این پولهای باد آورده هست ما در عرصه جهانی هیچ کاری از دستمان بر نمی آید و روز به روز منزوی تر میشیم
United Arab Emirates
11:31 - 1397/01/08
ما هم میلیاردها دلار به سران عرب و آفریقایی هدیه میدهیم، ولی آنها به ما تعظیم نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1397/01/08
تف به این دنیا که همه چیز حتی جون آدما و شرفشون با پول خریدنیه
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1397/01/08
متاسفانه شایدمابیش ازاینهاکمک می کنیم اما از کانال های دیگرکه هست سروصدا نداره
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1397/01/08
میگویند هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک . باعث شرمساری است یک چنین کارهائی در مجامعی مثل سازمان ملل. بدبخت ملتهائی که شکایت میخواهند به این سازمان بکنند و چشمداشت احقاق حق و حقوق خود را داشته باشند .مثل الان که مردم بی دفاع یمن مورد تجاوز عربستان و هم پیمانانش قرار گرفته و هزاران زن و بچه و سالخورده قتل عام و کشور با قحطی و هزار نوع مرض و مشکلات دیگر روبرو شده آیا با این اوصاف امیدی به احقاق حق در این سازمان هست!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج