بیانیه ۴۳ تن از وزرا و معاونان دولت نهم و دهم در انتقاد از احمدی‌نژاد
۷۰۱۹۱۱
۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
۸۹۸۸ 
جمعی از وزرا و معاونان رئیس دولت‌های نهم و دهم، با انتشار بیانیه‌ای، ضمن دعوت از محمود احمدی نژاد برای بازگشت به آرمان‌های امام و انقلاب، از برخی رفتارهای اخیر وی انتقاد کردند.

خبرگزاری فارس: جمعی از وزرا و معاونان رئیس دولت‌های نهم و دهم، با انتشار بیانیه‌ای، ضمن دعوت از محمود احمدی نژاد برای بازگشت به آرمان‌های امام و انقلاب، از برخی رفتارهای اخیر وی انتقاد کردند.

 در این بیانیه که 43 تن از وزرا و معاونان رئیس دولت‌های نهم و دهم آن را امضا کرده‌اند، از نامه‌پراکنی‌های غیرمتعارف، طرح خواسته‌های غیرقانونی مانند برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، تضعیف نهادها و ارکان نظام اسلامی به بهانه نقد و اصلاح‌گری، عدم ترجیح مصالح ملی بر مسائل شخصی و گروهی مانند تکرار موضوع "مهندسی انتخابات" در حالی که کلیدواژه ناروای عوامل فتنه در سال 88 بود، التهاب‌آفرینی در جامعه، خودحق‌پنداری و استفاده از شیوه‌های خارج از روال قانونی که موجب خسارت به کشور و مردم است، فاصله‌گرفتن از شعارهای انقلابی که مبنای میثاق و رأی مردم بود، انقلابی‌نمایی به جای انقلابی‌گری و استفاده ابزاری از عدالت، تکرار ادعاهای بی‌اساس فتنه‌گران و رسانه‌های معاند و ضد مردمی، پیش‌بینی بی‌پایه در مورد اتفاقات و تحولات آتی، انتقاد شده و از رئیس‌جمهور سابق دعوت شده تا به آرمان‌های امام و انقلاب بازگردد.

متن کامل این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته، بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شکر و سپاس به درگاه ایزد منان که به‌رغم تمامی مشکلات، تهدیدها، تحریم‌ها و اقدامات خصمانه، به اذعان همگان، انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی، از چنان اقتدار و صلابتی برخوردار است که آمریکای جهانخوار، صهیونیسم جنایتکار و ارتجاع عرب را در مواجهه با نظام اسلامی مستأصل نموده است.

آرمان‌های والای امام خمینی (قدس سره) و ارزش‌های انقلاب همچون استقلال، آزادی، مردم‌سالاری دینی، عدالت‌طلبی، حمایت از محرومان و مظلومان، و ظلم‌ستیزی، همچنان زنده و الهام‌بخش است و پرچم پرافتخاری که امام و شهدای گرانقدر برافراشتند همچنان با عزت در دست باکفایت خلف صالح امام و فرزندان برومند انقلاب، در اهتزاز است. جمهوری اسلامی توانسته است هم بر هجمه‌های سنگین نظیر کودتا، منازعات قومی و مذهبی، ترورها، جنگ تحمیلی و فتنه‌های رنگین فائق آید و هم دستاوردهای چشمگیری در فراهم‌ساختن زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی، آموزشی، بهداشتی و ارتباطات، و نیز رشد علم و فناوری در حوزه‌های گوناگون از جمله صنایع هسته‌ای، دفاعی و موشکی، نانو، هوافضا، ماهواره، بیوتکنولوژی، سلول‌های بنیادین و پزشکی داشته باشد.
این توفیقات در پرتو عنایات حضرت حق‌تعالی، توجهات حضرت ولی‌عصر(عج)، رهبری الهی دو امام بزرگوار انقلاب، مجاهدت نیروهای انقلابی و مشارکت مردم عزیز حاصل شده است. تجربه چهار دهه گذشته ثابت کرده که به هر میزان، التزام به مبانی اسلام ناب، آرمان‌های انقلاب، مدیریت جهادی و ولایت‌پذیری بیشتر بوده، در خدمت به مردم و نیز در سیاست خارجی و تعاملات جهانی، موفقیت‌های شایان توجهی حاصل شده است و هرگاه فاصله‌گرفتن از این مبانی و دلدادگی به نسخه‌های لیبرالی و نیز کم‌توجهی به منویات رهبری بر اندیشه و مرام دست‌اندرکاران امور غلبه یافته است، حرکت پرشتاب و رو به پیشرفت کشور کند شده و معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی افزون شده است. یک دلیل روشن بر این حقیقت، اوضاع فعلی است که در کنار نقاط قوت و اقتدار نظام اسلامی در دفاع از امنیت و آرامش کشور و تقویت جبهه مقاومت که منجر به پیروزی بزرگ در سوریه و عراق و فروپاشی دولت خودخوانده داعش و تضمین منافع ملی شد، متأسفانه شاهد شرایط نامناسب اقتصادی مردم و مشکلات معیشتی طبقات ضعیف و متوسط جامعه هستیم که بخش عمده آن نتیجه پنج سال رویکرد نادرست برخی دولتمردان لیبرال‌منش است که اینک بی‌تدبیری، کم‌تحرکی و ضعف مدیریت‌شان زبانزد عام و خاص شده و قابل کتمان و توجیه نیست.

شعارها و وعده‌های بر زمین‌مانده و فرصت‌سوزی‌ها، اشرافی‌گری و روحیه امتیازطلبی، وام‌ها و حقوق‌های نجومی، بی‌توجهی به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و تضعیف تولید ملی، رکود و بیکاری، کاهش ارزش پول ملی و نوسانات نرخ ارز، منزوی‌ساختن نیروهای جهادی و سرمایه‌های انسانی کشور، دامن‌زدن به دوقطبی‌های کاذب، حاشیه‌سازی و القائات ناصواب در حوزه‌های اعتقادی و فرهنگی، تحقیر منتقدان و دلسوزان، زیر سؤال بردن اقدامات ارزنده و خدمات ماندگار خادمان مردم، فرافکنی ضعف‌ها، پذیرش و عمل به نسخه‌های اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی غرب همچون سند 2030 و ...، بخشی از نتایج بی‌تدبیری‌هاست. البته این ایرادات، نافی اقدامات مفید و خدمات دولت و مدیران نیست و امیدواریم دولت با بهره‌گیری از تجربه ناخوشایند اعتماد به بیگانگان در موضوع برجام و تغییر نگاه و رویکرد از خارج به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و تدبیر و درایت، ضمن رفع موارد مذکور به گره‌گشایی از مشکلات و خدمت به مردم و رشد و تعالی کشور، موجبات امید و سرزندگی را فراهم نماید.

رفع فقر، فساد، تبعیض و تسهیل خدمت خالصانه و صیانت از کرامت انسانی و پاسخگویی به مطالبات بحق مردم که از آرمان‌های بلند انقلاب است منوط به همت و مجاهدت هماهنگ قوای سه‌گانه و سایر ارکان نظام و دستگاه‌های حاکمیتی است. دستگاه قضائی در تحقق عدالت، احیای حقوق مردم و مبارزه با ظلم و فساد، رسالت سنگینی بر عهده دارد.

از سوی دیگر در شرایطی که بیش از پیش همبستگی ملی، وحدت نیروهای متعهد برای پاسخگو کردن و تصحیح رویکرد دولت و حفظ نظام اسلامی در برابر صف‌آرایی بی‌سابقه استکبار و ایادی منطقه‌ای ضروری است، مع‌الاسف شاهد برخی مواضع و رفتارهای ساختارشکنانه رئیس دولت نهم و دهم هستیم که نه‌تنها خدمات گسترده مدیران و نیروهای متخصص، ولایتمدار و مردمی دولت‌های مذکور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد بلکه با مخالف‌خوانی، به‌نوعی زمینه را جهت جولان عوامل فتنه و دشمنان خارجی برای تخطئه نظام و آسیب به منافع مردم فراهم کرده است.

نامه‌پراکنی‌های غیرمتعارف، طرح خواسته‌های غیرقانونی مانند برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، تضعیف نهادها و ارکان نظام اسلامی به بهانه نقد و اصلاح‌گری، عدم ترجیح مصالح ملی بر مسائل شخصی و گروهی مانند تکرار موضوع "مهندسی انتخابات" در حالی که کلیدواژه ناروای عوامل فتنه در سال 88 بود، التهاب‌آفرینی در جامعه، خودحق‌پنداری و استفاده از شیوه‌های خارج از روال قانونی که موجب خسارت به کشور و مردم است، فاصله‌گرفتن از شعارهای انقلابی که مبنای میثاق و رأی مردم بود، انقلابی‌نمایی به جای انقلابی‌گری و استفاده ابزاری از عدالت، تکرار ادعاهای بی‌اساس فتنه‌گران و رسانه‌های معاند و ضد مردمی، پیش‌بینی بی‌پایه در مورد اتفاقات و تحولات آتی، حال آنکه در گذشته نیز در مواردی از رخدادهایی سخن گفته شد که هرگز تحقق نیافت.

اینک خیر و مصلحت ایشان را در بازگشت به آرمان‌های امام و انقلاب می‌دانیم که اهم آن تقوای الهی، ولایت‌پذیری و خدمت خالصانه به مردم است و خاستگاه اقبال مردم به وی در سال 84 بوده است.

در پایان با الهام از سخن امام که فرمود: «در کشور اسلامی، بن‌بست وجود ندارد» به ملت ایران نوید می‌دهیم که با بصیرت، همدلی و انسجام ملی، تحت زعامت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدّ ظله‌العالی)، چالش‌ها را پشت سر نهاده و در مسیر پیشرفت و عدالت آینده روشنی را برای کشور ترسیم خواهیم کرد.

و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین
والعاقبة للمتقین

1397/01/23

 

جمعی ازوزراء و معاونان رئیس جمهور در دولت نهم و دهم:

1-مرتضی بختیاری (دادگستری)
2-مهرداد بذرپاش (سازمان ملی جوانان)
3-محمود بهمنی (بانک مرکزی)
4- امیرمنصور برقعی (سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی)
5- رضاتقی‌پور (ارتباطات و فناوری اطلاعات)
6- حمیدرضا حاجی‌بابایی(آموزش و پرورش)
7- سید محمد حسینی (فرهنگ و ارشاد اسلامی)
8- سید شمس‌الدین حسینی (امور اقتصادی و دارایی)
9-صادق خلیلیان (جهاد کشاورزی)
10-کامران دانشجو (علوم، تحقیقات و فناوری)
11- پرویز داوودی (معاون‌اول رئیس دولت نهم)
12- مجید دوستعلی (هیئت دولت)
13- محمدمهدی زاهدی (علوم، تحقیقات و فناوری)
14- مسعود زریبافان (بنیاد شهید و امور ایثارگران)
15- محمد سلیمانی (ارتباطات و فناوری اطلاعات)
16- محمدحسین صفارهرندی (فرهنگ و ارشاد اسلامی)
17- زهره طبیب‌زاده نوری (مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری)
18- محمدحسن طریقت منفرد (بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)
19- علیرضا طهماسبی (صنایع و معادن)
20- محمد عباسی (ورزش و وزیر تعاون)
21- فریدون عباسی (سازمان انرژی اتمی)
22- ابراهیم عزیزی (توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری)
23- علیرضا علی‌احمدی (آموزش و پرورش)
24- محمد علی‌آبادی (سازمان تربیت بدنی)
25- مهدی غضنفری (صنعت، معدن و تجارت)
26- محمود فرشیدی (آموزش وپرورش)
27- لطف‌الله فروزنده (منابع انسانی و معاون امور پارلمانی ریاست جمهوری)
28- رستم قاسمی (نفت)
29- منوچهر متکی (امور خارجه)
30- صادق محصولی (وزارت کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی)
31- عبدالرضا مصری (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی)
32- حیدر مصلحی (اطلاعات)
33- مصطفی محمدنجار (دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت کشور)
34- محمدجواد محمدی‌زاده (محیط زیست)
35- سید محمدرضا میرتاج‌الدینی (پارلمانی)
36- مسعود میرکاظمی (بازرگانی و نفت)
37- محمد ناظمی اردکانی (تعاون، کار و رفاه اجتماعی)
38- مجید نامجو (نیرو)
39- فاطمه واعظ جوادی (محیط زیست)
40- احمد وحیدی (دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح)
41- مرضیه وحیددستجردی (بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی)
42- سید مهدی هاشمی (کشور)

43- اسدالله عباسی (تعاون، کار و رفاه اجتماعی)

 

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1397/01/23
این ۴۳ وزیر خیانت کردند به احمدی‌نژاد خوبی های دکتر را دادند چه طور ان موقع صاحب مقام بودند حرفی نمی زدند حالا زبان وا کردند گناه دارد. ولی من طرفدار احمدی‌نژاد نیستم حقیقت را گفتم یعنی نظر شخصی
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1397/01/24
من تا امروز نمیدونستم ۴۳ وزیر داریم....!!!!
در انتخاب تیتر ها دقت بیشتر کنید....
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/01/24
اگه احمدی نژاد نبود که فتنه گران وابسته به غرب داعشم دعوت میکردن....کمیته رفع حصر ؟!؟!؟!وابستگان به فتنه جولان دزدی وپاجه خواری مشغولند بن سلمان غرب روبا پول خریده به کارگری واداشته شما هم که مومنین ازمون پس دادهاید فقط احمدینژاد رو بکوبید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
کسی از رفتن1000 نفر از دوستان احمدی نژاد به سازمان ملل ازپول مردم ایران حرفی نمزند او هم برای دشمن کردن جهان با ایران
United Arab Emirates
00:27 - 1397/01/24
احمدی نژاد مشکل روحی و روانی داره تمام این کارهای غیر عادی احمدی رو مرحوم رفسنجانی پیش بینی کرده بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
چلمنگ خودت ودارودستت بیماری روانی دارید اونم ازنوع خفنششششششش نه احمدی نژاد وطرفداراش.......
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1397/01/24
شماها خودتون چه گلی به سر مردم زدید که دارید از وزرای دولت روحانی انتقاد میکنید. این نوسانات ارزی که میگید هر چقدر هم که زیاد شده باشه خیلی کمتر از زمان احمدی نژاده.
پاسخ ها
احمد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
برجام و بتون ریزی قلب رآکتور اراک چطور اونم احمدی نژاد کرد یا دولت بیگانه پرست
United Arab Emirates
07:38 - 1397/01/24
همه دولت‌ها فقط به فکرمنافع خودشان واطرافیانشان می باشند خدا خودت فکری کن
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1397/01/24
صلابت و اقتدار یک کشور به اعتماد مردم بستگی دارد بد به اقتدار نظامی. اصلا این معاونان وزرا نظرشان مهم نیست چون اگر اعتراضی داشتن باید زمانی که در راس کار بودن اعتراض میکردن نه الان آنچه باقی خواهد ماند حقه و بقیه همه هیچ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج