واکنش بهزیستی به فیلم آزار کودکان اوتیسمی
۷۰۲۱۴۳
۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
۸۹۷۳ 
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به انتشار تصاویر آزار تعدادی از کودک مبتلا به اتیسم در برخی از رسانه های خارجی گفت: فیلمی که اخیرا در این مورد منتشر شده است مربوط به خرداد سال ٩۶ بوده و سازمان بهزیستی با این مرکز نگهداری موقت معلولان برخورد قاطعانه انجام داده‌است.

خبرگزاری ایسنا: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به انتشار تصاویر آزار تعدادی از کودک مبتلا به اتیسم در برخی از رسانه های خارجی گفت: فیلمی که اخیرا در این مورد منتشر شده است مربوط به خرداد سال ٩۶ بوده و سازمان بهزیستی با این مرکز نگهداری موقت معلولان برخورد قاطعانه انجام داده‌است.

حسین نحوی‌نژاد در گفتگو با ایسنا با اشاره به اخراج دو مربی نگهداری از کودکان مبتلا به اتیسم این مرکز افزود: با این مرکز خاطی نیز برخورد قاطعانه انجام گرفته و مسئولان آن توببخ شده اند. همچنین بررسی های مجدد برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقاتی در حال انجام شدن است.

وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات و تمهیدات سازمان بهزیستی بعد از وقوع این حادثه برای پیشگیری از تکرار آن‌ها اظهار کرد: پیش از این حافظه دوربین های مدار بسته این مراکز تا ١۵ روز تصاویر را نگهداری می‌کرد که این میزان در حال حاضر تا ٣٠ روز افزایش یافته است. همچنین با تغییر شیفت شب، مسئولان شیفت بعدی موظف هستند تا تصاویر شب قبل را مورد بازبینی قرار دهند تا تخلفی صورت نگرفته باشد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اقدامات قضایی صورت گرفته با متخلفان نیز تصریح کرد: در مواردی که تخلف صورت گرفته جزئی بوده و مربوط به جان و سلامتی افراد نیست، اخطار درون سازمانی انجام می‌شود اما درصورت وقوع حادثه‌ای با خطر جانی، موضوع از طریق مراجع قصایی پیگیری می‌شود و افراد خاطی مجازات قضایی دریافت کنند.

نحوی نژاد با بیان اینکه سازمان بهزیستی ادعا نمی‌کند که در ارائه خدماتش هیچ مشکلی وجود ندارد، افزود: در همه جا طمع‌ورزی، عصبانیت، خطای انسانی و... وجود دارد اما آنچه مهم است پیش بینی این حوادث به وسیله یک سازمان و برخورد قاطعانه برای جلوگیری از وقوع مجدد آن است.

وی در ادامه اظهار کرد: اینکه چنین حوادثی به سرعت رسانه‌ای می‌شوند باعث تشویش اذهان عمومی خواهد شد. این حوادث در سایر نقاط دنیا نیز حتی در ابعاد بزرگتر وجود دارد اما انتشار این اتفاق در برخی رسانه های خارجی نشان می‌دهد آنها دلسوز مردم نیستند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1397/01/24
تشویش اذهان عمومی یعنی چه ؟؟؟

تو موظفی از این برخوردها جلوگیری کنی
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1397/01/24
به فکر مردم باشید مسئولان شیفته خدمت
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/01/24
اگه بچه خودتم بود همین شکر ارو میخوردی
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1397/01/24
واقعا غیرقابل تحمله چقدر آدم باید خبیث و پست باشه .
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1397/01/24
خدایا از شر گرگهای زمانه به تو پناه میبرم خدایا از روزی که وسوسه شیطان از من گرگ بسازد باز به تو پناه میبرم خدایا تنهامون نذار.
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1397/01/25
بله دیگه حرفتون رو زدین ،شماها از افشا گری گند کاریهاتون در شبکه تلگرام می ترسین که کمر به فیلتر تلگرام بستین مایه خجالته ،،،شرم کنین،
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1397/01/25
فقط توبیخ شدن؟؟؟باز بگین داعش..بدتر از اونا شمایید
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1397/01/26
خیلی جالبه که تا صدامون در خصوص یه کوتاهی در میاد بلافاصله گفته میشه همه جای دنیا هست. آیا این که همه جای دنیا تخدف هست از گناه ما کم میکنه؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج