سبحانی‌فر: بنایی بر فیلتر شبکه‌های اجتماعی نیست
۷۰۴۷۸۶
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
۴۱۶۰ 
یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاکید بر اینکه بنایی بر فیلتر و بسته شدن شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی همچون تلگرام، واتس‌آپ و اینستاگرام وجود ندارد، گفت: هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه نداشته باشد، بسته نمی‌شود مگر آنکه محتوای مجرمانه داشته باشد.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاکید بر اینکه بنایی بر فیلتر و بسته شدن شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی همچون تلگرام، واتس‌آپ و اینستاگرام وجود ندارد، گفت: هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه نداشته باشد، بسته نمی‌شود مگر آنکه محتوای مجرمانه داشته باشد.

رمضانعلی سبحانی‌فر در واکنش به دستورالعمل جدید برای ماموریت حضور دستگاه‌های دولتی در پیام‌رسان‌های خارجی، گفت: همه صحبت بر سر این است که باید انحصار شکسته شود، همان‌طور که دولت گفته نباید در هیچ کار و موضوعی انحصار باشد چون فساد به وجود می‌آورد.

وی درباره شایعه بسته و فیلتر شدن تلگرام، واتس‌اپ، اینستاگرام و سایر پیام‌رسان‌های خارجی، گفت: بنایی بر بسته و فیلتر شدن وجود ندارد مگر آنکه انحصار به وجود آید. همچنین هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه‌ای نداشته باشد، بسته نمی‌شود.

سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه «با فرهنگ‌سازی می‌توان انحصار را از پیام‌رسان‌های خارجی گرفت» گفت: نمونه بارز آن خروج صداوسیما از تلگرام است یا اینکه همه مسئولان و مقامات از تلگرام بیرون آیند. طبیعتا در این شرایط آنهایی که به دنبال اخبار مربوطه‌شان هستند تنها به تلگرام رجوع نمی‌کنند.

این نماینده مجلس یادآور شد: نبود انحصار در تمامی بخش‌ها همچون سرمایه‌گذاری وجود دارد. طبق قانون سرمایه‌گذار خارجی تنها می‌تواند ۳۰ درصد از بازار کشور را بگیرد و نمی‌تواند تمامی بازار را در دست داشته باشد، این موضوع باید درباره شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد و آنها از انحصار بیرون آیند.

وی در پایان در پاسخ به اینکه آیا با این شیوه انحصار در یک پیام‌رسانی داخلی همچون سروش به وجود نمی‌آید؟ گفت:‌ اگر انحصاری در استفاده از پیام‌رسان خارجی نباشد مردم می‌توانند از تمامی پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند و الزامی نیست که حتما از پیام‌رسان سروش استفاده نمایند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1397/01/29
بابا هر کاری میخواید بکنید، مگه شما مسئولین ارزشی به مردم قائلید؟ما هم اهمیتی به حرفای شما نمیدیم.
حالا که پاول دروف توو دهنی بزرگی زد بهتون میگید فیلتر نمیکنیم؟بکنید ببینیم چطور میکنید؟
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1397/01/29
پس چرا بااخبار دروغ مردم را خسته کرده اید اخر فروردین و اول اریبهشت میکنید چرا
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1397/01/29
ولمون کنید صبح تاشب کار شون شده فیلتر کردن تردید نکنید که مخفیانه همینایی که ترک کردن میرن توش اگرقرار نیست بسچرایک ماهه دارین سخنرانی میکند تیتر زدی حالا منم فرستادم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج