اشتغال ۷۲۰ هزار کار اولی در سال گذشته
۷۰۸۷۴۶
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
۷۰۱۸
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از اشتغال ۷۰۰هزار کار اولی دارای دفترچه بیمه در سال گذشته خبرداد.

خبرگزاری ایسنا: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از اشتغال ۷۰۰هزار کار اولی دارای دفترچه بیمه در سال گذشته خبرداد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: با همه مسائل زیادی که در کشور رخ داد، نسبتا عملکرد قابل قبولی در وزارت کار، تعاون ورفاه اجتماعی انجام شده است و البته نا کافی است؛ این وزارتخانه بزرگترین وزارتخانه اجتماعی کشور است و همه ایرانیان از بدو تولد تا مرگ با این وزارتخانه مرتبط هستند.

وی بیان کرد: با وجود رکود طولانی مدت در کشور، سعی شد تا از ریزش نیرو جلوگیری شود، ولی بازهم ریزش نیرو در کارخانه‌ها وجود داشت؛ همچنین امسال ۷۲۰هزار شغل اولی داشتیم که مشغول به کار شدند ولی با این وجود هنوز، میزان عرضه نیرو و متقاضی کار بیشتر از ظرفیت جذب است و باید در این خصوص تلاش کنیم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: حقوق بازنشستگی در ۵سال پیش ۵۰۰هزار تومان بود و تورم ۶۷ درصد بالای حقوق بازنشستگان بود که باعث کاهش قدرت خرید آن‌ها شده بود؛ در این سالها سعی کردیم قدرت خرید را افزایش دهیم و امسال حداقل حقوق بازنشستگان به ۱میلیون و ۲۰۰هزار تومان می‌رسد.

وی افزود: با بودجه سازمان های حمایتی، حقوق افرادی که تحت پوشش سازمان های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد بودند ۳.۴ دهم افزایش یافت و با احتساب یارانه نقدی، یک خانواده ۵نفره، ماهانه ۷۰۰هزار تومان دریافت می‌کند.

ربیعی تصریح کرد: جمعیت سالمند در ۲۰ سال آینده بسیار زیاد می‌شود و اگر برنامه ریزی درست نداشته باشیم، فقر و سالمندی گره می‌خورد و مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

وی اظهار کرد: در حوزه رفاه و رسیدگی به وضعیت معلولان، برای خانواده های دارای دو معلول، ۸هزار مسکن ایجاد شده است و ایجاد ۴هزار مسکن دیگر نیز در حال برنامه ریزی است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج