تقلیل حکم اعدام ۶ بحرینی به حبس ابد
۷۰۸۷۴۸
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
۸۲۰۶ 
پادشاه بحرین تحت فشار افکار عمومی و واکنش‌های وسیع مخالفان دولت این کشور در داخل و خارج، حکم‌های اعدام صادره علیه شش جوان بحرینی در داگاه نظامی را از اعدام به حبس ابد کاهش داد.

خبرگزاری فارس: منابع بحرینی گزارش دادند که «حمد بن عیسی» پادشاه بحرین احکام اعدام صادره علیه شش جوان را به حبس ابد کاهش داد.

جریان‌های مخالف رژیم آل خلیفه از جمله جمعیت الوفاق ، ائتلاف جوانان 14 فوریه ، تشکل معارضان بحرینی در انگلیس، جریان الوفا ، حرکت حق و جریان العمل و غیره روز گذشته با صدور بیانه‌هایی شدید‌اللحن پادشاه بحرین را مسئول اصلی صدور این حکم‌ها خوانده و درباره عواقب آن هشدار داده بودند.

نافرمانی مدنی در «الدراز» در اعتراض به حکم اعدام شش نفر

ساکنان منطقه تحت محاصره الدراز امروز پنج‌شنبه به نشانه همبستگی با خانواده‌های شش جوانی که حکم اعدام علیه آنها صادر شده است، مغازه‌ها و مراکز تجاری را بسته و حتی با انتشار پیام‌هایی مراسم عروسی فرزندان خود را که قرار بود این هفته برگزار شود، به تعویق انداختند.

منابع بحرینی همچنین گزارش دادند که خانواده‌های شش جوان محکوم به اعدام به دادگاه احضار شده‌اند.

دادگاه تجدیدنظر نظامی بحرین روز چهارشنبه (دیروز) حکم اعدام شش شهروند بحرینی به اتهام تلاش برای ترور ژنرال «خلیفه بن أحمد الخلیفه» فرمانده کل نیروهای دفاعی بحرین را صادر کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج