۱۰ سریال علمی-تخیلی که حتماً باید ببینید (۲)
۷۰۹۸۸۵
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
۱۰۷۱۴ 
سال گذشته سالی بسیار موفق و دیوانه وار برای دنیای تلویزیون و صنعت ساخت فیلم بود و علیرغم تمامی رسوایی ها،جنبش های مهم، تغییرات در هالیوود و فراز و فرودهای تجارت سینما، یک چیز را می توان با اطمینان گفت و آن هم این که دنیای علمی تخیلی در سال گذشته یکی از برترین و موفق ترین ژانرهای سینمایی و تلویزیونی بود.

وب سایت روزیاتو - حسین علی پناهی: سال گذشته سالی بسیار موفق و دیوانه وار برای دنیای تلویزیون و صنعت ساخت فیلم بود و علیرغم تمامی رسوایی ها،جنبش های مهم، تغییرات در هالیوود و فراز و فرودهای تجارت سینما، یک چیز را می توان با اطمینان گفت و آن هم این که دنیای علمی تخیلی در سال گذشته یکی از برترین و موفق ترین ژانرهای سینمایی و تلویزیونی بود. در روی پرده سینماها، «جنگ ستارگان» (Star Wars) به رکوردشکنی های خود ادامه می داد اما موفقیت واقعی و بزرگ تر این ژانر در تلویزیون ، روی صفحات نمایش خانگی با ساخت چندین سریال علمی تخیلی جذاب رخ داد.

اما با توجه به تعدد ساخته های تلویزیونی در ژانر علمی تخیلی که هر ساله می آیند برخی از این سریال ها علیرغم زیبایی ها و شایستگی هایشان ناشناخته باقی مانده و کمتر مورد توجه قرار می گیرند. بدین ترتیب در ادامه این مطلب شما را به مطالعه قسمت دوم مطلب «۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید» دعوت می کنیم.

۵- ۱۰۰

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]

شاید کمی تناقض باشد سریالی که بزودی فصل پنجم آن منتشر می شود را سریالی «نادیده گرفته شده» یا «دیده نشده» نامید اما علیرغم این که سریال علمی تخیلی «۱۰۰» طرفداران خاص خود را دارد اما کاهش تماشاگران سریال های شبکه CW بر این سریال نیز تاثیرگذار بوده است. این سریال در ابتدا شباهت بسیاری به سریال «گمشدگان» (Lost) داشت و داستان آن در مورد تعدادی نوجوان طرد شده و محکوم است که از یک پایگاه فضایی در حال مرگ به زمین متروکه فرستاده می شوند تا ببینند که آیا شرایط زندگی پس از یک فاجعه هسته ای عظیم در این کره خاکی وجود دارد یا خیر.

شخصیت های خاص این جوانان در طی اتفاقاتی که از همان لحظه ورود به زمین برای آن ها رخ می دهد نمایان می شود و شخصیت های اصلی رفته رفته شکل می گیرند. چیزی که باعث می شود روی این شخصیت های جوان جدید سرمایه گذاری کنید داستان پردازی دقیق و قوی سریال است. شخصیت های جوان سریال به طور مداوم در شرایط سخت و مرگباری قرار گرفته که داستان هایی هیجانی و گاه ترسناک را در پی دارد. در فصل چهارم دیگر شخصیت های اصلی داستان کاملاً به شخصیت های قابلی تبدیل شده و در زمینه مبارزه با گروه های متخاصم و مبارزه برای زنده ماندن کارکشته می شوند.

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]


۴- رویاهای الکتریکی

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]

روزی روزگاری سریال علمی تخیلی اپیزودیک «آینه تاریک» (Black Mirror) از کانال ۴ به عنوان یک سریال نادیده گرفته شده در نظر گرفته می شد اما در سال ۲۰۱۶ سرویس نتفلیکس این سریال را بدست گرفته و به ادامه آن پرداخت که شناخت عمومی از این سریال و بردن جوایز متعدد از جانب آن را در پی داشت. شاید این موضوع برای کانال بریتانیایی تولید کننده فصل اول داستان بسیار دردناک بوده باشد زیرا در طی یک سال و قبل از قاپیده شدن توسط نتفلیکس نتوانستند خود را برای ساخت فصل دوم آن متقاعد و آماده کنند.

البته آن ها نقشه دیگری داشتند و آن هم این بود که سرمایه خود را صرف تولید یک سریال علمی تخیلی اپیزودیک دیگری کنند که البته این بار بر اساس آثار علمی تخیلی نابغه ای به نام فیلیپ کی دیک ساخته شده و برایان کرانستون و ران دی مور با بهره گیری از بازیگرانی طراز اول تهیه کنندگی آن را بر عهده گرفته بودند. نتیجه کار همان طور که انتظار می رفت سریالی قدرتمند و جذاب بود. با بودجه تولیدی قابل توجه و بهره بردن از نبوغ جمعی از بهترین کارگردانان بریتانیایی در هر اپیزود، دنیای علمی تخیلی متفاوت و جذابی در سریال «رویاهای الکتریکی» (Electric Dreams) خلق شد. البته کیفیت بدون تاریخ مصرف داستان اورجینال سریال،بیش از هر عامل دیگری باعث شده که تماشای این سریال علمی تخیلی بسیار جذاب و لذت بخش باشد.

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]


۳- کربن تغییر یافته

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]

بعد از یک تبلیغات سنگین پیش از انتشار، بسیاری انتظار دیدن سریال علمی تخیلی پرهزینه سرویس نتفلیکس با عنوان «کربن تغییر یافته» (Altered Carbon) را می کشیدند. اما پس از تماشای ۳ اپیزود اول به سرعت از طرفداران و تماشاگران آن کاسته شد و ادامه ساخت این سریال در هاله ای از ابهام باقی ماند. مایه تاسف است زیرا این تماشاگران دنیایی جذاب با جلوه های بصری فوق العاده و مفاهیمی عمیق را از دست دادند. داستان این سریال در زمان آینده رخ می دهد، آینده ای که روح افراد روی دیسک های دیجیتالی ذخیره می شوند و بدین ترتیب مرگ تنها یک آسیب و مزاحمت و نه پایان همه چیز تلقی می شود.

جوئل کینامان در شکلی خاص نقش بدنی جدید از یک جایزه بگیر مرده در گذشته ای دور را بازی می کند که برای پرده برداشتن از یک راز پیچیده دوباره به زندگی جسمانی بازگردانده می شود. شخصیت او بسیار دوست داشتنی بوده و حضور قدرتمند فیزیکی او به خوبی بر تماشاگر تاثیر می گذارد. وی مردی خوش قیافه و سرسخت است که در نبردی کهکشانی و پر از حادثه و رابطه رمانتیک موفق به گذر از دشواری ها شده و در زندگی جدید خود داستانی بزرگ تر و پیچیده تر برای او باز می شود. البته این سریال نیز بی نقص نیست به خصوص در اپیزودهای اولیه که به خوبی مشخص است از «بلید رانر» (Blade Runner) کپی برداری مفرطی صورت گرفته است و سیر داستانی آن نیز در ابتدا سریع و هضم آن سخت است.

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]


۲- لژیون

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]

کسانی که فکر می کردند نوآ هاولی، شو رانر سریال «فارگو» (Fargo) مسیری بسیار تجاری تر را در سریال «لژیون» (Legion) که اسپین آفی از «مردان ایکس» (X-Men) به شمار می آید در پیش خواهد گرفت، خیلی زود متوجه اشتباه خود شده و بعد از دیدن اپیزود آزمایشی این سریال متوجه شدند بیشتر با یک سبک دیوید لینچی مواجهند تا سبکی برایان سینگری. از همان ابتدا مشخص بود که با داستانی پیچیده که در درون ذهن یک بیمار روانی می گذرد مواجهیم، معتاد سابقی که قدرت هایی پنهان و ناشناخته در درون خود دارد و با یک موجود خیالی ترسناک دست به گریبان است. این سریال علمی تخیلی از آن دسته سریال هایی است که توجه و دقت کامل شما را می طلبد و داستان چندوجهی و جذاب آن تماشاگری که توجه کافی داشته باشد را در خود غرق خواهد کرد.

این سریال داستانی ذاتاً ساده دارد و در آن سرگذشت مردی بحران زده روایت می شود که تلاش دارد هیولای درون خود را شکست دهد و در این میان داستانی رمانتیک و عاشقانه نیز رخ میدهد که راشل کلر در مرکز آن قرار دارد. «لژیون» ویژگی های اورجینال خارق العاده ای داشته و بهترین بازی آدری پلازا را نیز در این سریال شاهد خواهیم بود. هاولی از آن دستان پردازهای خلاق دنیای تلویزیون است که با سریال «لژیون» نه تنها سریالی متفاوت ساخته بلکه سریالی او سریالی است که باید حتماً ببینید و تمام! اگر دنبال سریال علمی تخیلی متفاوتی هستید درست آمده اید!


۱- فضای باز

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]

سریال علمی تخیلی «فضای باز» (The Expanse) بر اساس یک سری کتاب قابل احترام به همین نام ساخته شده و با پرداخت تلویزیونی شبکه Syfy ما را به دنیایی در آینده می برد که پر از پیچیدگی های سیاسی، جنگ های قریب الوقوع و پیچیدگی ها و وارونگی های داستانی حیرت آور است. اگر بگوییم این سریال نسخه علمی تخیلی سریال «بازی تاج و تخت» است پربیراه نگفته ایم زیرا به همان اندازه عمیق و پرمعنی و با جزییات فراوان است و از لحاظ عاطفی شما را درگیر خود می سازد. این سریال علمی تخیلی با تمام سریال های علمی تخیلی که در حال حاضر در سرویس ها و شبکه های تلویزیونی پخش می شود متفاوت است.

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت دوم]

«فضای باز» دارای چنان لایه های پیچیده داستانی است که ممکن است بیننده را خسته کند و از ادامه تماشای آن منصرف نماید اما کسانی که همچنان به آن وفادار باقی بمانند، بعد از پایان فصل اول، آن را یکی از جذاب ترین سریال های علمی تخیلی که در حال حاضر پخش می شود خواهید دانست که با بازی هایی خارق العاده و در دنیایی بی نقص و غنی شکل گرفته است.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1397/02/21
شهره آغداشلو تو عکس آخر؟!
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/03/03
جای Interstellar و Fight Club و Matrix خالیست!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اینا سریال نیست که
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1397/07/11
داداش سریال دی‌ه مث فضای گسترده مد نظرت هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج