«یک فیلم‌سوزی تازه» با قوانین جدید اکران
۷۰۹۹۰۹
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
۵۴۸۳ 
ادعای یک تهیه‌کننده:
تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم «لونه زنبور» گفت: با قوانین جدید اکران که سقف ۶ هفته و نمایش همزمان هفت فیلم را شامل می‌َشود، شاهد نوعی فیلم‌سوزی هستیم.

خبرگزاری ایسنا: تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم «لونه زنبور» گفت: با قوانین جدید اکران که سقف 6 هفته و نمایش همزمان هفت فیلم را شامل می‌َشود، شاهد نوعی فیلم‌سوزی هستیم.

«یک فیلم‌سوزی تازه» با قوانین جدید اکران

سعید خانی که فیلم «لونه زنبور» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد را در اکران نوروزی سال 97 داشت بیان کرد: متأسفانه با شرایط جدید اکران بیشترین صدمه به تهیه‌کننده بخش خصوصی وارد می‌شود چون با قانون 6 هفته اکران فیلم، رکورد فروش فیلم‌های سال قبل مثل «نهنگ عنبر» یا «گشت 2» زده نمی‌شود و اگر فیلمی فروش بالایی داشته باشد حداکثر تا 15 میلیون تومان می‌رسد.

او افزود: این در حالی است که بسیاری از فیلم‌هایی که در حال حاضر به عنوان فیلم‌های نوروزی روی پرده هستند همچنان فروش خوبی دارند و سینماداران هم معتقدند که فروش بالای آن‌ها ادامه خواهد داشت، اما تمام این‌ها در هفته جدید تعویض می‌شوند آن هم در شرایطی که هنوز در بسیاری از شهرستان‌ها اکران نشده‌اند.

خانی گفت: وقتی علت این شیوه اکران را سوال می‌کنیم می‌گویند تعداد فیلم‌ها زیاد است و باید نوبت نمایش پیدا کنند. اما به نظر می‌رسد باید بیشتر به کیفیت فکر کرد نه کمیت. اگر تعداد هفته‌ها بیشتر بود و همچنین تعداد فیلم‌های روی پرده کمتر می‌شد اینقدر به فروش فیلم‌ها ضربه وارد نمی‌شود. در واقع هر دو این مسئله در کنار هم به سینمای بخش خصوصی ضربه می‌زند و با هزینه‌هایی که برای تولید یک فیلم داریم نوعی سردرگمی و ناامیدی در این بخش بوجود می‌آید.

او یادآور شد: با توجه به تأسیس پردیس‌های سینمایی مختلف انتظار می‌رود فروش بالای فیلم‌ها ادامه داشته باشد و در شهرستان‌ها نیز فیلم «لونه زنبور» به طور چرخشی اکران شده اما وقتی فیلم‌های جدید بیایند در کنار هفت فیلم دیگری که نمایش داشتند زمان کافی به اکران فیلم‌های قبلی نمی‌رسد و نمی‌دانم مگر چقدر ظرفیت وجود دارد که این چنین فیلم‌ها را نمایش می‌دهیم؟

مدیرعامل شرکت «خانه فیلم» در پایان گفت: امیدوارم شورای صنفی نمایش شرایطی فراهم کند که هم اکران فیلم‌های فعلی یکی، دو هفته دیگر ادامه داشته باشد چون هنوز فروش خوبی دارند و همچنین تدبیری بیندیشد تا هیچ فیلمی با فروش بالا از پرده پایین کشیده نشود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج