شکایت همسر «فرهاد» از صدا و سیما
۷۱۰۳۱۴
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
۷۹۰۵
پوران گلفام برای چندمین بار خطاب به صدا و سیما نامه نوشت
همسر فرهاد مهراد روز گذشته با انتشار نامه‌ای سرگشاده نسبت به رأی دادگاه تجدید نظر درباره پخش آثار این خواننده از صدا و سیما اعتراض کرد.

روزنامه اعتماد: همسر فرهاد مهراد روز گذشته با انتشار نامه‌اي سرگشاده نسبت به رأي دادگاه تجديد نظر درباره پخش آثار اين خواننده از صدا و سيما اعتراض كرد. پوران گلفام در اين نامه كه خطاب به رياست قوه قضاييه و سازمان صدا و سيما نگاشته به آخرين جزييات پرونده شكايتش از صدا و سيما اشاره كرده است.

حقوق نادیده گرفته شده «فرهاد»

پيش از اين در پي طرح دعوي از سوي خانواده فرهاد مهراد در سال ١٣٨٩ به مجتمع قضايي شهيد صدر تهران، شعبه ٨٠ دادگاه عمومي حقوقي دستور موقتي مبني بر منع پخش آثار فرهاد از كليه كانال‌هاي راديو و تلويزيون صادر كرده بود.

همسر فرهاد پيش از اين نيز بارها با انتشار نامه و انجام گفت‌وگوهايي درباره پخش آثار اين خواننده از تلويزيون و راديو و نيز استفاده از موسيقي‌هاي او بر تيزرها و پيام‌هاي تبليغاتي واكنش نشان داده و گفته بود: «فرهاد هيچ‌وقت نمي‌خواست كه كارش جنبه دولتي داشته باشد. حتي گاهي كه اينجا بود و تلويزيون روي صداي خواننده‌اي، تصاوير زنبور و پروانه مي‌گذاشت براي او خيلي
مسخره بود.»

حالا اگرچه دادگاه تجديد نظر هم حكم نهايي‌اش را اعلام كرده اما همچنان پوران گلفام نسبت به پخش آثار همسرش از رسانه ملي اعتراض دارد. در بخشهايي از متن اين نامه آمده است:

«دادگاه تجديدنظر در خصوص شكايت خانواده فرهاد مهراد از سازمان صدا و سيما مورخ ١٧/۷/٩٥ راي دادگاه بدوي را تاييد كرد و به دليل عدم دسترسي به آرشيو تلويزيون و در نتيجه عدم كفايت مستندات، با وجود نظر كارشناسان تعيين شده از جانب دادگستري، تنها شش قطعه از آثار فرهاد را واجد شرايط براي احقاق حقوق تضييع شده دانست.»

پوران گلفام نوشته است:« با وجود اينكه دادگاه پيشين حكم به ممنوعيت پخش آثار فرهاد از صدا و سيما داده بود، اجراي آن از جانب اين رسانه محقق نشد و رييس دادگاه تجديد نظر نهايي هم در حكم خود اشاره‌اي به اين موضوع نكرد! من به عنوان يك شهروند عادي، شايد به دليل بي‌اطلاعي از قوانين، دليل اين را نمي‌دانم و خواهشمندم علت را نه صرفا براي من بلكه براي خانواده موسيقي ايران توضيح بدهند تا شايد حداقل هنرمندان در قيد حيات بدانند كه چرا صدا و سيما حق دارد بدون اجازه آثارشان را پخش كند. »

بخش ديگر نامه به پرداخت جريمه نقدي از سوي سازمان صداوسيما اشاره دارد كه البته ميزان آن تقليل يافته است: «تنها نكته اميدوار‌كننده اين است كه صدا و سيما موظف به پرداخت جريمه شده‌ است. هر چند جريمه نقدي از مبلغ ۸ ميليارد ريال (مطابق با كارشناسي در سال ١٣٩١) به ۲ ميليارد و هفتصد ميليون ريال (كه هنوز هم پرداخت نشده!) تقليل پيدا كرده است. خيلي از اطرافيان من به همين مقدار هم اميدوار نبودند اما مساله خانواده فرهاد اين اعداد و ارقام نبود. وقتي هنرمندي در زمان حياتش محترم شمرده نشود، در نبودش آنچه مي‌انجامدتسكين رنجي است كه پيش‌تر با مرگ به پايان رسيده است. تازه همين سنت مرده پرستي را كه بخشي از فرهنگ ديرينه ما است، حاضر نيستيم در قبال فرهاد اجرا كنيم. عجبا كه از روزگار فردوسي تاكنون در سرزمين كهن ما «هنرمند» همچنان جايگاهي شايسته و بايسته ندارد.»

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/02/10
بی خیال .خدابیامورز .یادش رفته
United States
10:05 - 1397/02/10
حیف ازصدای آسمانی امثال شجریان وفرهادنیست که ازصداوسیمای ضدمردمی پخش شود..
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1397/02/10
پخش نشه بهتره
من که اصلا خوشم نمیاد از مدل خوندنش
پاسخ ها
امیر گرک یراق
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۰
منم از تو خوشم نمیاد بی مزه عقده ای
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۰
بی تربیت اینطوری درمورد هنرمند کشورت حرف نزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۰
امیر خیلی بی ادب و عصبی هستی
آروم باش
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1397/02/10
اگه پخش بشه شاکی میشن اگه پخش نشه شاکی میشن بابا تو این روزها به خدا سازی برای رقصیدن نیست خانم فرهاد هم خوشش هست تو این هیاهوی انواع فشار معیشتی و تحمیلی چه از سوی مدیران داخلی چه خارجی!خانم ملت دنبال یک لقمه نون هستند کاری نکن که این آهنگ داریوش هم پخش بشه با سال 2000!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1397/02/11
قحط الرجال که نیست
تا بخواهی تو این کشور خواننده است
هر کس از ننش قهر کرده شده خواننده
صدا و سیما هم اینا را بزرگ میکند با پول ملت
بعد شاخ میشن برای ملت
مثل عروسک جناب خان

کی او را می شناخت
حالا شاخ شده
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1397/02/15
فرهاد مهرداد عزیز یک پیشرو بود مثل ویگن عزیز، هنرمندی که جرات داشت تا شروع کند و درسیک موسیقی خود اولین باشد. نوازنده و اهنگساز و البته خواننده انهم از بهترین نوعش. در پله بعد از او فریدون فروغی بود که او هم در عین شکوفایی خاموش شد و بی تعارف اکثر خواننده های نسل های بعدی و حاضر از سبک این دو بزرگوار تقلید کردند و هنوز ادامه دارد. چرا با این مشاهیر موسیقی مان اینگونه رفتار میکنیم . ببینید دیگر ملت ها از الویس و فرانک سبناترا. از بیتل ها و اسطوره هاشون چگومه یاد میکنند و سعی کنید انصاف داشته باشید. روح فرهاد و نامش با اثارش زنده است و این حقیقتی است که هرگز خدشه دار نمیشود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج