دستگیری ۱۹۸ نفر از اراذل و اوباش در تهران
۷۱۰۳۴۷
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
۶۱۰۴
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به طرح‌های مختلف دستگیری اراذل و اوباش گفت: ما در مقابل مزاحمان نوامیس و برهم‌زنندگان نظم اجتماعی، حالت تهاجمی خواهیم داشت.

خبرگزاری مهر: رئیس پلیس پایتخت با اشاره به طرح‌های مختلف دستگیری اراذل و اوباش گفت: ما در مقابل مزاحمان نوامیس و برهم‌زنندگان نظم اجتماعی، حالت تهاجمی خواهیم داشت.

سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران و در حاشیه طرح دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمان محلات تهران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته پلیس اطلاعات و امنیت با کارهای اطلاعاتی ۱۰۸ مأموریت را در محل‌های مختلف مانند قهوه‌خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی، پارک‌ها، تفرجگاه‌های عمومی و ... انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه در این عملیات‌ها ۱۹۸ نفر از اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس دستگیر شدند، افزود: برخی از این عملیات‌ها براساس کارهای اطلاعاتی و بخشی بر اساس تماس‌ها و درخواست‌های مردمی صورت گرفت.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: عمده جرایم این افراد، زورگیری با سلاح گرم یا شِبه گرم، عربده‌کشی، تخریب اموال عمومی، تهیه مشروبات الکلی و مواد مخدر و مزاحمت برای نوامیس بوده است.

رحیمی گفت: از این دستگیرشدگان، ۳۰ نفر جزو اراذل و اوباش سطح یک و دو بودند؛ یعنی سوابق بسیاری داشتند و تحت کنترل پلیس هستند.

وی ادامه داد: در این عملیات‌ها ۸ قبضه سلاح جنگی و عمدتاً کمری، ۵ قبضه سلاح شکاری، ۱۶۷۸ قطعه ادوات قمار، مقادیر بسیاری مشروبات الکلی و ۲۰ هزار قلم داروهای تقلبی نیروزا کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پایتخت تأکید کرد: عملیات برقراری نظم و امنیت اجتماعی و برخورد با اراذل و اوباش به طور مستمر در سال ۹۷ ادامه خواهد داشت و پلیس در مقابل این افراد حالت تهاجمی خواهد داشت. ما بر اساس رصد و اطلاعات به طور مرتب با این افراد برخورد خواهیم کرد.

رحیمی افزود: ۷۴ نفر از این دستگیرشدگان زیر ۱۸ سال سن داشتند که تحویل خانواده‌ها شدند. در این راستا از خانواده‌های عزیز درخواست می‌کنم بیشتر مراقب جوانان خود باشند و رفت و آمدهای آنها را تحت نظر بیشتر قرار دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1397/02/10
ایران شده مرکز پرورش اراذل و اوباش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج